Moto vasara nav aiz kalniem – vajadzīga A2 kategorija!

vajadzīga A2 kategorija

Šovasar vēlējos piepildīt sapni par motocikla tiesību iegūšanu, jo tas noteikti ir viens no patīkamākajiem un interesantākajiem pārvietošanās veidiem gada siltajos mēnešos. Varbūt arī Tu vēlies apgūt ko jaunu šovasar un pamēģināt pārvietoties dzelzs rumaka mugurā? Tālāk pastāstīšu, kā rīkoties, ja vajadzīga A2 kategorija un kā atrast meklēto brīvības sajūtu.

Kā pārliecinājos, arī sievietei iespējams pārvaldīt šo spēkratu un vasaras moto tūre ir pavisam iespējama. Lai šo, sen loloto sapni piepildītu, jāsāk ar atbilstošas motoskolas izvēli. Man būtisks ir rezultāts, tāpēc rūpīgi iepazinos ar dažādām motoskolām un salīdzināju tajās studējošo kursantu rezultātus. Papētīju priekšrocības un izvēlējos daudzsološāko variantu.

Kā izrādās, Presto ir nozares līdere – ne vien šeit lielāka daļa audzēkņu piepilda sapni par tiesībām kā citviet un līdz galam noiet tiesību iegūšanas ceļu, bet arī CSDD teorijas un braukšanas eksāmenos ieņem TOP vietu. Ņemot vērā statistiku un procentuāli lielāku iespēju tieši šeit eksāmenus nokārtot ar pirmo reizi, izvēlējos šo motoskolu, lai A2 kategorija būtu mana.

Motocikla tiesību iegūšanas process ir turklāt daudz brīvāks nekā iegūstot autovadītāja apliecību – esi vien tu un tavs mocis. Instruktors uz bagāžnieka vai blakus vāģī nesēž, mācīties pārvaldīt moci var daudz patstāvīgāk. Tajā pat laikā apmācības ir diezgan dinamiskas, pie tiesībām šajā motoskolā var tikt pat mēneša laikā, izmantojot Presto piedāvātās vadlīnijas.

Šī noteikti ir motoskola, kas apvieno kvalitāti un mācību efektivitāti, ļaujot pēc iespējas veiksmīgāk un ātrāk sasniegt rezultātu – iespēju pārvietoties ar motociklu. Arī es pie A2 kategorijas tiesībām tiku mēneša laikā un varu šo motoskolu rekomendēt kā labāko izvēli. Par to, kam tad pievērst uzmanību, izvēloties savu motoskolu, pastāstīšu smalkāk.

A2 kategorija: kā izvēlēt motoskolu?

Bieži vien nemaz neaizdomājamies par vienkāršām lietām, tādēļ jāsāk ar argumentu, ka motoskolas atrašanās vieta ir nozīmīga – tam noteikti jāpievērš uzmanība. Gan laika, gan naudas ekonomijas ziņā atmaksājas izvēlēties motoskolu, kas ir tuvāk mājām, darbam vai skolai, lai nav jāsastopas ar liekiem transporta izdevumiem.

Protams, var atrast lētāko motoskolu internetā, nopriecāties par izdevīgo piedāvājumu un pēc tam pavadīt pusi dienas braucot uz kādu citu mikrorajonu, lai stundu pabrauktu ar motociklu vai, vēl ļaunāk, pasēdētu pie noteikumu grāmatām un pamācīties moto braukšanas teoriju. Vārdu sakot, uzķeroties uz rosinošām akcijām, beigās var nākties kost pirkstos.

Presto nozīmīga priekšrocība ir plašais filiāļu tīkls Latvijā. Tik plašu pārklājumu nenodrošina neviena cita motoskola. Tas nozīmē, ka ierasties uz A2 kategorijas braukšanas nodarbību ir daudz ērtāk kā citviet. Vienu dienu brauc Rīgā, otru – Daugavpilī. Tas nozīmē, ka nevis man nācās pieskaņoties instruktora grafikam, bet vienkārši izvēlējos ērtāko variantu.

Protams, būtiska arī ir motoskolas attieksme pret apmācāmajiem. Ja zvani uz motoskolu pieteikties vai interesēties par A2 kategoriju un sastopies ar visai nelaipnu, vīzdegunīgu attieksmi, tad der nopietni aizdomāties, vai vēlies pie šiem cilvēkiem doties mācīties. Piemēram, zvanot citviet un saņemot visai parupju atbildi, šādā vietā mācīties negribējās.

Protams, pastāv iespēja, ka kādam nav laba diena un pasniedzēji var būt krietni laipnāki par reģistratūras darbiniekiem, tomēr šādi gadījumi ir kā zīme, ka vajadzētu uzmanīties. Noteikti aicinu pievērst uzmanību cilvēciskajam faktoram, jo atmosfēra ir viens no faktoriem, kas ietekmē pašsajūtu. Ja gaisotne ir labi, A2 kategorija noteikti dosies rokā vieglāk!

Ja emocionāli kādā vietā jūtos slikti, labāk tur nepalieku, jo rezultāts noteikti būs tikpat nepatīkams.  Presto novērtēju pretimnākošo, iedrošinošo attieksmi. Šeit valda uzvarētāju kultūra – patiešām spēcīgi tiek iedvesta pārliecība, ka iegūt A2 kategorijas tiesības ir ne vien iespējams, bet tas arī ir vienkārši un ātri izdarāms. Turklāt – par to pārliecinājos arī praktiski.

Būtiski, ka apmācību laikā līgums mani nepiesaistīja 1 noteiktam, motoskolas instruktoram, bet brīvi varēju nomainīt instruktoru. Citviet tā nav. Un šāds apmācību modelis ir unikāla prakse starp citām autoskolām. Ja sastapos ar kādu instruktoru, kura apmācību pieeja neiet pie sirds, nākamreiz vienkārši varēju aiziet pie cita un tā nekļuva par problēmu.

Diezgan nozīmīgu laika ietaupījumu var sniegt arī iespēja iziet ārstu komisiju uz vietas autoskolā, nevis kādā veselības iestādē. Novērtēju priekšrocību ātri un efektīvi saņemt veselības pārbaudi, jo ārsti tika uzaicināti uz motoskolas telpām.

Pateicoties tam, varēju lieki netērēt laiku rindās kādā poliklīnikā, kurā turklāt apmeklēt vajadzētu kādus 5 ārstus un gaidīt pie katra uz pieņemšanu atsevišķi. Tā šķietami ir elementāra lieta, tomēr, lai A2 kategorija tiktu iegūta, arī šis solis ir obligāts – jutos atvieglota, ka tam nevajadzēja veltīt visu dienu.

Apmācību process ir vienkāršs. Viss sākas ar teoriju, tad paralēli var uzsākt braukšanu. Parasti apmācība ar moci sākas mācību laukumā un tad ir 2 apmācību fāzes satiksmē. Tāpat kā uz visām kategorijām, arī kārtojot A2 kategoriju, viss notiek elektroniskajā braukšanas apmācību sistēmā: tas nozīmē, ka var izvēlēties pieejamo instruktoru sev vēlamajā laikā.

Varbūt arī tev braukšana ar motociklu ir vēl nepiepildīts sapnis? Ja tā – kādēļ gan šovasar neuzsākt apgūt ko jaunu? A2 kategorija piedāvā daudz vairāk brīvības un piedzīvojumu gara nekā pārvietošanās slēgtā automobilī. Pievienoties motociklu vasarai ir vieglāk nekā varētu domāt – apmācības nebūt nav tik garas un sarežģītas, it īpaši, ja jau pārvietojies ar automobili.

Man vēl nav autovadītāja apliecības (taču zinu, ka arī B kategorijas apmācībai pieteikšos drīzumā). Vispirms esmu ieguvusi A2 kategorijas tiesības un iemācījusies pārvaldīt motociklu. Un par to milzu prieks un lepnums. Turklāt – tas izrādījās vienkāršāk kā biju gaidījusi.

Ja arī es to varēju izdarīt mēneša laikā, domāju, ka ikviens, kurš tiešām vēlas īstenot šo mērķi, ar neatlaidīgu attieksmi un koncentrējoties uz rezultātu, var jau šovasar piedalīties savā 1. moto tūrē jeb pievienoties Vēja brāļiem un atrast savu moto klubu.

Līgumu var parakstīt attālināti un jau tuvākajā laikā uzsākt apmācības, lai A2 kategorija būtu tavējā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *