Zobu implantācija Rīgā – Adenta zobārstniecības klīnikā

zoba implantācija

Zoba zaudējums ir nopietna problēma ikvienam mūsdienu cilvēkam. Tas notiek dažādi – vieniem nākas izraut zobu, jo tā stāvoklis ir kritisks un apdraud arī blakus esošo zobu veselību, citam iemesls ir sporta trauma. Lai vai kā, ar mūsdienu zobārstniecības tehnoloģiju iespējām visu var atjaunot – modernākā mūsdienu metode ir zobu implanti. Šajā rakstā smalkāk par šo zobārstniecības pakalpojumu un labākajām vietām Rīgā, kas to piedāvā.

Vārdu sakot, ar šo problēmu ģimenē saskārās mana mamma. Tā kā izveidojās iekaisums smaganās un zobs sāka strutot, to nācās izraut. Tiesa, izraušana bija pēdējais solis, kad viss cits bija izmēģināts, bet nesniedza vēlamo rezultātu. Tad diemžēl lēmumu par zoba izraušanu nācās pieņemt, kā arī sākt domāt, ko darīt ar tukšo vietu zobu rindā.

Protams, mamma nevēlējās staigāt bez zoba, atteikties no smaidīšanas vai tukšajā vietā ievietot zelta zobu. Gribējās pašu labāko variantu, kas ļautu visiem zobiem uzmirdzēt vienlīdz baltiem. Kopīgi ar mammu izskatījām vairākas opcijas. Zobu implants izrādījās labākais no variantiem.

Kas ir zobu implanti?

Implanti parasti veidoti no titāna – materiāla, kuru ķermenis pieņem, kad to iestrādā kaulā trūkstošā zoba vietā. Tā ir nopietna operācija, kas tiek veikta zem vispārējās narkozes.

Izvēlēties zobu implantu starp citiem variantiem ir vislabāk tādēļ, ka tas neprasa veselo zobu iesaistīšanu, kā arī procentuāli augsta (teju 100%) iespēja, ka implants tiks pieņemts veiksmīgi. Viss zobs mutē gan redzams ir pēc noteikta laika, kad ieaudzis implants jeb mākslīgā sakne.

Ja nepieciešami zobu implanti, noteikti jāinteresējas, ar kādiem materiāliem strādā zobārstniecības klīnika. Dažādu implantu ievietošanas procedūras, kā arī dzīšanas jeb adaptācijas laiks mutē atšķiras.

Tā piemēram, lai varētu pilnvērtīgi izmantot klasisko implantu kā zobu, jānogaida 3-6 mēneši, savukārt jaunākie zobu implantu tehnoloģiju sasniegumi ļauj izvēlēties implantus, kas var tikt pilnībā izmantoti jau pēc 3-4 nedēļām.

Tas arī ir viens no faktoriem, kas nosaka zobu implantēšanas procedūras cenu. Nereti klīnikas, kas izceļas ar krietni lētākiem piedāvājumiem par citiem, strādā ar novecojušiem materiāliem, kas uzliek daudz lielāku apgrūtinājumu pacientam.

Kur veikt zoba implantēšanu?

Jāsaprot, ka zobu implanta ievietošana ir viena no sarežģītākajām ķirurģiskās zobārstniecības procedūrām, tādēļ no svara ir pareizās zobārstniecības klīnikas izvēle.

Labākie speciālisti ne vien profesionāli veiks zobu implantēšanas procedūru, bet arī gādās, lai organisms pilnībā pieņem šo svešķermeni mutē, veicot rūpīgus novērojumus pirmajos 3-6 mēnešos pēc tā ievietošanas.

Viena no modernākajām zobārstniecības klīnikām Rīgā, kas piedāvā arī zobu implantu pakalpojumus, ir Adenta. Arī mana mamma izvēlējās tieši šo klīniku, jo gan iepriekšējā pieredze, gan citu ģimenes locekļu pieredze šajā klīnikā bijusi ļoti patīkama.

Uzticēt savu zobu veselību un ārējo izskatu tik izšķirošā operācijā nepieciešams pieredzējušu un kompetentu speciālistu rokās. Klīnika Adenta profesionālā zobārsta Pētera Apses vadībā Rīgā darbojas jau 15 gadus, tā nepārtraukti atjaunina gan tehnoloģisko bāzi, gan personāla zināšanas.

Turklāt, par personālu runājot, Pētera Apses vadītā komanda sastāv no vieniem no labākajiem speciālistiem Latvijā, kas paralēli darbojas arī ar jauno zobārstu izglītošanu Rīgas Stradiņa universitātē. Tas bija nepieciešamais garants, ko ar mammu meklējām, lai būtu drošas, ka saņemsim visaugstākās kvalitātes zobārstniecības pakalpojumus.

Patīkami, ka ne vien šajā klīnikā strādā kompetenti darbinieki, kas seko līdzi mūsdienīgākajām tehnoloģiskajām iespējām, bet priecē, ka personāls tajā pat laikā spēj atrast cilvēcīgu kontaktu ar zobārstniecības klīnikas apmeklētāju. Mammai tas noteikti palīdzēja padarīt klīnikas apmeklējumu daudz patīkamāku.

Adenta savā darbībā izmanto Kanādas modeli, kura galvenais princips ir nodrošināt pilnīgu atklātību un caurredzamību pacientiem, lai rosinātu savstarpējo uzticību starp ārstu un pacientu. Mammai tas bija nozīmīgs faktors, lai izvēlētos tieši šo klīniku, jo ļoti svarīgi konsultāciju saņemt pie speciālista, ar kuru var izrunāt visus interesējošos jautājumus un sagatavoties vajadzīgajai operācijai.

Šobrīd mammai implants jau ir ievietots. Zināju, ka viņa atradās drošās rokās. Operācija noritējusi veiksmīgi. Mammai nebūs jāstaigā ar caurumu, viņa par to ir pateicīga. Vēlos iedrošināt arī citus, kas saskārušies ar šo problēmu, neatstāt to neatrisinātu un meklēt profesionālu atbalstu.

Plašāk par zobu implantēšanu var lasīt šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *