Edox pulksteņi

Edox pulksteņi

Edox pulksteņi – laika pārbaudi izturējusi vērtība

Rokas pulkstenis var izteikt daudz par tā nēsātāja gaumi, dzīves stilu, interesēm un filozofiju. Ekskluzīvs rokas pulkstenis ir meklētais pārticības simbols augstākajai klasei. To izvēlas tie, kuri tiecas pēc īpašas kvalitātes un izsmalcinātības, gluži kā izvēloties iegādāties atpazīstamu, simts gadus vecu vīnu kolekcijas. Šādu pulksteni vēlas ikviens, kas saskata tā vērtību.

Gluži tāpat kā ne katrs var atļauties papildināt pagraba vīna krājumus ar pagājušā gadsimta vīna pudelēm, tāpat ne gluži visiem pa kabatai rokaspulkstenis luksusa automašīnas vērtībā. To izvēlas turīgi estēti, kas novērtē komfortu un eleganci.

Šajā kategorijā ietilpst arī Edox rokas pulksteņi – tie ir vieni no atzinību guvušajiem Šveices laikrāžiem. Tas ir zīmols, kas plaši pazīstams un izceļas kā pirmās klases pulksteņu ražotājs, jau gadu desmitiem saglabājot Premium klases uzticamību. Es gan esmu domājusi un jautājusi – kāpēc gan cilvēki izvēlas tērēt tūkstošus eiro par pulksteni?

Pulksteņu valoda

Mans vīrs, loģistikas nodaļas vadītājs lielā uzņēmumā, arī vēlējās atrast savu rokas pulksteni. Domājot par to, kā lai apkārtējiem pavēsta, kas es esmu, nepasakot ne vārda, pārdomāta pulksteņa izvēle ir viens no aspektiem, kas var izteikt daudz. Tiesa, ne visi pārzina pulksteņu valodu, tāpat kā ne visi zina par ziedu dažādo nozīmi.

Taču tiem, kas to zina, iespējams sarunāties ziedu valodā, attiecīgā situācijā pasniedzot atbilstošas puķes vai to kompozīcijas. Tāpat arī pulksteņiem ir sava mēle, ne vien laika tikšķošā valoda, bet arī ikvienam modelim līdzi nākošā vēstures piegarša, kuru novērtē intelektuālie gardēži.

Daudziem no pulksteņiem ir uzkrītoši vizuāli akcenti, piemēram, aproce no smalka metālu vijuma vai dārgakmeņu iestrādes ap ciparnīcu. Arī korpusā var būt izmantotas spilgtas krāsas, iestrādāts zīmējums. Pulksteņa dizains, gluži tāpat kā pārdomāta arhitektūra, spēj uzburt noteiktu emocionālo noskaņu un stila iespaidu. Tam līdzi nāk laikmeta elpa.

Kāpēc Edox?

Meklējot īpašu un kvalitatīvu pulksteni, kas tikšķētu arī nākamajā gadsimtā, nozīmi nepieciešams pievērst ne vien pulksteņa dizainam, bet arī izcelsmes valstij un zīmolam. Vieni no augstāk vērtētajiem tirgū ir tieši Edox Šveices laikrāži. 

Mūsdienās uzņēmums „Era Watch Company” izgatavo 70 000 līdz 90 000 ekskluzīvo Edox pulksteņu katru gadu. Lai arī pulksteņu cena nepārprotami ir augsta, kopējā pasaules tirgū ir atbilstošs pieprasījums.

Edox pulksteņi radošām personībām

Visus Edox pulksteņus vieno apaļa korpusa forma un izsmalcināts dizains. Katrs no tiem ir mākslas darbs. Tieši tāpēc to vērtība ir tik augsta. Savu pulksteni atradīs gan sportiskā, gan klasiskā stila piekritējs. Gan dāma, gan kungs.

Edox pulksteņu sākotne

Edox pulksteņus pasaule pazīst jau gandrīz pusotru gadsimtu. „Era Watch Company” dibinātājas gods pienākas Šveices pulksteņu izgatavotājai Kristiānai Ruefli-Flarijai (Christian Ruefli-Flury), kura šo biznesu aizsāka 1884. gadā.

Tieši viņa izdomāja līdz mūsdienām saglabājušos zīmola nosaukumu Edox, kura pamatā ir sengrieķu vārds, kā arī radīja zīmola logotipu – smilšu pulksteni.

Sākotnēji uzņēmuma specifikācija bija kabatas pulksteņu ražošana. Ražot rokas pulksteņus uzņēmums sāka 20. gs. 20. gados pēc uzņēmuma dibinātājas aiziešanas mūžībā, kad biznesa vadību pārņēma Roberts Kaufmans-Hāgs.

Par spīti vēsturē piedzīvotajiem kariem un ekonomiskajām krīzēm, Edox pulksteņu ražošana ne uz mirkli nav tikusi pārtraukta. Gluži otrādi – laikrāžu ražošana attīstījās ļoti strauji. 1955. gadā kompānijā „Era Watch Company” darbojās jau 500 darbinieku.

Kādas ir Edox pulksteņu īpašības?

Ja jau šī zīmola pulksteņi ir bijuši iecienīti visos laikos, rodas jautājums, kāpēc šos pulksteņus pirka? Edox pulksteņu trumpis ir Šveices pulksteņiem piemītošā precizitāte, kā arī triecienu izturība un ūdens izturība.

 Interesanti, ka vienam no šī zīmola laikrāžiem pieder tituls − visplānākais pulkstenis ar kalendāru. Edox Les Bemonts Ultra Slim pulkstenis, kas izlaists 1998. gadā, ir vien 1,4 mm biezs.

Cik maksā Edox pulksteņi?

Vidējā Edox pulksteņu mazumtirdzniecības cena ir no 1400 līdz 2000 eiro. Protams, atrodami arī dārgāki šedevri luksusa automašīnas modeļa vērtībā. Tiesa, mans vīrs izvēlējās daudz piezemētāku variantu, taču jebkurā gadījumā – uzticamu, klasisku un pārbaudītu.

Ekskluzīvus pulksteņus var iegādāties plašā klāstā Šveices luksusa pulksteņu katalogā chrono.lv, kurā vienkopus var atrast laikrāžus no prestižākajām pulksteņu ražotājkompānijām. Pārskatīt dažādas pulksteņu kolekcijas šeit var ikviens interesents.

Gluži tāpat kā mākslas darbi ir baudījums acīm un intelektuāls izaicinājums, ašķetinot to nozīmi, tāpat arī ir ar rokas pulksteņiem – izvēloties savējo, der noskaidrot tā stāstu un apdomāt, ko šis pulkstenis izsaka, kādu vēstījumu sniedz tā dizains un kāda ir emocionālā noskaņa, ko rada tā vizuālais noformējums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *