Ceļojuma apdrošināšanas polise

celojuma apdrosinasana

Kā parūpēties par savu drošību ceļojuma laikā? Tas noteikti ir nozīmīgs jautājums, ko izskatīt, pirms iekāpšanas lidmašīnā.

Ja nu es salaužu kāju un nonāku slimnīcā, kā samaksāšu par medicīniskajiem izdevumiem ārzemēs? Ja nu negaidīti saslimstu un nevaru doties ceļojumā – visa nauda par viesnīcām būtu vējā izkaisīta? Mazums – slēpojot tiek gūta trauma un vajadzīgs transports pat ar helikopteru.

Paspēlēties ar šādiem ļaunākajiem scenārijiem ir tikai prātīgi. Galu galā – kādam taču tā atgadās. Lai par to nebūtu jāuztraucas, vajadzīgs iegādāties ceļojuma apdrošināšanas polisi, jo tā palīdzētu neraizēties ne par vienu no augstākminētajām situācijām.

Pateicoties apdrošināšanai, iespēju paplašināt redzesloku, gūt jaunus iespaidus un zināšanas, iepazīt citu kultūru un cilvēkus var izmantot daudz pilnvērtīgāk un ar dziļu sirdsmieru. Ja krīzes situācijā nepieciešams atbalsts, par to parūpējas laicīgi nodrošinātā polise.

Kad uz Vidusjūras akmeņiem paslīdēja mana vecmamma un salauza roku, biju ļoti pateicīga, ka šāda polise bija iegādāta. Dažkārt ir bijis tā, ka liekas, ka bez polises var iztikt, jo nekas taču gan jau nemaz nenotiks. Tomēr par to neviens nevar būt drošs – tā teikt, better safe than sory.

Par to, kāpēc ceļojuma apdrošināšanas polisi obligāti būtu jānoformē un par apdrošināmajiem riskiem, pastāstīšu turpinājumā.

Kas ir EVAK apdrošināšana?

Noteiktās valstīs Eiropas Savienībā var izlīdzēties ar EVAK karti – to var saņemt bez maksas un tā nodrošina vienlīdzīgus izdevumus par medicīnas pakalpojumiem ceļotājam ar vietējiem iedzīvotājiem. Valstīs, kur medicīniskā palīdzība ir bez maksas, arī ar šādu karti var būt gana. Taču pat tādās situācijās labi zināt, ka var griezties arī privātklīnikā.

Papildus tam ceļojumu apdrošināšana sedz ne vien medicīnas izdevumus, bet arī izmaksas par citiem potenciāliem apdrošināšanas gadījumiem. Tāpēc pat gadījumā, ja tiek pieteikta EVAK karte, noteikti vajadzētu drošības pēc izvēlēties arī polisi. Bez tam – lielākajā daļā pasaules valstu šī karte nav izmantojama.

Kāpēc izvēlēties ceļojuma apdrošināšanu?

Tomēr, lai cik arī patīkams, ceļošana nav vieglprātīgs pasākums. Protams, ir drosminieki, kam pietiek vien ar mugursomu, izvēlētu galamērķi un šoseju, lai dotos ceļā autostopiem. Bet tiem, kas vēlas ceļot ar komfortu, plānot braucienu un sagatavoties – izpēte un informācija, kā arī dažādi nodrošināšanas veidi ir nepieciešami. Sevišķi jau ceļojot ar ģimeni.

Pirms došanās ceļā der padomāt par ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi un apsvērt riskus, kurus vajadzētu apdrošināt. Tas ir papildus nodrošinājums, ka ceļojuma laikā gūtās emocijas būs vairāk pozitīvas, kā negatīvas. Jo, notiekot neparedzētam negadījumam, būs nodrošinājums, lai tas neizvērstos par iespaidīgiem finansiālajiem zaudējumiem.

Kādus riskus sedz ceļojuma apdrošināšanas polise?

Parasti ceļojuma apdrošināšana pamatā piedāvā medicīnisko izdevumu apdrošināšanu – polise sedz neatliekamos medicīniskos izdevumus, kas radušies pēkšņas saslimšanas rezultātā, neatliekamu stomatoloģisku saslimšanu vai nelaimes gadījumu rezultātā, arī gadījumos, ja pēkšņi saasinājusies kāda jau esoša, hroniska saslimšana

Papildus tam, iekļauta var būt juridiskās palīdzības apdrošināšana – tulka palīdzība, dokumentu atjaunošana, bērna aprūpe. Kā papildus risku var apdrošināt ceļojuma izmaiņas – piemēram, ja nākas ceļojumu atcelt neparedzētas saslimšanas rezultātā, var atgūt iztērētos līdzekļus par aviobiļetēm un viesnīcu.

Vēl polisē ietilpst nelaimes gadījumu apdrošināšana, civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, bagāžas apdrošināšana, kā arī dažādas papildus apdrošināšanas, ko iespējams pievienot polisei. Tiek piedāvāta ceļojuma apdrošināšanu gan privātiem, gan biznesa ceļojumiem.

Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties polisi?

Būtiski pārliecināties, ka apdrošinātāja piedāvātā ceļojuma apdrošināšanas polise darbojas izvēlētajā ceļojuma galamērķi. Ir polises, kas paredzētas tikai ceļošanai Eiropas zonas valstīs, citas savukārt nodrošina apdrošināšanu visā pasaulē.

Der arī laikus zināt, cik ilgs būs plānotais ceļojums, vai cik regulāri atkārtoties vēlme vai nepieciešamība ceļot – vai iegādāties ceļojumu apdrošināšanu kā īstermiņa polisi – vienam ceļojumam, kas nav ilgāks par 90 dienām, gada polisi – vairākkārtējiem ceļojumiem, kur viena periods nepārsniedz 60 secīgas dienas vai gada atvērto polisi – biznesa ceļošanai.

Drošu ceļošanu!

Bieži vien nevaram sagaidīt atvaļinājuma laiku, lai dotos kādā kārotā un ilgi gaidītā braucienā. Un nav pat būtiski, vai līdz izvēlētajam galamērķim ir jāmēro daudzi tūkstoši kilometru, jālido vai vienkārši jābrauc ar auto. Galvenais taču ir pats ceļošanas process.

Lai pieredze būtu pēc iespējas patīkamāka, vienmēr iegādājos ceļojuma apdrošināšanu. Tas mani pasargā no liekām raizēm un papildus izdevumiem, kas varētu rasties neparedzētu situāciju reizēs.

Labāk samaksāt pārdesmit eiro par polisi kā pēcāk nevarēt apmaksāt izdevumus par slimnīcu. Dažās valstīs tie ir patiešām astronomiski. Bet ar polisi – apdrošinātam ceļotājam tas neizmaksā neko. Tāpēc vēlos uzsvērt, cik būtiski ir parūpēties par savu drošību ceļojuma laikā un aicinu ikvienu pirms došanās ceļojumā nodrošināties ar aizsardzību.

Polises, piemēram, var pasūtīt internetā šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *