Noderīgi padomi putekļu sūcēja izvēlē!

putekļu sūcēji

Kā moderna 21. gadsimta saimniece, arī es nolēmu, ka laiks nomainīt veco labo metodi – slaucīšanu ar birsti – uz jaunāku un mūsdienīgāku risinājumu. Lai arī tradicionālais slotas lietojums nebūt nav zaudējis savu efektivitāti, tas jau liekas nedaudz arhaisks pasākums.

Mūsu laukos pie vecvecākiem, kur ir īsta koka grīdas, kas staigātas jau gadu desmitus – jā, tur vēl var lietot raupjāku saru slotu, ar ko atbrīvoties no putekļiem, tā saglabājot sendienu atmosfēras šarmu. Taču pilsētā nu gan nepieciešama pavisam cita, modernāka ierīce.

Guļamistabā ir paklājs, arī bērnu istabās pie gultiņām ir nelieli paklājiņi un pareta grīdassegums. Paklāju vis tā nevar ātri uzslaucīt un dažkārt tajā saķeras dažādi puteklīši un tos pat mēģinu izlasīt ārā ar pirkstiem. Nav gluži tā ērtākā metode.

Sapratu, ka gadījumā, ja gribas efektīvāk un ātrāk tikt galā ar putekļu likvidēšanas uzdevumu, vislabāk varētu palīdzēt putekļsūcējs. Turklāt – tas ir daudz komfortablāk, jo nav jāliecas, lai uzslaucītu gružus uz šaufeles pēc katras tīrīšanas reizes.

Izvēle? Patiešām putekļsūcēju pasaule ir plaša. Taču nav jābaidās apjukt – vien jāseko dažiem padomiem. Par to, kā izvēlēties labāko un kvalitatīvāko putekļsūcēju, pastāstīšu tālāk.

Kā izvēlēties putekļu sūcēju?

Pirmais faktors, kas jāņem vērā – putekļsūcēja izmantošanas biežums. Iespējams, mājas uzkopšana tiek veikta reizi nedēļā, un tad drīzāk piemērots ir standarta putekļsūcējs. Bet, ja ģimene ir liela, tajā ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, tīrīšanu nepieciešams veikt daudz biežāk, kā vienu dienu nedēļā. Tad var būt vajadzīgs ietilpīgāks sūcējs kā manā gadījumā.

Otrkārt, putekļu sūcējam noteikti jābūt mobilam – tā ietaupot strādātāja laiku, spēkus un padarot uzkopšanas darbus daudz efektīvākus un ērtākus. Strāvas vadam jābūt pietiekoši garam, lai katru telpu varētu izsūkt, nepārspraužot kontaktu ik pēc pāris metriem. Tam ir jābūt vieglam un ērti turamam vienā rokā, lai to būtu viegli pārnēsāt.

Treškārt, jāņem vērā putekļu sūcēja izmērs – strādājot ar to būtu labi, ja tas viegli varētu manevrēt starp mēbelēm un lai tas būtu pietiekoši kompakts un neaizņemtu daudz vietas tad, kad netiek izmantots. Mūsu dzīvoklī ir speciāls skapis tīrīšanas līdzekļiem. Pirms iegādes izmērīju, cik tajā brīvas vietas, lai ievietotu putekļu sūcēju, un veikalā izvēlējos atbilstošu modeli.

Ja ģimenē ir cilvēki, kuriem ir alerģijas, noteikti jāpievērš uzmanība putekļsūcēja gaisa filtrācijas spējai – nepieciešams putekļsūcējs, kas ir spējīgs aizkavēt dzīvnieku vilnas, putekļu un citu alergēnu atgriešanos gaisā.

Jo vairāk dažādu uzgalīšu, jo labāk. Putekļsūcēja komplektācijā esošie uzgaļi var būt ļoti vērtīgi. Paklājiem vislabāk atbilstošs ir motorizēts uzgalis ar rotējošu birsti, jo tas uzbužina paklāja uzkārsumu un palīdz atbrīvot putekļus un netīrumus. Bet uzgaļi ar mīkstām birstēm piemēroti koka un flīžu grīdām – tie ir saudzīgi pret grīdu, lai izvairītos no švīkām.

Manis izvēlētajā putekļu sūcēja modelī pat atvēlēta speciāla vieta uzgaļiem tā korpusā – tas jau ir pavisam lieliski. Tā kā mājās jāsūc gan paklāji, gan flīzes, gan parkets, tad ļoti būtiska man bija dažādu uzgaļu pieejamība. Tāpat komplektā ietilpst speciāls uzgalis dīvānu sūkšanai – arī tas ir nozīmīgi, jo nereti arī uz dīvāna uzkrājas putekļu kārtiņa.

Putekļu maisiņi vai HEPA filtrs?

Pērkot putekļsūcēju, kā izrādās, jāizvēlas starp dažādu veidu konteineriem. Higiēniskāki, manuprāt, ir papīra maisiņi, kurus bez sirdsapziņas pārmetumiem var izmest. Savukārt HEPA filtrs ārā nav jāmet, vismaz kādu laiku nē – var sūkt grīdas vairākkārt un vienkārši jāiztīra putekļsūcēja konteineris.

Ilgtspējīgāks un dabai draudzīgāks variants, manuprāt, ir HEPA filtrs. Tā kā ikdienā piedomāju pie izlietotā atkritumu daudzuma un vēlos samazināt savu ietekmi uz vides piesārņojumu, vienmēr par to piedomāju, izvēloties noteiktu preci.

Iespēja putekļu sūkšanas laikā runāt pa tālruni vai klausīties mūziku jau sen nav nekas ekskluzīvs – ja tipiska putekļsūcēja trokšņa līmenis ir aptuveni 78 decibeli, klusākajiem tirdzniecībā pieejamajiem putekļsūcējiem ir tikai 61 decibeli. Izvēlējos putekļsūcēju, kura trokšņa līmenis ir zemāks par 73 dB – ģimenes locekļi un kaimiņi to noteikti novērtē.

Ērti dažādus putekļsūcēju modeļus salīdzināt interneta veikalos. Es izmantoju 220.lv pieejamo katalogu, lai atrastu sev piemērotāko putekļu sūcēju. Zem katra modeļa arī pieejams apraksts, tādā veidā var iepazīties ar tā funkcijām, pievienoto uzgaļu klāstu un putekļu uzglabāšanai izmantotā konteinera veidu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *