Zobu balināšana – izcils un balts smaids vienmēr

Zobu balināšana - Izcils un balts smaids vienmēr

Kādu rītu paskatījos spogulī un ievēroju, ka daži no zobiem ieguvuši dzeltenīgu toni – pa kuru laiku? Pasmaidīju – un secināju, ka esmu neapmierināta ar savu zobu krāsu. Domāju, ka varbūt jābeidz smaidīt un mani pārņēma neliela panika apzinoties, ka arī citi pamana šo viegli dzeltenīgo tonējumu. Biju dzirdējusi par balināšanu. Sāku to apcerēt.

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku izmanto iespēju, ko sniedz zobu balināšana – varbūt arī es to varētu pamēģināt? Saka, ka tā ir garantēta iespēja iegūt žilbinoši skaistu smaidu, kas iepriecinātu gan mani, gan apkārtējos – kāpēc gan to neizmantot? Tādas un līdzīgas domas pārskrēja manu prātu un nolēmu sazināties ar zobārstu.

Kā izrādās, zobu balināšana patiesi ir efektīvākā metode izcili balta smaida iegūšanai. Savukārt skaists smaids sniedz pašpārliecinātību un ļauj noticēt sev. Tiesa, balināšanu var veikt arī ar dabiskiem balināšanas līdzekļiem, kurus var pagatavot mājas apstākļos. Tikai tādā gadījumā ilgāk jāgaida vēlamais efekts, kā arī zobus var iegūt vien par dažiem toņiem gaišākus.

Par to, kā man gāja un kas palīdzēja man atgūt mirdzošu, pašpārliecinātas, ar sevi apmierinātas sievietes smaidu, pastāstīšu turpinājumā.

Kur veikt zobu balināšanu?

Mana ģimene zobārstniecības pakalpojumus saņem klīnikā “Adenta”, kas skaitās viena no prestižākajām klīnikām Latvijā. Lielākā daļa klīnikas ārstu ir Rīgas Stradiņa Universitātes akadēmiskais personāls, kas nodrošina augstu kvalitātes standartu.

Ne vien šeit strādā zinoši un rūpīgi speciālisti, bet arī mājaslapā pieejams blogs, kas plaši paskaidro dažādas procedūras, to norisi, sniedz iespēju izvēlēties starp vairākām alternatīvām. Šeit vienmēr ir sajūta, ka par mani parūpēsies un palīdzēs atrast labāko risinājumu.

Man ir būtiski, lai vide, kurā saņemu noteiktu pakalpojumu, ir patīkama, jo tas man sniedz miera sajūtu. Šajā zobārstniecības klīnikā ir pārdomāts dizains, izvietoti mākslas darbi – ir kur piesaistīt skatienu, nav jādomā tikai par gaidāmo zobārstniecības procedūru.

Zobu balināšana – lieliska iespēja ikvienam

Kā noskaidroju pateicoties Adenta mājas lapā publicētajai informācijai, jo tālāk uz Ziemeļiem cilvēks ir dzimis, jo zobu krāsa ir dzeltenāka. To nosaka tas, pie kādas rases konkrētais cilvēks pieder un kādos platuma grādos viņš ir dzimis. Tā ka varbūt mans dzeltenīgais tonis ir gaužām normāls Latvijas platuma grādos dzimušai sievietei? Lai vai kā – pat ja tā, es gribu baltākus.

Protams, kā skaidro speciālisti, arī dzīvesveids būtiski diktē zobu krāsu. Ja uzturā daudz lieto krāsaino pārtiku, piemēram, sarkanvīnu, dažādas ogas, kā arī smēķē, attiecīgi arī zobu krāsa kļūst dzeltenīgāka nekā tiem, kuri ikdienā no šādiem produktiem atturas. Uzzinot šo detaļu, secināju, ka ietonējums visticamāk tomēr mani piemeklējis kafijas dzeršanas dēļ.

Lai vai kā, kafijas dzeršana tomēr var nebūt vienīgais iemesls – ar gadiem zobi var zaudēt savu gaišo toni un kļūt nedaudz tumšāki. Ak vai! – salēcos un sabijos no tā, ka ik gadu kļūstu vecāka un tas atspoguļojas arī manā smaidā.

Satraukumam gan nav iemesla – tas viss ir labojams. Tādās situācijās spēj palīdzēt zobu balināšana, kas piešķir zobiem mirdzumu, ko atņēmuši produkti un gadi.

Balināšanas efekta saglabāšana

Ja nu es izvēlētos balināt, cik ilgi gan mani zobi laistītos balti? Protams, tas ir būtisks jautājums, tāpēc arī centos atrast atbildi. Kā izrādās – efekts saglabājas līdz pat 2 gadiem.

Taču, kā brīdina zobārsti, noteikti jāatceras arī tas, ka zobu balināšana nespēj visu izdarīt manā vietā – ja izvēlos balināt zobus, tas nenozīmē, ka tagad varu atsākt smēķēt, ēst krāsainos produktus un nerūpēties par zobiem. Ir nepieciešama rūpīga zobu kopšana, lai ilgāk saglabātu balinošo efektu.

Nepieciešams lietot efektu uzturošas zobu pastas, kā arī skalojamos līdzekļus, kā arī efekta ilgākai noturībai ieteicams samazināt smēķēšanas apjomus, kā arī krāsaino produktu patēriņu. Ja kārtīgi tiek ievēroti ārstu izvirzītie nosacījumi, mirdzoši baltus zobus var saglabāt ilgāku laiku.

Kā zināt, vai zobu balināšana ir piemērota?

Lai arī mana smaida aplūkošana spoguļa priekšā mani darīja bažīgu un vienā mirklī pārņēma kaprīzais lēmums vienkārši veikt zobu balināšanu, zobārsts paskaidroja, ka vispirms jāveic nepieciešamā pārbaude un apskate. Zobu balināšanai ir jābūt pamatotai. To palīdzēt noteikt var speciālisti, piemēram, klīnikā Adenta.

Lai veiktu balināšanas procedūru, vispirms jāapmeklē higiēnists. Kā izrādījās, manā gadījumā vienkārši vajadzēja atcerēties par ikgadējo vizīti un viss bija atrisināts. Papildus tam, man tika nozīmēta speciāla baltinošā zobu pasta. Ja cita veida iespējas tomēr nesniedz nepieciešamo efektu, tad gan var pierakstīties uz zobu balināšanas procedūru.

Kādi ir zobu balināšanas procedūras riski?

Jāņem vērā, ka pārbalināti zobi nespēs radīt vēlamo skaistuma efektu, jo cilvēka ķermenim ir jābūt harmoniskam, tikai tādā gadījumā tas izskatās pievilcīgi. Tāpēc uzsākot zobu balināšanu (arī mājas apstākļos), vajadzētu konsultēties ar speciālistu, lai gribot labu – nesanāktu nodarīt zobu veselībai kaitējumu.

Holivudas smaids un zobu balināšana

Ja arī tu apsver zobu balināšanas iespēju, iesaku konsultēties ar zobārstniecības klīnikas Adenta zinošajiem speciālistiem, kuri var ieteikt piemērotāko variantu atbilstoši katra individuālajam zobu stāvoklim.

Mūsdienu tehnoloģiskie risinājumi ļauj mums iegūt žilbinošu smaidu arī tad, ja daba ar tādu nav apveltījusi. Balināšana noteikti ir metode, kas var palīdzēt iegūt Holivudas cienīgu smaidu. Taču ne mazāk svarīgi atcerēties, ka efektīvi var būt arī citi risinājumi.

Pieteikties konsultācijai pie speciālista un plašāk par zobu balināšanu var lasīt šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *