krustojumi

Kā pareizi izbraukt viltīgākās vietas Rīgas satiksmē?

Ne visi autovadītāja apliecību iegūst Rīgā, iemācoties no galvas sarežģītākās un mulsinošākās vietas. Bieži vien pazīstamākas un tuvākas ir savu mazpilsētu ielas un to krustojumi, kā arī no galvas tiek pārzināti visi viltīgākie ceļu šķēršļi. Tomēr, ja sanāk braukt uz Rīgu, tad nākas saskarties ar mulsinošām jeb viltīgām satiksmes vietām.

Tāpēc šajā rakstā pastāstīšu, kā vieglāk un pareizāk tās izbraukt. Arī pati salīdzinoši nesen ieguvu autovadītāja apliecību. Un visas zināšanas vēl ir svaigas. Lai arī pati ikdienā pārvietojos pa Rīgu, turpmāk minētās satiksmes vietas arī man izrādījās vienas no izaicinošākajām – gan apmācību procesā, gan vēl šobrīd tās paturu prātā, lai nesavārītu ziepes.

Pirmais un galvenais nosacījums, lai neapjuktu sarežģītākās vietās, ir kārtīga ceļa zīmju un situāciju pārzināšana. Piemēram, ja Tavā pilsētā nav tramvaja sliežu, tas nenozīmē, ka nekad nenonāksi tādā ceļa posmā vai krustojumā, kurā tās ir. Jābūt sagatavotam dažādām satiksmes situācijām.

Piemēram, Rīgas ceļu struktūrā šādi krustojumi ar tramvaja sliežu šķērsošanu ir gana daudzi, turklāt ne tikai krustojumi – tramvaja sliežu klātbūtne auto braucamajā daļā prasa arī citu noteikumu pārzināšanu. 

uzmanība uz ceļa

Maskavas un Elijas ielu krustojums

Visi jaunie autovadītāji, mācoties braukt Rīgā, agrāk vai vēlāk kopīgi ar instruktoru nokļūst Maskavas un Elijas ielas krustojumā, kurā mulsinoši ceļu šķērso tramvaja sliedes. Šajā ceļa posmā ceļš maina galvenā ceļa virzienu, turklāt mainās arī ceļa segums – no asfalta uz bruģi.

Blakus ir arī vairākas šķērsielas, kas aizved vai nu sānis vai pat uz Salu tiltu. Ja nokļūsti šāda tipa krustojumā, fokusējies uz ceļa zīmēm un dodies plūstoši pa ieņemto ceļu, nebaidoties, ka mainās segums vai virziens. 

Kas ir jāņem vērā šajā vietā?

Griežoties pa kreisi, neskatoties, ka sākumā ir galvenais ceļš, ir jāpārliecinās, ka tramvajs netuvojas ne no vienas puses. Rīgā ir arī vietas, kurās mainās vienvirziena ielas uz pagrieziena ielām. Zīmes par joslu maiņu liecina jau laikus, tomēr nepieredzējušus šoferus vēl aizvien šāda tipa vietas mulsina. 

Vienības gatve un pagrieziens uz Jelgavas ielu

Pievērs uzmanību ceļa zīmēm, bet, ja neesi paspējis pārkārtoties, dodies tajā virzienā, kurā joslā esi. Šis rajons ir pateicīgs uz to, ka var ātri veikt jaunus pagriezienus un nokļūt vajadzīgajā vietā tikpat ātri arī pa citu ceļu. Ja saproti, ka neesi paspējis pārkārtoties, nekādā gadījumā strauji nesabremzē un nemeties uz pagrieziena joslu, radot bīstamu situāciju.

Vērts pieminēt arī apļveida kustību rotāciju apļos, kas Rīgā nav daudzās vietās, tomēr tur, kur pastāv, liek ārpus Rīgas dzīvojošajiem šoferiem nedaudz pasvīst. 

sarežģīti izbraucami krustojumi

Ulbrokas aplis

Ja brauc no Ulbrokas ielas puses, tad Tev ir skaidri jāzina, uz kuru pusi vēlēsies braukt. Ja dosies uz Līču pusi, tad jāieņem uzreiz pirmā josla, jo tā šobrīd ir atdalīta no citām joslām, bet ja uz Mežciema vai Juglas pusi, tad ieņem pareizo joslu, lai laikus spētu izbraukt.

Rotācijas apļos problēmas lielākoties šoferiem sagādā iebraukšana pareizajā joslā. Jo tālāk ir paredzēta izbraukšana, jo tuvāk iekšmalai tiek rekomendēts ieņemt braukšanas joslu un pakāpeniski pārkārtoties, kad izejas josla tuvojas.

Nepieredzējušiem šoferiem lielākoties ir vēlme uzreiz ieņemt ārmalas joslu, lai varētu droši arī izbraukt, tomēr šādā veidā tiek traucēta citu joslu iebraukšanas iespēja. 

Turpini praktizēties

Gan jauniem šoferiem, gan ārpus Rīgas dzīvojošajiem Rīgas satiksme ir liels pārbaudījums, tāpēc, lai būtu pārliecināts par sevi, regulāri trenējies sarežģītai satiksmei, apgūsti pārliecinoši ceļa satiksmes noteikumus.

Tāpat arī noteikti parūpējies par savu automašīnu – uzturi to tehniski labā stāvoklī un apdrošini ar visizdevīgāko OCTA polises piedāvājumu. Galu galā – ja sanāk kāda ķeza, lai pašam par to nebūtu jāmaksā no savas kabatas. Nekādā gadījumā neizbrauc satiksmē bez polises un brauc apdomīgi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *