Speciālisti aicina pievērst daudz lielāku uzmanību mutes dobuma veselībai un higiēnai

zobu higienists

Esmu pārliecināta, ka rūpes par zobu veselību ir visnotaļ būtiskas. Jo pašai taču nav patīkami, ja nākas saskarties ar zobu sāpēm vai manīt, ka estētiski zobu rinda vairs neizskatās tik pievilcīga, jo kāds zobs sācis bojāties, ieguvis neveselīgu, dzeltenīgu nokrāsu vai izveidojies aplikums. Turklāt – smaidot tas viss ir gana labi pamanāms. Tāpēc regulāri sekoju līdzi savu zobu veselībai un dodos pie higiēnista vismaz reizi gadā.

Lai saglabātu zobus skaistus, baltus un veselus, arī cenšos tos tīrīt vismaz 2 reizes dienā, vislabāk jau pēc katras maltītes, turklāt neaizmirstot arī par diegošanu, lai izņemtu zobu spraugās iekļuvušos maltītes pārpalikumus. Ne mazāk svarīgas ir regulāras vizītes pie zobārsta vai higiēnista, kas var noteikt zobu stāvokli, laicīgi konstatēt kāda nelielāka cauruma veidošanos.

Ne vien apmeklēju speciālistu profilaktiskos nolūkos, bet veicu zobu higiēnas procedūru, lai mans smaids būtu mirdzošs un balts. Tā kā ar ikdienišķo zobu tīrīšanu ir par maz, lai pilnībā likvidētu nogulsnes, kas rodas uz zobiem, nepieciešama arī nopietnāka tīrīšana, ko var veikt tikai zobārstniecības klīnikās.

Ja šāda procedūra netiek regulāri veikta (piemēram, es to daru 1 reizi gadā), tad var izveidoties daudz grūtāk noņemams slānis, zobu iekšpusē izveidoties melni punkti, kurus jau daudz grūtāk noņemt un tad vajadzīgas vairākas vizītes pēc kārtas – arī tā ir bijis, tāpēc labāk tagad veicu regulārus klīnikas apmeklējumus, lai neielaistu šādu stāvokli.

Zobārsta regulārs apmeklējums ir saprātīgs lēmums, jo tas daudz labāk palīdz rūpēties par zobu veselību. Labāk laicīgi apmeklēt speciālistu profilaktiskās vizītēs vai veikt zobu hiegiēnas procedūru, nekā vērsties pie stomatologa vien tad, kad sāpes jau ir neizturamas vai dzeltenīgais zobu tonis jau kļuvis uzkrītoši kliedzošs.

Skaists un veselīgs smaids – lai ko arī neteiktu – ir viena no laimīgas dzīves sastāvdaļām. Ja pati esmu apmierināta, tad arī visa dzīve šķiet daudz labāka, gaišāka un patīkamāka, bet, ja zobu dēļ nevēlos smaidīt – tas jau vairs par apmierinātību ar sevi neliecina.

Šī ir joma, ko iespējams viegli uzlabot. Zobu stāvoklis atspoguļo ne tikai cilvēka vispārējo veselību, bet atklāj arī hronisku slimību cēloņus, tāpēc svarīgi ir savlaicīgi parūpēties un pārbaudīt mutes dobuma veselību, izmantojot zobu higiēnista pakalpojumus.

Rūpes par zobu veselību ir ļoti svarīgas ne tikai pārliecinātam izskatam, ko piešķir skaistais smaids, bet arī vispārējai veselībai. Tieši zobu un smaganu, kā arī mutes gļotādas stāvoklis var būt saistīts ar vairākām veselības problēmām, tajā skaitā diabētu, vēzi un sirds saslimšanām.

Zobu higiēnists, strādājot kopā ar zobārstu, var palīdzēt atklāt ne tikai iespējamās slimības, bet arī spēj veikt vispārējos profilakses pasākumus, noņemt zobakmeni, sniegt pacientiem zināšanas par pareizu mutes dobuma kopšanu. kā arī, izmantojot speciālus instrumentus, noņemt smēķētāju pigmentāciju ar sodas strūklu.

Kā atklāj zobārsti, viena no smaganu slimībām ir ginvīts un periodontīts. Tas rodas, tad, kad toksīni, ko producē mīkstā aplikuma baktērijas, ne tikai rada smaganu iekaisumu, bet pakāpeniski izraisa arī  kaulu destrukciju. 

Pašās sākuma stadijās tas parasti noris bez kādām speciālām pazīmēm. Zobs ap sevi pamazām sāk zaudēt kaulu, kas to balsta, tas sāk kustēties un tad izkrīt pats vai arī tas ir jāizrauj. Lai to novērstu, nepieciešams regulāri veikt zobu pārbaudi – apmeklēt zobu higiēnistu vai zobārstu.

Regulāri zobārsta un zobu higiēnista apmeklējumi palīdz izvairīties no daudzām problēmām, sāpēm un nevajadzīgām procedūrām, kas nebūs jāveic, ja laicīgi rūpēsimies par zobu veselību un mutes higiēnu.

Plašāk lasīt par profesionālo zobu higiēnas procedūru, kā arī pieteikt vizīti pie speciālista var šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *