21.gs. granulu kamīni

mūsdienu granulu katli

Kas ir labākā apkures sistēma, lai nodrošinātu mājās pietiekamu siltuma līmeni? Vai pieejamas alternatīvas ar malku kurināmiem katliem? Kādu apkures sistēmu lai izvēlas manas omītes jaunajam dzīvoklim?

Šie un līdzīgi jautājumi pavisam nesen nodarbināja manu prātu, kad vecmammai tika iegādāts personīgais dzīvoklis. Iepriekš viņa dzīvoja kopā ar mūsu ģimeni, taču bērnu radītais troksnis un biežā skraidelēšana pa viņas istabu nedeva vajadzīgo mieru. Mazbērni, protams, ir omītes laime, taču vajadzīga arī sava telpa. Tāpēc nolēmām – lai omītei būtu savs.

Kad piemērots mājoklis bija atrasts, lai laime būtu pilnīga un mājās būtu silti, vajadzēja izvēlēties apkures veidu. Veicot rūpīgu tirgus izpēti un konsultējoties ar speciālistiem, uzzināju par modernu 21. gs. kamīnu, kura darbības pamatā ir granulu degšanas rezultātā radītais siltums.

Kā izrādās, tas ir lielisks ieguldījums gan finansiālā, gan komforta, ērtību un dizaina risinājuma ziņā. Turklāt mūsdienu granulu kamīni salīdzinot ar malkas kamīniem, siltumu saglabā daudz ilgāku laika periodu, tādējādi ievērojami atvieglojot siltuma uzturēšanas procesu.

Šāds granulu kamīns neprasa uzmanību pat diennakti ilgu laika periodu. Mūsdienīgi granulu katli un granulu kamīni kļūst aizvien iecienītāki to lietotāju vidū, kuri novērtē komfortu, ilgtermiņa ieguldījumu un, protams, siltumu, kad vien tas nepieciešams.

Tā kā omītes mājoklī tas attaisnojis visas cerības un esmu pārliecinājusies, ka tas nudien ir viens no labākajiem risinājumiem apkures nodrošināšanā, vēlējos par to pastāstīt blogā, lai arī citi, kas ir apkures sistēmas izvēles priekšā, varētu apsvērt šo variantu. Noteikti vēlos iedrošināt izšķirties par labu tieši granulu katlam – jo tam patiesi ir vairākas priekšrocības.

Granulu kamīni šobrīd ir ļoti populāri, jo tie dod iespēju par izdevīgām izmaksām nodrošināt vajadzīgo siltuma līmeni, ekonomējot laiku, ko parasti pavadītu, uzturot siltumu ar malkas apkuri. Turklāt šāda tipa apkure ir labvēlīga apkārtējai videi – granulas, ar kurām tiek nodrošināts apkures process tiek ražotas no kokskaidām.

Mūsdienīgu granulu kamīnu un katlu priekšrocības:

  1. Izdevīgas izmaksas – granulu kamīni ir labs ilgtermiņa ieguldījums  – klasiskā kurināšana ar malku ik gadu prasa daudz lielākus izdevumus (gan naudas, gan iztērētā laika izteiksmē). Kurināmā (malkas) sagādāšana daudziem ik gadu rada neērtības un ievērojamus izdevumus. Tie, kuri saskārušies ar šādām problēmām, noteikti novērtēs granulu kamīnu priekšrocības.
  2. Draudzīgi videi – kokskaidu degšanas procesā nerodas kaitīgi degšanas atkritumi, specifiskas smakas, granulas tiek ražotas no koksnes, tāpēc nesatur dabai kaitīgas vielas. Tātad šie katli ir draudzīgi arī to lietotājiem, tādējādi nav jāuztraucas par kaitējumu, ko tas varētu nodarīt arī mājokļa pastāvīgajiem iemītniekiem.
  3. Komforts – šī apkures sistēma ļauj ievērojami ekonomēt laiku, ko patērēsiet uzturot apkures sistēmu, kuras pamatā ir kurināšana ar malku. Granulu katli un granulu kamīni pat 24 stundas spēj darboties autonomi, nodrošinot vienmērīgu siltuma pavedi. Turklāt atkarībā no āra gaisa temperatūras un lietotāja vajadzībām, granulas var iepildīt katlā/kamīnā pat reizi trīs līdz piecās dienās. Kurināmā veids ļauj automatizēt kurināšanas procesu. Tirdzniecībā pieejami katli, kuri aprīkoti pat ar tālvadības sistēmām.
  4. Ērta kopšana – parasti granulu kamīns jāiztīra tikai reizi nedēļā, turklāt daļa no šāda veida katliem ir aprīkoti ar pašattīrīšanās sistēmu, kura nodrošina maksimālo lietotāja komfortu. Būtībā kopšana ir ļoti ērta un neprasa nekādus papildus ieguldījumus.
  5. Dizains – tirdzniecības vietas piedāvā dažāda veida dizaina risinājumu apkures katlus un kamīnus. Granulu kamīns var būt gan klasisks (bez jebkādām ārišķīgām detaļām), gan veidots atbilstoši lietotāja vēlmēm – nevienā gadījumā necieš apkures sistēmas funkciju kvalitāte. Jāatzīst, ka bieži šāds kamīns kļūst par dzīvojamās telpas galveno dizaina un „mājīguma” objektu.

Ņemot vērā priekšrocības, ko sniedz granulu kamīni, izšķīrāmies tieši par šo apkures veidu. Kā izrādās, siltums patiešām izdalās mājoklī vienmērīgi, nodrošinot vajadzīgo temperatūru arī aukstajos ziemas mēnešos. Mājās ir ļoti silti un omulīgi. Omīte ir apmierināta. Kurināšana ir vienkārša, siltums turas ilgi. Citkārt pat piecas dienas var iztikt bez atkārtotas kurināšanas.

Tajā pat laikā ļoti būtiska ir mājas siltināšana – lai sienas, griesti, grīda būtu kvalitatīvi nosiltināti, lai nebūtu siltuma zudumu. Arī par to jaunajā mājvietā papildus parūpējāmies.

Turklāt – tas jebkurā gadījumā ir labāks risinājums par centrālo pilsētas apkuri. Arī laikā, kad citās daudzdzīvokļu mājās siltums tiek nogriezts, šādu kamīnu var iekurināt arī vēsākā dienā vasarā un baudīt siltu vakara noskaņu. Turklāt granulu kamīns ir sevišķi labs risinājums omītei, jo tas neprasa tik daudz darba kā tas ir ar malku kurināma katla gadījumā.

Granulu kamīni pasūtāmi, piemēram, pie Commodus, ko arī mēs izvēlējāmies kā pārbaudītu pakalpojumu sniedzēju. Noteikti varu rekomendēt tieši viņus, jo gan sadarbības pieredze, gan gala rezultāts mūs apmierināja un šobrīd omītei ir ērta apkures sistēma un mājās ir ļoti silti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *