Kārtridža uzpilde mājas apstākļos

Augstskolas referāti nav mana stiprā puse – vienu reizi patiešām kaķis uz tā uzlēja kafiju, citā reizē mazā māsas meita to sakrāsoja un arī šoreiz kas atgadījās. Printerim izbeidzās tinte. Tā bija nakts stunda, un es biju patiešām piekususi. Mācos par interjera dizaineri, tāpēc referātam bija jābūt vizuāli perfekti noformētam. Uz printētavu pēdējā brīdi paļauties negribēju. 

Man mājās stāvēja tinte kārtridža uzpildei, tikai vēl nekad nebija nācies to uzpildīt. Draugam šai nakts stundā zvanīt negribēju, tāpēc izvēlējos to izdarīt pati. Internetā ierakstīju kārtridža uzpilde, un meklētājs atrada gan kārtridžu uzpildes salonu https://kartridzuuzpilde.lv/, gan sekojošo video pamācību, kā to izdarīt saviem spēkiem: https://www.youtube.com/watch?v=fQgF4aYPZtY.

Kā veikt kārtridžu uzpildi mājas apstākļos?

Naktī uz salonu es vairs netieku. Tad paļāvos uz video. Man paveicās un atradu tieši sava modeļa kārtridža uzpildes video. Mans printeris ir krāsainais HP. Kārtridža modelis – HP351XL. Kā es pati uzpildīju savu kārtridžu? Visu pa maziem solīšiem izstāstīšu:

  1. No sākuma jāsagatavo krāsu droša virsma, piemēram, avīze vai kāds cits materiāls, ko varēsi pēc tam izmest. Nepieciešamā tinte jāiepilda plastmasas šļircēs. Man būs nepieciešamas 3 krāsu tintes. Tās visas jau man ir nopirktas. Jāsagatavo arī papīra dvieļi vai baltas salvetes;
  2. Tad jāizņem kārtridžs no printera. HP krāsainajam tintes printerim tas būs pavisam vienkārši. No sākuma ieslēdz to. Tad atver papīra ielādes bloku un saliec tajā a4 lapas. Nespied tās uz leju, lai nesalokās. Tāpat atver arī izlādes jeb izprintēto lapu bloku. Printeris automātiski atslidinās kārtridžus pa speciālo sliedīti. Kad tas vairs nekustas, viegli piespied to uz leju, lai izņemtu ārā;
  3. Kad kārtridžs ir rokā, atplēs firmas uzlīmīti. Tev vajadzētu ieraudzīt vairākus kārtridža uzpildes caurumus, ja tas ir krāsainā printera kārtridžs. Ja tas ir melnbaltais, tad kārtridža uzpildes laukums parasti ir viens, retāk – vairāki. 
  4. Ja tas ir krāsainā printera kārtridžs, tad vispirms jāpārbauda, kurā caurumā atrodas katra krāsa. To dara sekojoši. Ar galviņu jānovelk pa papīra dvieli. Katrai krāsas pusei atbilst attiecīgās puses caurums. Krāsas redzēsi uz papīra dvieļa. 
  5. Tad jāsāk kārtridža uzpilde. Tev būs nepieciešamas 3 šļirces. Katrā uzpildi 1 krāsu – apmēram 10 ml. Tad iepildi to attiecīgajā caurumā. Dari to lēnām, lai nenotiktu pārplūde. Ja tā noticis, šļircē iesūc atpakaļ 2 ml krāsas. To pašu dari ar pārējām krāsām. 
  6. Notīri kārtridža uzpildes vietas ar papīra salveti. Pielīmē atpakaļ veco vai vēl labāk – jaunu, plānu, bet izturīgu uzlīmi, lai aizsegtu caurumus.  Tad novelc kārtridža galviņu pa balto salveti. Izdari to vairākas reizes. Ja tintes klājiens ir vienmērīgs un košs, tad viss kārtībā. Uzdevumu esi paveicis godam, un vari to ievietot atpakaļ printerī. Ja klājiens pēc vairākām reizēm tomēr ir vājš, tad Tev būs jāpatīra arī kārtridža galviņa. Man tā nenotika, taču zemāk pastāstīšu, kā izdarīt arī to. 
  7. Kārtridžu ievieto atpakaļ tam paredzētajā vietā. Aizver vāku un izmēģini jaunās krāsas uz sava papīra. 

Ja nepieciešama galviņas tīrīšana, vari izmēģināt to iztīrīt arī pats. Tomēr uzreiz pasaku – tas nav tik viegls process, turklāt tam nepieciešamas īpašas ierīces vai tīrāmais šķidrums. Veikalā tas maksā apmēram 5 EUR. Ja sen neesi printeri lietojis, tas drukā ļoti bāli vai nedrukā vispār un Tev šķiet, ka visu tinti vēl neesi iztērējis, tad iespējams, ka vaina ir kārtridža galviņā. 

Šajā gadījumā gan iesaku to aiznest uz servisu, kur to pēc sava pirmā pusgada augstskolā aiznesu arī es. Man ļoti patika kartridzuuzpilde.lv salons. Tas ir Rīgas centrā un tuvu manām mājām. Man principā nepatīk iet uz šādām iestādēm, jo nereti gadās, ka administrators ir nelaipns. Tad parasti šķiet, ka administratora vietā ir atsūtīts introvertais, snobiskais meistars. Varbūt tā arī ir. Taču šajā salonā mani apkalpoja laipni un vienkārši. 

Kārtridža uzpilde mājas apstākļos ir iespējama. Taču kā man izstāstīja https://kartridzuuzpilde.lv/ salonā, neprofesionālim mājas apstākļos var gadīties kārtridžu tikai sabojāt. Un tieši tā man gadījās, kad gribēju to uzpildīt nākamajā reizē. Turklāt tas prasa laiku un lēnu iedziļināšanos procesā. Ne visiem tas ir pa spēkam. 

Pirmajā reizē man to izdevās izdarīt pašai, taču vēlāk, kad kļuvu vēl aizņemtāka gan studijās, gan darbā, tad labprātāk šīs 30 min veltīju tējas vai kafijas pauzei blakus kafejnīcā. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *