Pasaulē drošākās pilsētas.

mājokļa apdrošināšana

Ar labāko draudzeni aizsākām sarunu pie vīna glāzes. Kā parasti šādu sarunu vakaros tas notiek, aizrunājāmies ne vien par to, kāda ir dzīves jēga un kura mums ir sirdij tuvākā filozofija, bet arī aizklīdām pie pārdomām par to, vai kaut kur citur dzīve ir labāka un vai mums labāk klātos kādā citā pasaules nostūrī. Svešais ir saistošs un interesants – kā gan būtu izbaudīt dzīvi kādā citā valstī vai pilsētā? Par ko būtu jāuztraucas visvairāk, pārceļoties uz jaunu mājvietu? Secinājām, ka daudzviet tā noteikti būtu drošība.

Par to aizdomājoties, nonācām pie pasaulē drošāko pilsētu saraksta. Skaidrs, ka ne visur var justies tik droši kā Latvijā. Draudzene gan atzina, ka pastaigājoties pa Maskačku, arī šeit nejūtoties gana pasargāta. Es viņu nomierināju un teicu, ka galvenais jau ir mājas vai dzīvokļa apdrošināšana, lai justos labi un dzīvotu bez liekiem uztraukumiem, bet pa Maskačku lai viņa pastaigājas dienas laikā.

Tomēr, atgriežoties pie pārcelšanās uz dzīvi ārzemēs, piedāvāju iespēju aplūkot 8 pilsētas, kuras pasaulē tiek uzskatītas par drošākajām dažādās jomās.

Ņujorka

Drošāko pilsētu sarakstā (man par pārsteigumu) atrodas Ņujorka, betona džungļu pilsēta, kā to dziesmā apraksta Alicia Keys. Šī pilsēta digitālās drošības ziņā pasaulē ierindojas trešajā vietā, taču veselības jomā tā ir otrā drošākā. Jāņem vērā tas, ka, vērtējot pēc personiskās drošības, Ņujorka ieņem 28. vietu. Nav pārsteigums, ka šī pilsēta ir apdzīvotākā Amerikā, un tā iedalās piecos rajonos: Manhetenā, Bronksā, Bruklinā, Kvīnsā un Steitenailendā. Ņujorka ir ļoti internacionāla pilsēta – tajā iespējams dzirdēt vairāk nekā 800 valodu.

Melburna

Šī ir otrā lielākā pilsēta Austrālijā, un tā atrodas Portfilipas līča krastos. Melburnā mitinās vairāk nekā 4 miljoni iedzīvotāju. Šī pilsēta personiskās drošības ziņā ieņem 8. vietu pasaulē, bet infrastruktūras jomā tā ir 2. drošākā. Melburna var lepoties ar plašiem un skaistiem parkiem, kā arī attīstītu kultūras dzīvi.

Toronto

Šī ir lielākā pilsēta Kanādā, un tā ierindojas 8. vietā pasaulē vispārējās drošības ziņā. Toronto ir bagāta ar dažādām kultūrām, kuras pastāv blakus viena otrai. To mēdz uzskatīt arī par Kanādas mākslas un kultūras galvaspilsētu.

Cīrihe

Šī pilsēta atrodas Šveices ziemeļos, un tiek uzskatīta par pasaulē drošāko veselības un infrastruktūras jomā. Tāpat Cīrihe ir arī pasaules līmeņa finanšu centrs.

Sidneja

Lielākā pilsēta Austrālijā, kura atrodas pie Tasmana jūras Portdžeksona līča. Infrastruktūras drošības ziņā tā ir trešā labākā pasaulē, bet personiskās drošības jomā tā ieņem 10. vietu. Sidnejā ir vairāk nekā 34 miljoni iedzīvotāju, un to mēdz dēvēt par kontinenta tirdzniecības un ekonomikas centru.

Amsterdama

Amsterdama jeb Ziemeļu Venēcija, Nīderlandes galvaspilsēta, kura personiskās drošības ziņā pasaulē ieņem 9. vietu. Šajā pilsētā atrodami daudzu pasaules līmeņa organizāciju galvenie biroji. Amsterdamas lepnums – attīstīta veloinfranstruktūra. Šīs pilsētas ainavu izdaiļo neskaitāmie kanāli, kuru kopējais garums ir vairāk nekā 100 kilometru.

Stokholma

Zviedrijas lielākā pilsēta, kura atrodas Mēlera ezera krastā. Tā ir arī valsts kultūras un ekonomikas centrs, kā arī tiek uzskatīta par ļoti demokrātisku pilsētu.

Osaka

2. drošākā pilsēta pasaulē personiskās drošības jomā, kā arī 5. labākā digitālās drošības ziņā. Osaka atrodas Honsju salas dienvidos, un tiek uzskatīta par Japānas tirdzniecības centru.

Ceļojumu maršrutus var plānot dažādās tematiskās noskaņās. Mūsu draudzeņu vīna vakarā sastādījām šādu potenciālo galamērķu sarakstu. Jāsāk pamazām apskatīt vienu pēc otras. Katrā ziņā, tās, iespējams, ir vietas, kur meklēt potenciālo vīru un būt pārliecinātai, ka bērni augs drošos apstākļos. Jeb tās ir vietas, kur pārcelties ar jau esošajiem bērniem.

Uz šādas nots noslēdzās mūsu vakars. Vispār – viena mūsu draudzene kā reiz nesen pārvācās uz Melburnu. Interesanti, kā viņai tur klājas? Būs beidzot jāparunājas. Tā varētu būt pirmā pieturvieta manu drošo pilsētu sarakstā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *