Kamīnkrāsnis – kvalitatīvas un kompaktas

tulikivi_krasns

Lai mājās būtu papildus omulība un siltums, ar vīru nolēmām, ka arī mūsu vasarnīcā vajadzētu krāsniņu. Saulkrastos mums ir neliela vasaras māja, kur labprāt pavadām nedēļas nogales un atpūšamies, bet nereti arī siltajā gada laikā liekas, ka no rītiem salst pēdas. Turklāt – tā vien gribas iemalkot glāzi karstvīna vakarā pie silta kamīna, skatoties pa logu mirdzošajās zvaigznēs.

Šajā gadā sapni piepildījām un augusta vidū patiesi varējām sildīties vakarā pie dzīvas uguns un noraudzīties zvaigžņu lietū caur plašo logu. Turklāt – mūsu krāsniņa ne vien patīkami piesilda mājokli, bet tajā iespējams arī izcept garšīgos omes biezpiena raušus vai savu maizi. Tā kā viesistaba vasarnīcā apvienota ar virtuvi un krāsni izmantojam gan siltumam, gan ēstgatavošanai, tad nudien jūtamies kā īstā lauku mājā, kurā ir viss nepieciešamais.

Izvēlējāmies ziepjakmens krāsni no tulikivi.lv. Būtiski, ka šādai krāsnij ir augsts lietderības koeficients un pēc vienreizējas iekurināšanas siltums telpās turas līdz pat 24 stundām. Savukārt cepeškrāsni var izmantot, kad malka izkūrusies – pēc seno maizes krāsniņu principa.

Turpinājumā vēlos pastāstīt, kādas priekšrocības piedāvā kamīnkrāsnis, ar malku kurināmās krāsnis, kā arī smalkāk pastāstīšu tieši par tulikivi.lv piedāvājumu, kas katram var palīdzēt izvēlēties savām vēlmēm un apstākļiem piemērotāko krāsniņu.

Kamīnkrāsns iespējas

Kamīnkrāsnis pieejamas ne vien dažādos izmēros, bet arī krāsās, turklāt klientiem iespējams izvēlēties sev tīkamāko apdares materiālu – flīzes, ziepjakmeni, kā arī dabīgo akmeni. Ja labāk patīk apmetums, arī tāda veida apdare pieejama dažādos toņos. Ikviens no variantiem izskatās lieliski, turklāt to atšķirīgie augstumi un novietošanas iespējas palielina klientu iespējas visu noteikt pašiem. Kamīnkrāsnis var atrasties gan dzīvojamās telpās, gan virtuvē, ņemot vērā konkrētās ieceres.

Ar vīru par labu izšķīrāmies tieši ziepjakmens kamīnkrāsnij. Ziepjakmens ir ne vien izturīgs materiāls, bet arī labi tur siltumu, tāpēc šāda veida krāsns izvēle ir ilgtermiņa risinājums. Arī skrāpējumi ir viegli novēršami – komplektā saņēmām ērti lietojamu sūkli, ar kuru viegli atjaunot krāsniņu. Tiesa – nekādu skrāpējumu gan mūsu krāsniņā nav un arī pēc gada tā izskatās kā jauna.

Arī krāsns iekšpuse, tajā skaitā dūmu kanāli, veidoti no ziepjakmens. Šāda veida krāsns ir tiešām efektīva, jo ātri izdala siltumu un uztur telpu vienmērīgā temperatūrā visu diennakti. Jāņem vērā, ka jebkurš modelis pielāgots citādām telpām – aprakstā norādīts, cik lielu telpu iespējams apsildīt. Mūsu vasaras mājā tie ir vien 50 m2. Un krāsniņa lieliski ar to tiek galā. Pateicoties tai, varam arī vasarnīcā uzkavēties ilgāk rudenī.

Krāsni kurinām ar malku, kas ir dabiskākais apkures veids – malkai sadegot, izdalās tāds pats daudzums oglekļa dioksīda kā satrūdot kokam. Šāda tipa krāsnis arī nodrošina zemāku izmešu līmeni, tādēļ tās ir videi draudzīgākas kā citi varianti. Tā kā ikdienā ģimenē piedomājam pie mūsu ietekmes uz apkārtējo vidi, arī šis bija būtisks faktors, pateicoties kuram, lēmām par labu ziepjakmens kamīnkrāsnij.

Lai vai kā, tiem, kas nevēlas izmantot malku, bet gan granulas, jāievēro, ka tādam nolūkam paredzēts īpašs režģis – bez tā šādu kurināmo nav iespējams atbilstoši lietot. Turklāt tāpat kā iespējams izmantot dažādu kurināmo, tā arī krāsni var pielāgot atšķirīgām telpām. Dažas kamīnkrāsnis var novietot telpas vidū, vizuāli sadalot telpu 2 daļās, tāpat iespējams izvēlēties starp dažādu formu un dizaina krāsnīm.

Vīrs vēlējās, lai mūsu kamīnkrāsnī uguns liesmās varētu noraudzīties no dažādiem rakursiem, tāpēc izvēlējāmies lielas durtiņas abās krāsns pusēs. Iespējams izvēlēties dažāda veida stiklojumu, kas ļauj redzēt vairāk vai mazāk uguni. Jāņem vērā, ka no lielākam durtiņām arī telpā no uguns ielīst vairāk gaismas. 

Citas kamīnkrāsnis aprīkotas ar plauktiņiem, uz kuriem iespējams novietot dažādus nieciņus, kam nekaitē karstums. Mūsu kamīnkrāsns papildfunkcija ir cepeškrāsns. Tāpat virtuvē iespējams ievietot krāsni, kurā ne vien pievienota cepeškrāsns, bet arī virsma, uz kuras vārīt un cept – kā vecajās labajās virtuves krāsnīs. Tādā krāsnī var baudīt īstu lauku ēdienu, gatavotu uz uguns. 

Ar vīru gan neizvēlējāmies krāsni, uz kuras gatavot, jo šādu kamīnu nekurinām katru dienu. Mums svarīgi, lai vajadzības gadījumā ēdienu varētu pagatavot ātri. Taču tiem, kas šādu krāsni kurina katru dienu, vai kas vēlas virtuvē iekļaut gan parasto elektrisko plīti, gan ar malku apkurināmo, noteikti šāds variants būs lieliska izvēle.

Kamīnkrāsnis ir daudzfunkcionālas, tas nu ir skaidrs, jo tās iespējams izmantot gan tādām praktiskām ērtībām kā siltuma iegūšana un ēstgatavošana, gan tās kalpo kā gaumīga un mājīga interjera elements. Izvēlētais durtiņu izmērs nosaka ne vien to, kā iespējams redzēt liesmu, bet arī veido kopējo vizuālo iespaidu. Tāpēc tam vērts pievērst uzmanību, izprotot, kādu efektu no krāsns iekuršanas gribas iegūt.

Tulikivi.lv ražoto kamīnkrāšņu kvalitāte noteikti neliek vilties. Pateicoties mūsu kamīnkrāsnij, mājoklis ieguvis ērtu un siltu atmosfēru. Padomāts ir par visu, sākot ar siltumnoturību, vizuālo pievilcību un papildus praktisko pielietojamību saimniekojot virtuvē. Turklāt īpaši kontrolēta gaisa plūsma nodrošina, ka krāsns durtiņas tiek automātiski notīrītas no iekšpuses – tā ka arī krāsns kopšana ir vienkārša.

Kamīnkrāsns noteikti ir viens galvenajiem elementiem mūsu vasarnīcā, kas uzturēšanos tur padara tik patīkamu, kā arī iespējamu gada aukstākos gadalaikos. Esam ieguvuši gaidīto omulības un mājīguma sajūtu. Bez tam kamīnkrāsnis neizmaksā pārāk dārgi. Tā kā tās iespējams pielāgot visām vajadzībām un izmantot dažādos nolūkos, šis noteikti ir pirkums, ko nenākas nožēlot.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *