Lego Technic sērijas konstruktori – izaicinājums mazajiem būvniekiem!

lego technic

Vēlējos brāļa dēlam dzimšanas dienā uzdāvināt īpašu dāvanu, kas veicinātu radošo domāšanu, spēju koncentrēties, attīstītu bērnā interesi par pasauli un ļautu uzzināt, kas lācītim vēderā – kā praktiski darbojas tehnika. Vēlējos, lai saņemtā dāvana nebūtu statiska, bet gan lai bērns ar to varētu aizrautīgi darboties un iegūt jaunus iespaidus un zināšanas.

Meklējot īsto dāvanu, uzzināju par Lego Technic sērijas konstruktoriem, kas ļoti precīzi atbilda manas ideālās dāvanas aprakstam, jo šī rotaļlieta palīdz gan attīstīt iztēli, gan loģisko domāšanu. Turklāt darbošanās ar šādu rotaļlietu trenē ne vien kritisko domāšanu, bet arī uzmanību. Lai radītu jaunu auto modeli, nepieciešams rūpīgi koncentrēties darbam. Rotaļlietas salikšana var prasīt vairākas pacietīga darba stundas.

Ņemot vērā konstrukcijas sarežģītību, tā sastāv no dažādām smalkām detaļām, kuras nedrīkst pazaudēt, jo, ja trūks kāds elements, automobiļu būve un pārbūve būs apgrūtināta. Pateicoties detaļu daudzumam, bērns var pilnveidot organizatoriskās prasmes, kā arī uzņemties atbildību, lai detaļas rūpīgi tiktu novietotas tām paredzētajos iedalījumos un netiktu pazaudētas.

Lego Technic konstruktors nav gluži tas pats, kas klasiskie Lego klucīši. Šī jau ir daudz sarežģītāka spēļmanta, kas paredzēta vecākiem bērniem, sākot no aptuveni 10 gadu vecuma. Tas ir nopietns izaicinājums pat pieredzējušiem būvniekiem, kas savos rotaļu laukumos konstruējuši dažādas celtnes. Ar vairāku instrumentu palīdzību Lego Technic sniedz bērniem iespējas radīt mašīnas, kuras pilda reālas funkcijas.

Konstruktors ļauj būvēt sarežģītus auto modeļus, kuri redzēti reālajā dzīvē. Šiem auto iespējams pievienot dzinēju, lai to varētu iedarbināt. Taču tas atkarīgs no katra veida komplektācijas. Ir modeļi, kuriem līdzi nāk motors, kā arī detalizēta instrukcija, kā to pievienot automašīnai. Tāpat automobiļus var papildināt ar dažādām jaunām detaļām, izmantojot klucīšus.

Var radīt auto, kuram, piemēram, var iebūvēt durvis, kas automātiski atveras. Ir arī tādi konstruktori, kuri ļauj automātiski atvērt mašīnas dzinēja pārsegu. Bez tam ikvienu automobili iespējams pārbūvēt par citu, pārvēršot to līdz nepazīšanai. Spēlēties ar šādām rotaļlietām pavisam noteikti ir daudz interesantāk!

Lai arī Lego Technic var uzskatīt par parastu konstruktoru, tas vienlaicīgi ir arī motorizētu un pārvietoties spējīgu automobiļu būvniecības komplekts. Pat paši vienkāršākie Lego Technic sērijas konstruktori ļauj bērnam iepazīt un izprast to, kā transporta līdzeklis izskatās no iekšienes, un kādas ir to svarīgākās sastāvdaļas.

Šī Lego rotaļlieta ir lielisks palīgs, kā palīdzēt bērnu sagatavot praktiskajai dzīvei, veicināt ne vien radošo, bet arī tehnisko domāšanu, apgūt tehnoloģiju iespējas. Bez tam, ja bērnam pašam no 0 jāuzbūvē spēkrats, turklāt to iespējams radīt pēc savām vēlmēm, nevis lietot jau gatavu, tas piešķir rotaļlietai milzīgu papildus vērtību. Bērns zinās, ka ieguldījis laiku, uzmanību un pūles, lai kaut ko radītu.

Bez tam – ja nu mašīna sāk likties garlaicīga, to var pārbūvēt, piešķirot jaunu izskatu, funkcijas, kā arī izmantošanas veidu. Tā kā rotaļlieta sevī ietver lielu potenciālu, tā var piesaistīt bērna interesi uz ilgu laiku. Arī atbildības sajūta pret mantu, kas būvēta savām rokām, ir daudz lielāka nekā pret jau gatavu spēļmantu.

Iegādājoties bērnam šādu rotaļlietu, esmu pārliecināta, ka katrs var būt pārliecināts, ka šāda veida konstruktors bērnam neapniks tik ātri kā parastā rotaļu mašīnīte, kas vadāma ar pulti. Turklāt šāda investīcija ir lietderīga, jo domāšanas un iztēles attīstīšana ir vērtības, kuras bērnam noderēs gan skolas gaitās, gan personiskajā dzīvē, gan profesionālajā karjerā.

Lego Technic sniedz iespēju iejusties īsta auto konstruktora ādā, ļauj bērnam iepazīt praktiski noteiktam arodam nepieciešamās prasmes, kā arī izprast šāda darba specifiku. Lego Technic konstruktors ir īstā dāvanas izvēle tiem, kas vēlas bērnam sniegt ko vairāk par spēļmantiņu, jo interese par tehnikas uzbūvi var pārvērsties vaļaspriekā, bet vēlāk – maizes pelnīšanas veidā.

Esmu droša, ka brāļa dēls būs sajūsmā par šo rotaļlietu. Viņam patīk gan likt puzles, gan viņu aizrauj automašīnas. Šāds konstruktors noteikti būs nākamais līmenis, lai apvienotu gan vēlmi radīt kopēju bildi, gan īstenot ieceri par paša būvētu sapņu mašīnu.

Šī noteikti ir tā dāvana, kas desmitgadīga zēna acīm liks iemirdzēties. Turklāt – varu saderēt, ka arī savos 40 viņš to atcerēsies ar smaidu, nostaļģiju un azartu. Varbūt – uzdāvinās arī saviem bērniem un šī būs viena no tām rotaļlietām, kas vēlāk ceļos no paaudzes paaudzē un ko apvīs vairāku gadsimtu stāsti.

Nākotnē tas jau būs Lego Technic retro modelis, bet noteikti jauno paaudzi saistīs gluži tāpat kā mileniāļus pievelk antīkie auto šodien.

Tiem, kas labprāt savu atvasi arī iepriecinātu ar šādu automašīnu konstruktoru, iesaku ieskatīties interneta veikalos pieejamajā katalogā, kur ērti salīdzināt dažādus modeļus un izvēlēties rotaļlietu vēlamajā cenu kategorijā. Lego Technic modeļu klāstu ērti var aplūkot šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *