Seši kritēriji, kas nosaka, cik izdevīgs ir ātrais aizdevums

ātrie kredīti internetā

Kuram gan nav nācies nonākt situācijā, kad vajag mazliet vairāk naudas nekā pieejams kontā? Šodien par to apspriedāmies ar draudzeni pie vīna glāzes. Viņa vēlējās saņemt nelielu aizdevumu, lai varētu uzsākt mācības norvēģu valodas studiju grupā. Lēmums – spontāns. Līdz algai vēl jāgaida. Ko nu?

Tad nu sākām domāt, kur saņemt vajadzīgo summu. Šoreiz es izlīdzēt nevarēju, no radiniekiem aizņemties negribējās. Tad nu nonācām pie risinājuma – ātrais kredīts! Skaidrs, ka jau pavisam drīz viņa šo summu varēs atmaksāt. Tikai jāizvēlas labākais piedāvājums.

Nākamais jautājums, kas mums radās – kas gan ir labākais piedāvājums? Protams, lai to noskaidrotu, salīdzinājām vairākus variantus un pievērsām uzmanību tādiem faktoriem kā:

  • Maksimālā aizdevuma summa. Jāatceras, ka aizņemoties pirmo reizi, maksimālā aizdevuma summa mēdz būt mazāka nekā kredītu noformējot atkārtoti;
  • Atmaksas termiņš. Izvēloties īstermiņa aizdevumu, visbiežāk tas jāatmaksā 30 dienu laikā. Ja aktuāls kredīts lielāku plānu īstenošanai, to var atmaksāt pat vairāku mēnešu laikā;
  • Procentu likme. Vēlies aizņemties pēc iespējas izdevīgāk? Pievērs uzmanību tam, cik nāksies pārmaksāt. Pie daudziem aizdevējiem pieejams pirmais kredīts bez maksas, kas nozīmē, ka būs jāatdod tikai tik, cik aizņēmies;
  • Vecuma ierobežojums. Visbiežāk ātrie kredīti tiek izsniegti personām, kas sasniegušas vismaz 20 gadu vecumu, taču ir arī kredītiestādes, kas aizdevumu piedāvā no 18 vai 21 gada vecuma;
  • Kredīta izsniegšanas laiks. Ja aizdevums vajadzīgs steidzami, jāpievērš uzmanību tam, cik ātri aizdevējs sola to ieskaitīt bankas kontā. Jāņem arī vērā, ka pārskaitījuma ātrums lielā mērā atkarīgs no bankas darbības;
  • Aizdevēja darba laiks. Lai arī kredītam pieteikties var jebkurā laikā, pieteikuma izskatīšana un aizdevuma izsniegšana notiek aizdevēja darba laika ietvaros.

Kā noskaidrojām, labākā kredītdevēja meklējumos var palīdzēt arī Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija. Tās mājaslapā www.lafpa.lv pieejama ne vien informācija par asociācijas dalībniekiem, bet arī vērtīgi padomi, kas palīdz aizņemties droši un pārdomāti. Ja arī tev nepieciešams ātrais aizdevums, vari ieskatīties šajā lapā.

Kā noformēt aizdevumu?

Tas bija nākamais jautājums, kam pievērsāmies ar draudzeni, ar kuru turpat, kafejnīcā malkojot vīnu, vēlējāmies aizdevumu noformēt. Tātad – kad salīdzināti aizdevēji un izvēlēts piemērotākais:

  • Jāreģistrējas kredītdevēja mājaslapā un jāaizpilda pieteikuma anketa. Pieteikuma izskatīšana notiek ātri – vien dažu minūšu laikā, ja pieteikums nosūtīts nebanku kredītdevēja darba laikā;
  • Pozitīvas atbildes gadījumā arī nauda norādītajā bankas kontā tiek ieskaitīta īsā laikā. Gadījumos, kad nauda nepieciešama steidzami, tas ir īpaši būtiski.

Pie ātrā kredīta priekšrocībām jāpiemin arī tas, kas tas pieejams bez ķīlas, galvojuma un citu laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas. Tomēr jāņem vērā, ka ātrais kredīts piemērots personām ar regulāriem ienākumiem un pozitīvu kredītvēsturi. Tāpat, lai saņemtu aizdevumu, kredītņēmējam jābūt Latvijas Republikas pastāvīgajam iedzīvotājam.

Tā kā mana draudzene ir strādājoša sieviete un melno ierakstu viņas kredītvēsturē nav, jau pēc 15 minūtēm viņa saņēma pozitīvu atbildi un nauda tika ieskaitīta kontā. Tūlīt pat arī tika veikta iemaksa par dalību norvēģu valodas apguves kursā. Pateicoties šim aizdevumam, viņa nepalaida garām iespēju mesties jaunā piedzīvojumā!

Kā secināju pēc šīs dienas pieredzes, ātrie kredīti var būt labs risinājums dažādās situācijās un var palīdzēt operatīvi atrisināt finanšu deficīta problēmas. Taču ar noteikumu, ka tiek izvērtētas iespējas aizdevumu atmaksāt un aizņemšanās notiek atbildīgi.

Draudzene labi pārvalda savu budžetu, viņa skaidri zina, cik ātri šo summu varēs atgriezt. Tāpēc par to man ir sirdsmiers: soda procentos noteikti viņa neiedzīvosies. Iesaku katram izvēlēties arī optimālāko aizdevuma atmaksas termiņu, lai ierēķinātu arī negaidītu apstākļu radītus šķēršļus, kas varētu būt par iemeslu nepieciešamībai atmaksas termiņu pagarināt.

Lai arī draudzene zina, ka šo summu varētu atmaksāt mēneša laikā, drošs paliek nedrošs – izvēlējās 3 mēnešu atmaksas termiņu. Lai arī termiņu vajadzības gadījumā iespējams pagarināt, jāņem vērā, ka tas ir maksas pakalpojums. Tāpēc labāk laicīgi to paredzēt un iekļaut līgumā garāku atmaksas termiņu, lai vēlāk nebūtu jāpiemaksā.

Turklāt – vienmēr atmaksu var veikt ātrāk. Tādā veidā iespējams procentos samaksāt mazāk. Tas nozīmē, ka aizņemties sanāk izdevīgāk.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *