Kas dod patēriņa kredītus?

Vienmēr paziņu vai draugu lokā ir kāds, kurš noteiktā savas dzīves posmā nonāk pie lēmuma ņemt kredītu. Arī es esmu apsvērusi šo iespēju un esmu daudz interesējusies par to, kas ir izdevīgākais variants. Parasti liekas, ka vispirms jau jāgriežas bankā. Taču, kā izrādās, arī nebanku aizdevēji sākuši izsniegt patēriņa kredītus.

Nebanku aizdevēji ir tautā popularitāti iekarojošie ātrie kredīti internetā un SMS kredīti. Šādu kredītu priekšrocība ir nereti sniegtā iespēja, aizņemoties 1. reizi, atmaksāt tieši tik, cik aizņēmies. No šāda aspekta raugoties, noteikti vērts izmantot šo iespēju. Jo tas nozīmē aizdevumu saņemt bez papildus izmaksām.

Par šo kredīta veidu pastāstīšu vairāk turpinājumā, gan uzsverot priekšrocības, gan izgaismojot nepieciešamību rūpīgi apsvērt kredīta nepieciešamību.

Ātrie kredīti piedāvā patēriņa kredītu

Varētu teikt, ka šie kredīti ir sajaukums starp ātrajiem un patēriņa kredītiem. Tiek apvienota iespēja aizņemties lielāku naudas summu un to atmaksāt ilgākā laika posmā. Pateicoties ātro kredītu nozares darbības specifikai, turklāt šādu aizņēmumu iespējams saņemt ātri, ērti un vienkārši.

Aizdevēji, kā izrādās, parasti nosaka tādus pašus noteikumus šiem kredītiem kā ātrajiem kredītiem. Tos gluži tāpat var saņemt jau pat 15 minūšu laikā un pieteikšanās process ir maksimāli atvieglots. Tomēr ir jārēķinās ar to, ka šāda aizdevuma izmaksas var būt lielākas kā parastos patēriņa kredītos.

Tāpēc vērts noteikti salīdzināt piedāvātās procentu likmes starp dažādiem aizdevējiem un kredītiestādēm. Tāpat jāizvērtē, vai sniegtais ātrums un ērtums atsver papildus izmaksas. Galu galā – kredītam ir izmaksas un aizdevējs nenodarbojas ar labdarību. Savukārt, gadījumā, ja rodas kavējumi, var vēl tikt piemēroti sodu procenti.

Izvēloties patēriņa kredītu, jāsaglabā skaidrs prāts. Lai nebūtu tā, ka spiedoši apstākļi liek pieņemt nepārdomātu lēmumu. Jāpārliecinās, kāda ir procentu likme, lai tā nebūtu pārmērīgi augsta. Ātrais kredīts noteikti ir viegls veids, kā tikt pie nepieciešamajiem līdzekļiem, taču jāņem vērā, ka daudzās situācijās varētu būt kāds cits, labāks un izdevīgāks variants.

Tāpēc ir vērts salīdzināt gan nebanku kredītiestāžu piedāvājumu, gan banku sniegto piedāvājumu.

Kas jāņem vērā, izvēloties patēriņa kredītu?

Pirmkārt, jāapzinās, ka patēriņa kredīts var būt saistības uz vairākiem gadiem. Tāpēc ikviena aizņēmēja interesēs ir izdarīt labāko iespējamo izvēli. Tas nozīmē, ka noteikti jāsalīdzina dažādu aizdevumu platformu sniegtais piedāvājums.

Lai kāda būtu situācija, jācenšas veltīt pienācīgu laiku, lai izdarītu pārdomātu izvēli un iegūtu pēc iespējas vairāk informācijas, pretējā gadījumā iespējams nonākt līdz brīdim kad nāksies nožēlot šo lēmumu, bet tad jau būs par vēlu, lai kaut ko mainītu.

Šis kredīta veids ir atbildība, kā jebkurš kredīts. Tāpēc nepieciešams aizņemieties atbildīgi un vispār aizņemieties tikai, ja kredīts tiešām ir nepieciešams. Kā to noskaidrot? Izvērtējot savas atmaksas iespējas un kredīta nepieciešamību!

Pirms pieņemt lēmumu par aizdevuma ņemšanu, vērts rūpīgi pārdomāt savus budžeta plānošanas paradumus. Ļoti iespējams, ka ja reiz uzkrājumā nav nepieciešamās summas, kura vajadzīga aizdevumam, nav izveidots finanšu drošības spilvens neparedzētām situācijām.

Ja tā, tad laiks beidzot izveidot paradumu uzkrāt un no algas noteiktu daļu ienākumu atvēlēt ieguldījumam uzkrājumos. Finanšu konsultanti iesaka šādam nolūkam krājkontā izveidot iekrājumus vismaz 3 darba algu apmērā. Tāpat var veidot uzkrājumu noteiktam mērķim un to realizēt pēc zināma laika. Varbūt var paciesties, iekrāt un kredītu neņemt.

Lai vai kā, ja ar visu drošības spilvenu un uzkrājumiem nav līdzēts un naudu noteikti vajag tagad un ātri, tad, iespējams, patēriņa kredīts ir tieši tas, kas var atrisināt situāciju. Tikai noteikti – aicinu aizņemties atbildīgi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *