Veļas mašīna ar augšējo ielādi – kādos gadījumos izdevīgi iegādāties

veļas mašīnas ar augšējo ielādi

Veļas mazgājamā mašīna nu jau kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu ikvienā mājsaimniecībā. Lai arī gan mana, gan vīra vecmamma piedzīvojušas laikus, kad apģērbs tika mazgāts uz veļas dēļa, arī viņas jau vairākas dekādes pateicas par atviegloto mājsaimnieces soli veļas mašīnas dēļ. Nesen vīra vecmammai sabojājās vecā ierīce, bieži applūda grīda, bet slaucīt pēc katras mazgāšanas reizes – neērti. Nolēmām, ka jāpalīdz šajā situācijā.

Tiesa, tas nav tik biežs pirkums, tādēļ pirms pieņemt lēmumu par konkrēta veļas mašīnas modeļa iegādi, izpētījām dažādus variantus, lai rezultātā iegādātos tieši tādu, kāda nepieciešama. Vispopulārākais veļas mašīnas veids ir ar priekšējo ielādi. Veļas mašīnas ar augšējo ielādi nav tik iecienītas, taču tām ir savas priekšrocības, kuras noteikti vērts ņemt vērā.

Kāpēc izvēlēties veļas mašīnu ar augšējo ielādi?


Pirmkārt, veļas mašīna ar augšējo ielādi ir labākais risinājums vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem grūti pieliekties, lai veiktu veļas ielādi caur veļas mašīnas priekšējo daļu. Izmantojot veļas mašīnu ar augšējo ielādi, var saglabāt staltu stāju, nav zemu jāloka mugura un ceļi. Turklāt, ja aizmirstas ielikt kādu apģērbu, šādaā veļas mašīnā to var ievietot arī pēc mazgāšanas sākuma, kas nav iespējams, ja veļu liek no priekšpuses.

Otrkārt, šī tipa veļas mašīna piemērota šaurām vannas istabām, jo ir kompakta un neaizņem daudz vietas. Salīdzinājumā ar veļas mašīnu ar priekšējo ielādi, kurai nepieciešama papildus vieta, lai atvērtu durvis un ieliktu veļu mazgāšanas tvertnē, veļas mašīnai ar augšējo ielādi šāda papildus telpa nav vajadzīga, jo ielāde ir no augšas. Ja veļas mašīnai paredzētā vieta ir šaura un neliela, labāk izvēlēties augšējo ielādi.

Tātad, lai izvēlētos, kurš veļas mašīnas veids ir piemērotākais un ērtākais, noteikti jāizpēta tai atvēlētā vieta un precīzi jāizmēra, vai telpā pietiks vietas, lai durtiņas atvērtu no priekšpuses, vai tomēr funkcionālāk būtu ielādi veikt no augšas. Vīra vecmammas vannas istaba nudien ir šaura – tas ir viens. Bet otrs – viņai nu jau arvien grūtāk kļūst saliekties, arī tik tālās pastaigās vairs neiet.

Mūsu situācijā bija skaidrs, ka izvēle par labu krīt veļas mašīnai ar augšējo ielādi. Vienīgi jāņem vērā, ka uz šāda tipa veļas mašīnas virsmas vairs nevar novietot citus priekšmetus, veļas mazgāšanās piederumus vai dvieļus. Vīra vecmammai gan visa veļas mašīna nokrauta! Tad nu nopirkām viņai arī pie sienas stiprināmus plauktiņus, lai nepieciešamās lietas viņa varētu novietot citur.

Kas vēl jāņem vērā, iegādājoties veļas mašīnu?

Noteikti jāizvēlas A klases veļas mašīna, jo šīs klases veļas mašīnas ilgtermiņā ir daudz ekonomiskākas un dabai draudzīgākas. Pateicoties tam, iespējams ietaupīt gan elektrības, gan ūdens patēriņu. Veļas mašīna ir pirkums, kurā vērts ieguldīt nedaudz vairāk līdzekļu, lai tā vēlāk kalpotu ilgus gadus, kā arī darbības laikā palīdzētu ietaupīt – šāda investīcija noteikti atmaksājas.

Izvēloties mājvietai atbilstošu modeli, jāņem vērā, ka veļas mašīnām gan ar augšējo, gan ar priekšējo ielādi ir savi plusi un mīnusi, tādēļ katram jāizvērtē sava situācija un jāizvēlas piemērotākā. Ja ir muguras sāpes, grūtības pieliekties – veļas mašīnas lietotāja komfortam noteikti vērts labāk izvēlēties augšējo atveri. Savukārt, ja telpa atļauj un pieliekties nav problēmas, kā arī gribas veļas mašīnu izmantot kā vēl vienu plauktiņu, noteikti frontāla atvēršanas sistēma ir atbilstošs variants.

Veļas mašīnas ir pieejamas daudz un dažādos izmēros un komplektācijās. Katram jāpielāgo veļas mašīna savām vajadzībām. Lai arī veļas mazgājamā mašīna ar augšējo ielādi nav tik populāra kā ar priekšējo, tā arī noteikti ir neaizvietojams palīgs mājsaimniecības darbos.

Lieki teikt, ka vīra vecmāmiņa bija ļoti priecīga par mūsu dāvanu. Arī dāvinātājiem, protams, prieks palīdzēt. Šajā reizē iepazinām ne tik ierastu veļas mašīnas modeli – šobrīd tādu no man zināmajiem cilvēkiem izmanto vien vīra vecmāmiņa. Lai gan iespējams, ka šis modelis būtu piemērots arī mūsu vasarnīcai, kurā vannas istaba ir šaura. Jāapdomā!

Plašā klāstā ar šāda tipa veļas mašīnām var iepazīties te.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *