Kas jāņem vērā vīriešiem, rūpējoties par sejas ādu?

viriesa sejas āda

Arī vīriešiem profesionāla sejas ādas kopšana ir ne mazāk svarīga kā sievietēm. Tas būtiski var uzlabot ādas stāvokli un novērst pūtīšu un sarkanu plankumu veidošanos. Sevišķi jau gadījumā, ja āda ir problemātiska, noteikti jāizvēlas atbilstoši mazgāšanas līdzekļi, jo nepareizie produkti var radīt ādas iekaisumu un sausumu.

Nebūt nav tā, ka vīriešu sejas āda būtu pavisam citādāka kā sievietēm un tās kopšanā nav jāiegulda pūles. Tā nebūt nav! Par to pārliecinājos, vērojot sava vīra ādas kopšanas paradumus. Viņam, gluži tāpat kā man, ir problemātiska āda un mēdz parādīties pūtītes. Lai no tā izvairītos, abi ievērojam atbilstošu diētu un lietojam īstos kopšanas līdzekļus.

Protams, ir zināmas atšķirības starp vīriešu un sieviešu sejas ādas kopšanu – īpaši tas attiecināms uz sejas ādu, jo vīrieši arī skujas. Mans vīrietis noteikti arvien vairāk apzinās, ka sejas āda ir viņa vizītkarte un piedomā par tās kopšanu. Tāpēc vēlos iedrošināt arī citus stiprā dzimuma pārstāvjus parūpēties par savu ādu, lai saglabātu neatvairāma vīrieša pievilcību.

Šoreiz sniegšu dažus padomus par to, ar ko tad vajadzētu sākt vīrietim, lai iegūtu nevainojamu un koptu sejas ādu.

Vīriešu sejas āda nedraudzējas ar ziepēm!

Kā paskaidroja mans vīrietis, kad jautāju, kāpēc viņš lieto speciālus, aptiekās nopērkamus sejas kopšanas līdzekļus gluži kā es, viņš paskaidroja, ka ādas kopšana un mazgāšana labāk jāveic ar speciāliem sejas ādai paredzētiem līdzekļiem arī vīriešu dzimuma pārstāvjiem.  Protams, gribēju zināt, kāpēc – vīrieši parasti gan liekas šajā jomā daudz neieinteresētāki.

Taču kā izrādās, ja sejas āda tiek mazgāta ar ziepēm, tās sausina un kairina ādu, radot iekaisumu un apsārtumu. Piedevām, sastāvdaļas, kuras pievieno ziepēm var aizsprostot poras. Tieši tāpēc mans vīrs no rīta un vakarā seju mazgā ar saudzīgu attīrošu līdzekli, savukārt, lai atbrīvotu ādas virsējo slāni no atmirušajām šūnām, 1 reizi nedēļā izmanto skrubi.

Šāda sejas kopšanas rutīna būtu ieteicama ikvienam vīrietim. Tikai katram jāatrod sev atbilstošākie kopšanas līdzekļi. Lai novērstu sejas ādas poru nosprostošanos, kas noved pie pinnēm, ādas kopšanai vīrs izmanto līdzekli, kas satur beta-hidroksiskābes (BHA). Tas palīdz attīrīt seju no baktērijām, taukainības un atmirušajām ādas šūnām.

Padomā par grumbām!

Tuvojoties pusmūžam, arī vīrs sācis piedomāt pie novecošanās pazīmēm un tāpat kā daudzi – vēlas ilgāk saglabāt jauneklīgu izskatu. Lai to panāktu, arī vīrietim nepieciešams saprast, ka sejas ādas kopšana neaprobežojas vien ar tās tīrīšanu.

Lai novērstu grumbiņu veidošanos novecojot, ieteicams izmantot mitrinošus krēmus, kuriem pievienoti SPF filtri. Tie palīdz pasargāt sejas ādu no saules ultravioletajiem stariem, kas ādai kaitē ne tikai vasarā. Piedevām, biroju un auto logi šiem stariem nav šķērslis. Tāpēc arī mans vīrs ikdienā lieto šādu krēmu un pasargā savu ādu no kaitīgo staru iedarbības.

Ādai nepieciešami vitamīni

Tāpat, lai āda ikdienā būtu starojoša un veselīga, tai nepieciešami vitamīni un minerālvielas. Ādu dažkārt sauc par lielāko ķermeņa orgānu, un tā pavisam noteikti ir veselības spogulis. Ja trūkst kādu vitamīnu vai barības vielu, āda iegūst neveselīgu izskatu.

Tādēļ rūpes par ādu nozīmē arī rūpes par visu ķermeni. Šī iemesla dēļ noteikti jādomā par uzturu un jānodrošina, lai ķermenis tiek stiprināts ar pietiekamu daudzumu vitamīnu un minerālvielu. Vissvarīgākie ādai ir A, C, E vitamīni un selēns – tie ir antioksidanti, kas pasargā ādas šūnas no priekšlaicīgas sabrukšanas.

Ne mazāk svarīgi ir B grupas vitamīni un cinks, kas nodrošina pilnvērtīgu ādas šūnu attīstību, regulē taukainību, kas samazina pūtīšu veidošanos. Gan man, gan vīram dermatologs ieteica lietot cinku – iespējams, tāpēc, ka abiem ir līdzīgas sejas ādas problēmas. Taču katram nozīmēto vitamīnu klāsts var būt atšķirīgs. Ārsts apskata katru situāciju atsevišķi.

Kā iegūt skaistu ādu?

Lai iegūtu tīru, skaistu un koptu ādu, jārūpējas par ādas tīrīšanu gan no ārpuses – lietojot atbilstošus mazgāšanas līdzekļus, gan no iekšpuses- barojot ķermeni ar nepieciešamajiem vitamīniem un uzturvielām. Arī veselīga dzīvesveida un paradumu piekopšana ir svarīga. Ādu negatīvi ietekmē gan nogurums un stress, gan smēķēšana.

Lai vai kā, vīrieši ādas kopšanu nekādā gadījumā nevar ignorēt gluži tāpat kā daiļā dzimuma pārstāves, tas var smagi atspēlēties. Vai tad labāk nebūtu pāris minūtes dienā veltīt sejas ādas kopšanai un iegūt lielisku ādu?

Pierakstīties uz konsultāciju pie dermatologa, lai izvērtētu ādas stāvokli un piemeklētu atbilstošus sejas kopšanas līdzekļus un vitamīnus, var šeit. Nozīmētos ārstniecības līdzekļus, savukārt, ērti var iegādāties tiešsaistē apotheka.lv tiešsaistes katalogā – šeit bieži vien nepieciešamo var iegūt ar ievērojamām atlaidēm, reģistrējoties kā patstāvīgajam klientam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *