Pikniks pie dabas

grili

Pavasara sezonai sākoties, patīkami sajust, kā kārdinošā šašlika smarža iesitas nāsīs, pastaigājoties pa Pierīgas šaurajām privātmāju ieliņām, un arī pašai gribas savā pagalmā pacepināt vakarā gaļu. Pavisam jauki, ja arī aizbraucot atpūsties pie dabas, turpat pie ezera vai upes, var ērti pagatavot siltu ēdienu, nevis piekraut groziņu vien salātiem un maizītēm. Nesen uzzināju, ka piknikā ērti līdzi var paņemt arī pārnēsājamu grilu.

Nenoliedzami – pikniks pie dabas ir ļoti patīkama nodarbe. Pirmkārt – maltīti var baudīt svaigā gaisā, otrkārt – lieliska pārmaiņa ikdienas steidzīgajām pusdienām, treškārt – iespēja pabūt kopā ar draugiem, baudīt dabu un vienkārši atpūsties. Pateicoties iespējai paķert līdzi vienkārši saliekamu, rokturī pārnēsājamu grilu – kopīgi iespējams baudīt daudzveidīgāku maltīti, pacepinot uz restītēm gan šašliku, gan dārzeņus.

Parasti grilēšanai sanāk atvēlēt vien retu nedēļas nogali. Tomēr esmu droša, ka ar pārnēsājamo grilu paveras iespēja daudz biežāk kopīgi uzgrilēt kādu gardu gaļas kumosiņu vai dārzeņus. Protams, ne visās vietās atļauts kurināt ugunskurus, turklāt cepšana uz ugunskura ir sarežģītāka. Grils ir kas tuvāks, pazīstamāks un ar to vieglāk rīkoties. Tāpēc arī pie dabas krūts viegli radīt savu nelielo virtuves stūrīti.

Kopš vīrs iegādājās pārnēsājamu grilu, patiešām biežāk sanāk pievērsties grilēšanas procesam. To ērti var pārnēsāt, turot rokturī, mašīnā tas neaizņem daudz vietas – tikai kā vēl viena soma. Turklāt izbraucot vakarā uz peldi pie ezera, nav jādomā, kur pēcāk uzēst vakariņas – paši pagatavojam ezera krastā.

Pārnēsājams grils darbojas ar kokoglēm. Maišeli ar tām iespējams iegādāties vietējā degvielas uzpildes stacijā, kā arī nepieciešams degšķidrums. Bez šīm sastāvdaļām nāktos vairāk nopūlēties un grūti būtu sasniegt vēlamo rezultātu – ceptu gaļu vai citu šādā veidā pagatavotu ēdienu.

Pārnēsājami grili ir lielisks palīgs, dodoties atpūtas braucienos ar teltīm, uz kempingiem. Patiesībā mēs bagāžniekā pārnēsājamo grilu turam visu laiku – ja nu sanāk kur neplānoti izbraukt, tad vienmēr iespēja pašiem pagatavot ko garšīgu un izpausties. Turklāt ne visos kempingos pieejami grili, bet ugunskuru grūtāk sagatavot, lai tajā ko pagatavotu.

Pārnēsājamie grili ir gana ērti un droši lietošanā – nesakarst tik viegli, ar drošu kupolveida vāku, ar ko nosegt ēdienu gatavošanās laikā, uz stabilām (visbiežāk trim) kājiņām, kas notur grilu izvēlētajā vietā. Tiesa, lai grils stāvētu stabili un nebūtu jāsatraucas par to, ka tas var apgāzties ar visu vērtīgo saturu – gaļu vai gardajiem dārzeņiem – jāizvēlas gana līdzena vieta, kur to novietot – tā, lai kājiņas patiešām atrodas uz zemes un netraucē akmeņi vai sūnas.

Parasti pārnēsājami grili ir diezgan nelieli, tāpēc lielākam piknikam ar vienu šāda veida grilu būtu par maz. Taču nelielā draugu kompānijā noteikti ar to ir pietiekami, lai katram pasniegtu pa porcijai. Mazā draugu kompānijā ar tādu iespējams pagatavot piknikam atbilstošus ēdienus gana operatīvi, garšīgi un ērti.

Arī savā piemājas dārziņā noteikti vērts paredzēt vietu grilam. Lietošanai mājas apstākļos var izvēlēties nopietnāku grilu – lielāku, stacionārāku. Tad arī dārza ballītē var pacienāt plašāku ciemiņu loku un šašlika pietiks visiem. Tomēr tad, ja sanāk doties ārpus mājas, pie dabas, vispraktiskāk bagāžniekā paņemt nelielu pārnēsājamo grilu, kas ir lielisks palīgs garda ēdiena pagatavošanā.

Ērti dažādus grilus var salīdzināt interneta veikalos. Piemēram, var ieskatīties 220.lv veikala katalogā šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *