Lēti portatīvie datori

portativie datori

Mūsdienās bez datora vairs nu nekādi neiztikt. Tas nozīmē, ka stacionārais vai portatīvais dators (vai pat vairāki), ir atrodami teju katrā mājoklī.

Arī mūsmājās nesen vēlējāmies papildināt datoru kolekciju ar jaunu modeli – šoreiz tas domāts jaunākajām m eitiņām. Tā lai mamma varētu netraucēti strādāt pie sava datora, bet spēļu laikā viņām būtu pašām sava ierīce pieejama. Šajā gadījumā galvenais nosacījumos datora iegādē bija pēc iespējas zemāka cena. Kā pie tās nonācām, pastāstīšu tālāk.

Portatīvā datora priekšrocības

Sākumā vēlos iezīmēt tieši šo aspektu. Izšķīrāmies par portatīvo stacionārā vietā, la iarī ērti to varētu paņemt līdzi uz vasarnīcu Saulkrastos – galu galā arī tur meitenes labprāt to izmantotu. Turklāt viņas tajā ne vien spēlē speles, bet arī raksta pasakas. Tas ir daudz draudzīgāk attiecībā pret dabu kā baltu papīra lapu piezīmēšana. Un viņas man ir dabas draugi.

Turklāt – portatīvie pieejami par izdevīgām cenām. Daudzi izvēlas tieši šāda tipa datorus, jo tie ir ērti pārnēsājami, nesver vairāk par vidēji 2 – 3 kilogramiem (jaunākie modeļi ir īpaši viegli), un ar tiem nav jāsēž mājās pie galda, bet var ērti atlaisties dīvānā, gultā vai mīkstā klubkrēslā.

Laikam ritot, arī to dizains ir mainījies. Protams, ka tie joprojām ir taisnstūra veida un atverami, bet tie ir kļuvuši plānāki, klusāki un aprīkoti ar daudz vairāk iespējām. Galu galā – ja skolas gaitas uzsākot, meitenēm vajadzēs līdzi datoru, portatīvo noteikti ievietot mugursomā būs vieglāk.

Cena kā svarīgākais kritērijs

Mūsdienās nauda spēlē lielu lomu jebkurā dzīves situācijā, tādēļ arī izvēloties portatīvo datoru, vispirms paskatījos uz cenu un tikai pēc tam uz datora iespējām. Protams, ka var ieiet veikalā, ieraudzīt lētāko portatīvo datoru un to iegādāties, bet lielākajai daļai datoru lietotāju visā pasaulē, ir svarīgi arī citi parametri, ko piedāvā ierīce.

Tāpēc, izvēloties īsto, ņēmu vērā gan datora piedāvātās iespējas, gan izmaksas. Būtiska bija attēla izšķirtspēja, kā arī pietiekama jauda, lai tajā spēlētu dažādas datorspēles. Manas meitenes gan dienā katra nevar pie ekrāna pavadīt vairāk kā 30 minūtes, spēlējot spēles. Taču, lai šis laiks būtu patīkams, noteikti svarīgi, lai dators to laikā neuzkārtos un neradītu mājās liekus skandālus.

Visideālākais veids, kā nopirkt portatīvo datoru, manuprāt, ir izvēlēties balansu starp cenu un piedāvājumu. Tas var nebūt vislētākais dators no visa klāsta, bet tas nav arī dārgākais.

Kā izvēlēties piemērotāko datoru?

Pirms datora izvēles nepieciešams ne vien uzstādīt cenu griestus, bet arī saprast to, kādam nolūkam dators tiks iegādāts, lai nerastos situācijas, ka nopirktā ierīce nemaz nepiedāvā visas tā īpašniekam nepieciešamās funkcijas.

Daudzi kā vienu no galvenajiem kritērijiem izvēlas baterijas darbošanās ilgumu, jo daudz braukājot apkārt, nepieciešams strādāt ar datoru. MŪsu gadījumā tas nebija noteicošais. Svarīga drīzāk bija izšķirtspēja un atmiņas ietilpība, lai varētu skatīties filmasun spēlēt spēles.

Internetā vienmēr lētāk!

Ja gribas atrast izdevīgāko varantu, kā esmu pārliecinājusies, interneta veikali pavisam noteikti ir tā vieta, kur portatīvie datori ir nopērkami vislētāk. Tas skaidrojams ar to, ka interneta veikali spēj piedāvāt daudz vairāk preču, kas palīdz nepiemērot tik lielu uzcenojumu un preces tiek pārdotas par pievilcīgi zemām cenām.

Portatīvie datori, kas pirkti interneta veikalā, ne ar ko neatšķiras no tiem, kas pirkti parastajos datoru vai elektropreču veikalos. Tie nopērkami pilnā komplektācijā un ar garantiju, turklāt – interneta veikali daudz biežāk piedāvā dažādas akcijas un atlaides, lai pirkumu padarītu vēl patīkamāku.

Lai pārliecinātos, ka tiek pieņemts lēmums par cenas ziņā draudzīgākā modeļa izvēli, var salīdzināt izvēlētā portatīvā datora cenu klātienes veikalā ar piedāvājumu interneta veikalu katalogos. Ērti pārskatīt dažādus variantus internetā var šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *