Par Mani

Mūsdienu pasaulē arvien biežāk ikdienišķā dzīve pārtop biznesā, atklājot publikai savas privātās dzīves aizkulises. Šāda dalīšanās jau pārvērtusies mākslas formā, un tas viss jāspēj pasniegt pievilcīgā un kvalitatīvā formā.

Mani sauc Annija. Šis blogs ir mans pienesums digitālo vēstnešu paaudzei, mans lolojums un pašizpausmes veids, lai dalītos ar apkārtējo sabiedrību pārdomās un pieredzes stāstos, kas, manuprāt, varētu kalpot par iedvesmu un izrādīties lietderīgi, lai rastu atbildes uz dažādiem, sadzīviskas dabas jautājumiem.

Mani interesē, kā uzlabot dzīvi visdažādākajos aspektos – tāpēc skarto tēmu loks ir plašs. Rakstu gan par skaistumkopšanu un veselīgu dzīvesveidu, gan svinēšanu un dāvanu izvēli. Pastāstu par visu, ko redzu un dzirdu, par visu to, kas man liekas svarīgs un kas mani kādā veidā ietekmējis vai uztraucis, un jūtu, ka tas varētu būt nozīmīgi un vērtīgi arī citiem.

Nebaidos runāt arī par veselības pakalpojumu sfēru un pastāstu, kā izdevies cīnīties ar dažādām saslimšanām un sniedzu praktiskus padomus, kā savlaicīgi gādāt par sevi un mīļajiem, lai izvairītos ne nepatīkamām veselības problēmām.

Man nepatīk peldēt virspusē un aizskart tikai kādas tēmas virskārtu. Kad, piemēram, vēlos atrast vislabākās smaržas vai iekārtot māju tā, lai tur būtu gan skaisti un mājīgi, gan atpūta sagādātu vislielāko komfortu, nevaru paķert pirmās preces, kas iekrīt acīs – es vēlos izpētīt, iedziļināties. Tikai tā iespējams izdarīt labāko izvēli. Par to arī pastāstu blogā.

Galu galā tas dažkārt prasa teju zinātniski pētnieciskā darba izstrādes prasmes! Jo sazinos ar nozares profesionāļiem, esmu ieradusies uz konsultācijām gan arhitektu birojā, gan specializētā kafijas veikalā, gan apspriedusi nopietnas tēmas ar dermatologu, lai rastu veiksmīgāko risinājumu.

Liels palīgs ikdienas sīkumu risināšanā ir arī mans vīrs. Nereti, tieši pateicoties viņam, nonāku pie īstās atbildes. Jo viņš pārzina jautājumus, kuros es neredzu, pat no kura gala sākt meklēt atbildi.

Kad viņš man kaut ko iemāca, piemēram, kā aukstā ziemas rītā pielecināt manu Toyota, kas noslāpusi, es par to pastāstu šeit. Kad izvēlējāmies vasarnīcai krāsni, lai tur varētu ērti uzturēties arī rudens sākumā, tieši viņš jau laikus zināja, kāda veida krāsns būs vislabākā.

Nenoliedzami – arī manas meitiņas ir lieliskas skolotājas. Esmu svētīta ar skaistu ģimeni. Viņas man vēlreiz atgādinājušas, cik būtiski nebeigt spēlēties un interesēties par pasauli. Arī pieaugušajos vēl slēpjas mazs bērns, kas turpina brīnīties un vēlas zināt “Kā tas strādā?”.

Viņas sevi dēvē par dabas draugiem, tāpēc mūsu ģimenē jo sevišķi pievēršam uzmanību tam, lai saimniekotu pēc iespējas dabai draudzīgākā veidā. Turklāt – arī tā ir sava veida spēle. Tā, piemēram, birojā sāku izmantot kārtridžu uzpildes pakalpojumus, lai samazinātu atkritumu skaitu – tas ne vien ir dabai draudzīgāk, bet turklāt arī lētāk.

Šodienas laikmetā esam vienotāki kā jebkad agrāk, taču visos laikos cilvēkus saistījis ne vien tas, ka visi esam no mātes miesām nākuši, bet arī vēlamies atrast laimi un mīlestību zem saules.

Manuprāt, tieši detaļās, šķietamajos ikdienas niekos slēpjas visa burvība, tam, kā no rīta pasakām viens otram “labrīt”, kā pasniedzam brokastis, kādus paradumus piekopjam, kā domājam un kā esam paraduši risināt problēmas.

Arī problēmu risināšana, turklāt, līdzinās spēlei, jāizdara gudrākais šaha gājiens un tā jāgāž. Šajā blogā es pievēršos tieši tam – kā atbrīvoties no liekā svara, kā sakopt neizteiksmīgas uzacis, kā no kājāmgājēja kļūt par auto vadītāju. Piedāvāju gatavas vadlīnijas, sākot no radošākās rotaļlietas izvēles Ziemassvētkos līdz pat nopietnām runām par zibensnovedējiem.

Šī praktisko padomu sniegšana ir veids, kā esmu īstenojusi pašrealizāciju, kas, manuprāt, ir viens no būtiskākajiem laimes priekšnosacījumiem – īstenot un atklāt savu spēju potenciālu, iegūt apziņu, ka esam spējīgi ietekmēt savu dzīvi un ienest pārmaiņas arī apkārtējā sabiedrībā.

Dažkārt vajag tikai vienu lāsi, lai ūdens mucā pārplūstu pār malām. Vismaz tā to skaidro fenomens, ko pieņemts saukt par tauriņefektu – tas pauž ideju par enerģijas vienotību. Tauriņa kustība Austrālijā var ietekmēt notikumus Islandē.

Un es ticu, ka mana klaviatūras klabināšana un dedzīgā vēlme dalīties ar citiem, nesīs augļus. Dažkārt augļus, kā zināms, nevar redzēt uzreiz. Kad iesēta sēkla, jāgaida tās izdīgšana. Un pakāpeniski, soli pa solītim, arī mans blogs iegūs atpazīstamību.

Es vēlētos, lai nākotnē tieši šī būtu vieta, kur latvieši steigtu meklēt padomu vai ko vienkārši pāršķirstītu intereses pēc – lai uzzinātu ko vairāk arī par jautājumiem, par kuriem visādi citādi ikdienā nesanāk aizdomāties.

Un kā būtu, ja tu padalītos ar mana bloga ierakstiem un palīdzētu aizsniegt vairāk lasītāju?

– Talkme