Izvēlēsimies skrejriteni kopā!

skrejritenis

Dzīvojot mazā pilsētiņā vai Rīgas centrā, kur viss atrodas salīdzinoši tuvu, pārvietoties var ērti ar velosipēdu vai skrejriteni. Nebūt nav nepieciešams izmantot ikdienā mašīnu. Turklāt – tā kā man nav vēl autovadītāja apliecības, tad ritenis ir mans labākais draugs. Tiesa, arvien populārāki kļūst arī skrejriteņi un arvien vairāk tos var manīt satiksmē. Tā kā pārvietoties ar tiem šķiet tik ērti, sevišķi jau – ar jaunākās paaudzes, elektriski darbināmiem skrejriteņiem – nolēmu, ka arī man tāds ir vajadzīgs, lai ofisā vienmēr varētu ierasties eleganta, nevis sasvīdusi no mīšanās.

Ar skrejriteni var viegli iemācīties braukt, tāpēc tas ir piemērots arī bērniem. Tiesa, mani bērni vēl nav sasnieguši to vecumu, lai varētu sākt mācīties ar to braukt, tāpēc šobrīd skrejriteni esmu iegādājusies tikai sev. Vīrs, savukārt, pārvietojas ar automašīnu. Kad meklēju īsto skrejriteni, man radās jautājums, kā izdarīt labāko izvēli.

Turpinājumā pastāstīšu, kādi ir kritēriji, kam būtu nepieciešams pievērst uzmanību, lai iegādātos pašu labāko skrejriteni. Konsultāciju man sniedza veikala 220.lv pārstāvis.

Pirmkārt, skrejriteņa konstrukcija ir ļoti vienkārša – tas sastāv no karkasa, (uz kura ir izvietota pamatne), stūres, riteņiem un bremzēm. Elektriskajam skrejritenim ir arī akumulators. Parasti skrejriteņiem ir kājas bremzes, jo šāds bremžu tips ir pats drošākais. Tiesa – elektriskajiem skrejriteņiem ir arī elektroniskas bremzes.

Vislabākie riteņi ir tādi, kuri ir gumijoti, kā arī platāki, jo šādi riteņi ir daudz stabilāki. Parasti skrejriteņiem ir 2 vai 3 riteņi. Skrejriteņi ar 3 riteņiem vispiemērotākie ir bērniem, kuri vēl neprot braukt – parasti tādus iegādājas bērniem līdz trīs gadu vecumam. Es, savukārt, izvēlējos savam vecumam atbilstošu riteņu skatu – 2.

Tāpat mani brīdināja, ka meklējot piemērotāko skrejriteni, noteikti jāpievērš uzmanība arī tam, kāda ir skrejriteņa maksimālā slodze. Ir dažādi skrejriteņu modeļi un katrs ir piemērots citai svara kategorijai. Ja uz mana skrejriteņa uzkāptu vīrs, gribēju būt droša, ka tas izturēs.

Tāpat, kā zināms, bērni aug ātri, tāpēc, ja tiek meklēts skrejritenis bērnam, noteikti vajadzētu izvēlēties skrejriteni, kurš izturētu bērna slodzi arī tad, kad viņš paaugsies.

Kā izrādās, skrejriteņus var izvēlēties arī pēc vecuma kategorijas. Visbiežāk skrejriteņi iedalās trīs grupās. Pirmajā grupā ietilpst skrejriteņi, kuri ir piemēroti bērniem līdz 5 gadiem. Otrajā grupā – skrejriteņi, kuri piemēroti bērniem no 5 līdz 12 gadiem. Savukārt trešajā grupā ietilpst skrejriteņi, kuri ir paredzēti pusaudžiem sākot no 12 gadu vecuma.

Iespējams iegādāties arī skrejriteņus ar groziņu. Tā ir gaumīga detaļa, bez tam šādos groziņos var ielikt pudeli, dažādas mantas un citas lietas. Lai vai kā, vēl nozīmīgāk ir pārliecināties, ka izvēlētajam skrejritenim ir apgaismojums, ērts ekrāns, kā arī iespēja savienot skrejriteni ar viedtālruni – ja izraudzītajam ritenim tāda ir, jāņem ciet!

Lai arī apgaismojums lielākoties visiem elektriskajiem skrejriteņiem ir, tam noteikti jāpievērš uzmanība, ja gribas arī turpināt braukt tumšajā rudenī vai vēlos vasaras vakaros. Man tas ir nozīmīgi, jo darba grafiks ir elastīgs un citkārt strādāju pievakarē un mājās atgriežos līdz ar tumsu.

Visbiežāk ir divu veidu bremzes – uz stūres vai arī kājas bremze. Noteikti jāpievērš uzmanība arī riteņu diametram. Jo lielāks riteņu diametrs, jo lielāks riteņa ātrums. Parasti mazi riteņi vispiemērotākie ir dažādu triku veikšanai. Lielāki riteņi – stabilāka braukšana.

Arī skrejriteņa svars ir būtisks kritērijs, kas jāņem vērā, izvēloties piemērotāko skrejriteni. Parasti pieaugušie izvēlas skrejriteni, kurš sver 5 kilogramus, savukārt bērniem tiek iegādāts skrejritenis, kurš sver 3 kilogramus. Protams, ja iegādājoties skrejriteni, kura rāmis ir izgatavots no tērauda, skrejriteņa svars būs smagāks nekā, piemēram, alumīnija.

Lai ērti varētu elektrisko riteni paķert līdzi arī, piemēram, vilcienā vai braucot ciemos pie kāda, vērts izvēlēties pēc iespējas vieglāku skrejriteni, lai to ērti varētu pārnēsāt. Noteikti sabiedriskajā transportā ērtāk paņemt šādu skrejriteni, ja tam ir salokāma konstrukcija.

Pateicoties saliekšanas sistēmai, tādus skrejriteņus arī ērti var ievietot bagāžniekā un pārvadāt mašīnā, metro, pat lidmašīnā. Tā ka tas noteikti ir nozīmīgs pluss, ko ņēmu vērā. Izvēlējos saliecamu skrejriteni, ;lai arī dodoties ceļojumā uz ārzemēm, varētu paņemt līdzi savu kompakto transporta līdzekli.

Būtisks faktors, kam pievērst uzmanību – maksimālais ātrums. Ņemot vērā, ka šāds skrejritenis var sasniegt pat 80 km/h (īpaši jaudīgie – pat visus 100), tas noteikti ir labs mašīnas aizvietotājs, turklāt – ekonomiskāks un ekoloģiskāks.

Būtiski arī pievērst uzmanību tam, cik kilometrus iespējams nobraukt ar konkrētā elektriskā skrejriteņa modeli vienā uzlādes reizē. Izvēlējos skrejriteni, kas var nobraukt garāku distanci – līdz 40 km. Gribēju būt droša, ka varēšu arī aizbraukt līdz Jūrmalai, ja vēlēšos, vai arī vajadzības gadījumā vienkārši aizkļūt tālāk par savu ofisu.

Tāpat jāpārliecinās, cik ilgā laikā var uzlādēt akumulatoru. Izvēlējos modeli, kuram to iespējams izdarīt manas darba dienas laikā. Papildus tam – jāpievērš uzmanība maksimālajam slīpumam, kuru var pieveikt skrejritenis. Ceļā uz ofisu ir stāvāks nobrauciens, taču kā izrādījās – mans izvēlētais skrejritenis to var pieveikt.

Šie noteikti ir tie kritēriji, kuriem jāpievērš uzmanība, ja arī tu esi nolēmis iegādāties skrejriteni. Tie arī nosaka to, cik izmaksā šāds skrejritenis. Attiecīgi, izvēloties saliekamo skrejriteni vai elektrisko skrejriteni ar lielāku jaudu, jārēķinās, ka šāds skrejritenis izmaksā dārgāk.

Skrejritenis ir labs pārvietošanās līdzeklis dažādām vecuma grupām. Ja arī Tavu ikdienu ievērojami varētu atvieglot šāda skrejriteņa izmantošana vai arī Tu labprāt sniegtu iespēju saviem bērniem ar to pabraukāties svaigā gaisā brīvā dabā, ērti var ieskatīties un salīdzināt dažādus modeļus šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *