Kas jāņem vērā izvēloties duškabīni?

santehnika mājai

Kā vienmēr – katram savs – kādam ļoti gribas, lai mājās būtu liela, ērta un komfortabla vanna, kurā gan nomazgāties, gan vienkārši pagulēt relaksācijas nolūkos, kādam – lai ātri, ērti un vienkārši varētu nomazgāties – dušas kabīne. Un tad nu katrs savu vannas istabu iespēju robežās iekārto tā, kā patīk vislabāk – ar to mazgāšanās stūrīti, kas visvairāk atbilst ikdienas prasībām.

Šādas izvēles priekšā nesen nonācām ar vīru, iekārtojot mūsu vannas istabu. Es ļoti vēlējos brīvi stāvošo vannu, savukārt viņš uzstāja, ka vispirms nepieciešama ikdienā ērti lietojama duškabīne. Tā kā no praktiskā viedokļa vīram noteikti nevarēju nepiekrist, tad pirmo mūsu vannas istabā sakārtojām dušas stūra jautājumu – lai agros darba dienu rītos ar 5 minūšu dušu būtu līdzēts un varētu doties tālākajās gaitās.

Duša noteikti paredzēta steidzīgajiem rītiem, lai izpildītu nepieciešamās ikdienas higiēnas procedūras. Vanna – tā jau ir garāka SPA atpūta. Arī par to kādā brīdī parūpēsimies mūsu vannas istabā, taču šobrīd pieturamies pie pamatvajadzībām. Bez tam – ne vien duškabīne ieekonomē telpā vietu, bet arī ūdens patēriņa daudzumu. Mazgājoties vannā, tiek patērēts vairāk ūdens, nekā ātri nomazgājoties zem tekoša ūdens.

Par labu šai izvēlei spēlē arī faktors, ka mūsu vannas istaba ir salīdzinoši neliela izmēra. Vannai gan vieta atradīsies arī vēl pēc duškabīnes ievietošanas, taču šobrīd pats duškabīnes ievietošanas process vien liekas vienkāršāks.

Turpinājumā vēlos iezīmēt būtiskākos aspektus, kam vajadzētu pievērst uzmanību, izvēloties duškabīni.

Izmērs

Izvēloties duškabīni, vispirms jāpievērš uzmanība tās lielumam – ja vannas istaba ir patiešām maza, pirms došanās uz veikalu meklējumos, jāizmēra duškabīnei paredzētā un atvēlētā vieta – lai nesanāk tā, ka tiek iegādāta duškabīne, kura ir par lielu un ir problemātiski atvērt durtiņas, iekāpt vai izkāpt no dušas un vai rodas citas problēmas.

Stikls

Noskatot stikla duškabīni, jāpārliecinās, ka stikls ir rūdītais, jo tas ir izturīgāks. Savukārt lai duškabīni rūpīgi pielāgotu kopējam vannas istabas interjeram, jāpievērš uzmanību arī tādām detaļām kā stikla tonējums vai apstrādes veids. Tie, kam būtiska estētika, noteikti labāk izvēlēties duškabīni no matētā stikla, jo uz tā nebūs tik viegli pamanāmi ūdens pilienu, šampūna, ziepju un pirkstu nospiedumu traipi.

Funkcijas

Lai arī pārsvarā tieši ar vannu saistās relaksācijas iespējas, kamēr dušā nomazgāties iespējams ātri, tomēr var arī iegādāties tādu duškabīni, kas piedāvā dažādas masāžu funkcijas. Santehnika mūsdienās ir dažāda – un arī duškabīne nav tikai ātrs nomazgāšanās veids vien.

Turklāt masāžas duškabīnes kļuvušas diezgan populāras, jo tajās ierīkotas gan apakšējās, gan sānu sprauslas, kas mazgāšanās laikā patīkami masē ķermeni, tonizē ādu un uzlabo asinsriti – pat veselīgi, ne tikai relaksējoši. Arī mūsu dušu izvēlējāmies ar šādām funkcijām. Tādā veidā arī es tiku pie savas kārotās pašmāju SPA kūres.

Protams, arī papildus aprīkojums var būt dažāds – var pievienot gaismiņas, radio un vēl dažādus papildinājumus. Tomēr te nu katram jājautā pašam sev – vai šos papildinājumus patiešām vajag un vai tie tiks izmantoti. Man, piemēram, no rītiem patīk  dušā dziedāt – tāpēc iebūvētais radio lieti palīdz.

Lielai daļai duškabīņu komplektā nāk arī paliktņi, bet ir tādas, kurām paliktnis nemaz nav vajadzīgs, vai arī tas jāiegādājas atsevišķi. Tāpēc pirms duškabīnes iegādes vajadzētu noskaidrot pie pārdevēja vai santehnikas speciālista, vai konkrētajam modelim paliktnis ir vai nav nepieciešams.

Kvalitāte

Jāpievērš uzmanība, lai izvēlētā duškabīne būtu stabila un ideālā tehniskajā kārtībā, kvalitatīvi samontēta. Lai ne vien labi funkcionētu dažādas duškabīnē iebūvētās ekstras un papildinājumi, bet arī pats korpuss būtu no kvalitatīviem materiāliem, pateicoties kuriem duškabīne kalpos ilgam laikam.

Santehnika mājai plašā izvēlē atrodama interneta veikalā 220.lv. Savus pirkumu meklējumus parasti sāku tieši šeit, jo ērti iespējams salīdzināt starp dažādiem variantiem, kā arī pasūtīt piegādi ar kurjeru mājās. Turklāt der paturēt prātā, ka veicot pirkumu internetā, spēkā 14 dienu garantijas tiesības, kas paredz iespēju preci atgriezt veikalā minētajā laikā. Tā ka iepirkties tiešsaistē ir ne vien ērti, bet arī droši.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *