Mobilie telefoni ar skārienjutīgo ekrānu (Viedtālruņi).

viedtālrunis

Ar kuru telefonu varēšu uzņemt vislabākos attēlus? – Tieši šis ir būtiskākais jautājums, pēc kura vados, izvēloties sev piemērotāko telefonu. Sevi pieskaitu pie tām sievietēm, kas labprāt fotografējas, un man patīk iemūžināt mirkļus – jo sevišķi ceļojot. Viedtālruni ērti var paņemt līdzi nelielā rokassomiņā un doties pārgājienā, ap kaklu neapvijot fotokameru.

Mūsdienu telefonos iebūvētās kameras kvalitātes ziņā spēj līdzināties dārgai profesionālai fotokamerai. Tieši tāpēc ieguldījums labā telefonā nāk ar būtisku bonusu: ne vien to var izmantot tādām pamatfunkcijām kā zvani un īsziņas, bet arī lai radītu paliekošus mākslas darbus, ar kuriem padalīties sociālajos tīklos. Kā izvēlējos īsto? Par to pastāstīšu turpinājumā.

Kā izvēlēties telefonu?

Viedtālruņu piedāvājums ir plašs. Kurš ir piemērotākais modelis katrā individuālajā situācijā, atkarīgs no mērķa, kādam paredzēts izmantot tālruni. Piemēram, manus vecvecākus nebūt neinteresē iespēja uzņemt fotoattēlus. Tāpēc viņiem arvien ir parastais podziņu Nokia un tas nebūt nesagādā diskomfortu.

Savukārt man gribas modernu ierīci, kas piedāvā iespēju izmantot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus. Telefonu nelietoju tikai saziņai ar draugiem – tas ir mans fotoalbums. Tāpēc, kā jau uzsvēru sākumā, pirmais faktors, ko ņēmu vērā, izvēloties īsto, ir attēla kvalitāte un ekrāna izšķirtspēja. Lai attēls būtu kvalitatīvs un saskatāmiem pikseļiem, vajadzīgs HD vai FullHD.

Nākamais būtiskais aspekts – ekrāna izmērs. Lai pārliecinātos par uzņemtā attēla kvalitāti, labāk izvēlos lielāku ekrānu. Turklāt telefonā labprāt skatos filmas pārbraucienu laikos autobusā vai vilcienā, arī šī iemesla dēļ lielāks ekrāns man ir nozīmīga priekšrocība. Vārdu sakot, mans telefons ir arī mans neliela izmēra televizors.

Jāizvērtē arī operatīvās atmiņas izmēri – lai ierīce darbotos ātri un bez aizķeršanās, labi būtu, ja operatīvā atmiņa ir vismaz 1.5 GB. Jo sevišķu vērību pievērsu iekšējai atmiņai, kur tiek glabātas bildes, video, mūzika un lietotnes – jo vairāk, jo labāk.

Viedtālruņiem, kuriem ir mazāka iekšējā atmiņa par 8GB, būs ļoti maz vietas, lai uzglabātu savus personīgos failus. Tad vienīgais, iespējams, var izlīdzēties ar kādu ārējās atmiņas ierīci – atmiņas karti, piemēram. Bet tad jāpārliecinās, ka viedtālrunis atbalsta šādu opciju.

Kādam jo sevišķi no svara var būt operētājsistēma – IPhone, Nokia, Samsung. Es tik ļoti brendam nozīmi nepiešķiru. Man personīgi nozīmīgāk, ka ar konkrēto telefona modeli varēšu veikt visas nepieciešamās darbības. Taču katrai operētājsistēmai ir savas priekšrocības.

IPhone izmanto iOS operētājsistēmu, kamēr vairums citu telefonu – Android. Android operētājsistēmas ir iespējams plašāk pielāgot, personalizēt. Savukārt IPhone operētājsistēmā ir mazāk personalizēšanas iespēju, tomēr tas ir stilīgs. Lai nu būtu kā nebūtu, es galu galā izšķīros par iPhone – manuprāt, tas piedāvā labākos tehniskos risinājumus.

Kā jau uzsvēru, manās acīs kamerai bija izšķirošā nozīme. Tāpēc, pērkot telefonu, jāpārliecinās, ka fotokamerai ir visi nepieciešamie parametri. Labai kamerai jāizvēlas arī labs akumulators, kas noder ne tikai kameras, bet arī dažādu citu funkciju ziņā. Noteikti der izvēlēties viedtālruni, kuram ir vismaz 2000 mAh akumulators.

Kā iegādāties viedtālruni interneta veikla?

Kopš interneta veikalu ēras uzplaukuma, bieži dodu priekšroku nepieciešamo preču iegādei tiešsaistē. Tas ir drošs veids, kā pasūtīt arī vēlamo telefonu – iepērkoties attālināti, tiek piemērota 14 dienu naudas atgriešanas garantija. Vārdu sakot, ja nu saņemot savu pasūtīto viedierīci, tajā kaut kas neapmierina, to var atgriezt un saņemt samaksāto naudu.

Tiesa, meklējot tiešām labu un kvalitatīvu ierīci, kas kalpotu ilgam laikam, jābūt gatavībai ieguldīt. Pievērsu uzmanību, lai izvēlētajā ierīcē varētu atjaunināt dažādas programmas. Katrā ziņā domāju, ka labāk iegādāties īsto un vēlamo telefonu, pat ja tā cena ir augstāka – izvēloties pareizo modeli, noteikti nenožēloju, ka viedtālruņa izvēlē ieguldīju nedaudz vairāk.

Plašā klāstā dažādus telefona modeļus var aplūkot interneta veikala katalogā šeit, kā arī ērti un pārskatāmi salīdzināt cenas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *