Pārbaudīsim dzimumzīmes laicīgi!

parbaudam dzimumzimes laicigi

Ikdienā daudzi nemaz neaizdomājas par savas veselības nozīmīgumu un par to, cik trausla un mainīga tā var būt. Gadās, ka veselības profilakses pasākumi netiek ievēroti un rodas nepatīkams pārsteigums – tiek atklāta slimība. Piesardzība veselības jautājumos ir nepieciešama, tāpēc nedrīkst atstāt novārtā profilaktiskās pārbaudes.

Dzimumzīmes ārsti apskata kā potenciālās ādas vēža šūnas. Jo dzimumzīme – tā, kā izrādās, var būt arī ļaundabīgs audzējs. Sevišķi gadījumos, ja dzimumzīmes vizuāli manāmi atškiras no pārējām, noteikti būtu jāvēršas pie dermatologa veikt pārbaudīti – laicīgi atklāts ādas vēzis ir ārstējams.

Katrs cilvēks un viņa organisms ir unikāls. Tas darbojas pēc noteiktiem principiem, kurus apgūst medicīnas nozarēs. Lai izprastu, kā funkcionē organisms, nepieciešami daudzi studiju gadi, kā arī liela pieredze medicīnā. Tāpēc nevajag paļauties uz savu intuīciju, bet gan pārbaudi uzticēt profesionālu medicīnas darbinieku rokās.

Kā veidojas dzimumzīmes?

Dzimumzīmju veidošanās process ir pilnīgi dabisks. Tā ir ādas reakcija uz saules gaismu un ultravioleto starojumu. Regulāra atrašanās saules staros būtiski ietekmē to skaita pieaugumu. Veidošanās notiek visas dzīves garumā, tāpēc maldīgi ir uzskatīt, ka visas dzimumzīmes mums ir kopš dzimšanas.

Bīstamas un nekaitīgas dzimumzīmes

Nevajadzētu uztraukties gadījumos, kad tās veidojas un īpaši, ja ir pavisam maziņas. Papilomas mēdz veidoties uz kakla, plakstiņiem un padusēm iegarenos veidojumos, bet tās nav kaitīgas.

Bīstamie ādas veidojumi:

  • Bazaliomas
  • Melanomas

Iemesli, kāpēc rodas bīstamie ādas veidojumi:

  • Iedzimtība
  • Gaiša āda, mati
  • Jutīga āda, kas apdeg
  • Tendence uz ādas audzējiem

Bazaliomas vieglāk pakļaujas ārstēšanai nekā melanomas. Īpaši piesardzība jāievēro, ja gadījies apdegt saulē. Straujas dzimumzīmes veidošanās pēc apdeguma ir pazīme, ka veidojas bazalioma. Visbiežāk tās konstatē uz deguna, pleciem, sejas.

Melanomas veidojas gan no jau esošas, gan kā jauns veidojums. Tas ir audzējs, kas apdraud dzīvību. Sākuma stadijā tā ir plakana, brūna, bet attīstības gaitā var sākt augt uz augšu. Melanomas ir grūti konstatēt to agrīnajā stadijā, jo pēc izskata nekas neliecina par ļaundabīgu procesu.

Kam jāpievērš uzmanība, apskatot dzimumzīmes?

  • Pigmentācijai
  • Formai
  • Virsmas pārmaiņām

Ja tiek konstatētas kādas no šīm izmaiņām, noteikti jāvēršas pie ādas ārsta, lai veiktu nepieciešamās dzimumzīmes pārbaudes un izvairītos no nevēlamām sekām.

Reizi gadā dermatologu asociācija rīko Melanomas dienu, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz šo nopietno veselības jautājumu un palīdzētu laicīgi konstatēt iespējami bīstamas dzimumzīmes. Šajā dienā dzimumzīmju pārbaudi var veikt bez maksas, kā arī apskatīt citus satraucošus izaugumus uz ādas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *