Kā izvēlēties riepas

auto riepas

Ziema ir gada posms, kad autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem. Sniegs, ledus, slapjš asfalts, atkusnis, putenis, atkala – visas šīs un vēl citas parādības ziemā krietni vien var apgrūtināt braukšanu un padarīt to diezgan nedrošu. Tomēr tas nenozīmē, ka ziemas laikā auto jātur garāžā un jāpārvietojas vai nu tikai kājām vai ar sabiedrisko transportu (auto turēšana garāžā ziemas sezonā nemaz nenāk par labu transportlīdzeklim).

Lai braukšana ziemā būtu droša, jāpievērš uzmanība tam, kā braucam, izvēloties drošas braukšanas paņēmienus ziemas apstākļos (ātrums, distance, manevru straujums utt.), kā arī nepieciešams aprīkot savu auto ar ziemas riepām.

Mans vīrs par automašīnām zina pastāstīt visu, automašīnas ir viņa hobijs un vaļasprieks. Tāpēc arī šogad, kad bija pienācis laiks nomainīt vasaras riepas uz ziemas riepām, viņš zināja gan kādas riepas izvēlēties vislabāk, gan kur tās ērti iespējams atrast. Par to, kāpēc ziemas laikā riepas noteikti būtu jānomaina, pastāstīšu tālāk.

Ko dod labas ziemas riepas?

Ziemas riepas savas labākās īpašības spēj demonstrēt tad, kad temperatūras stabiņš noslīdējis zem +7 grādu atzīmes. Riepu gumija un protektoru griezums izstrādāts tā, lai nodrošinātu maksimālu saķeri ar ceļa segumu arī tad, kad termometra stabiņš rāda jau krietnus „mīnusus”. Salīdzinot ar vasaras riepu īpašībām, ziemas riepām ir robustāks profils un smalki iegriezumi, tā saucamās lameles, kas nodrošina nepieciešamo saķeri sniegā un ledū.

Kam tad īsti nepieciešamas ziemas auto riepas, ja jau ar likumu noteikts periods gadā, kad ikvienam transportlīdzeklim jābūt aprīkotam ar ziemas riepām? Pirmkārt – tā ir papildus drošība. Latvijas ziemas apstākļos (lai gan tās ar katru gadu kļūst arvien siltākas un neprognozējamākas) ziemas riepas ir neaizstājamas drošai braukšanai. Neparedzētās situācijās, kas ir potenciāli bīstamas un var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu, labas ziemas riepas ir ārkārtīgi svarīgas, lai izdotos veiksmīgi izvairīties no sadursmēm, saslīdēšanas, ieslīdēšanas grāvī un tā tālāk.

Protams, no svara ir arī šofera pieredze un prasmes, tomēr ar to vien neizdosies izvairīties no avārijas situācijām, ja transportlīdzeklis nebūs aprīkots ar labām un kvalitatīvām ziemas riepām. Viena no galvenajām lietām, ko patiešām nodrošina ziemas riepas, ir stabilitāte un vadāmība.

Ziemas apstākļos transportlīdzekļa stabilitāti un vadāmību uz ceļa var ietekmēt dažādas iepriekš minētās dabas parādības, tāpēc arī sezonai piemērotas riepas ir vitāli svarīgas. Labas ziemas auto riepas nodrošina prognozējamāku vadāmību uz apledojušiem vai sasnigušiem ceļiem, kā arī padara braukšanu daudz komfortablāku.

Izvēloties ziemas riepas savam auto, jāpievērš uzmanība dažādiem faktoriem, lai izdotos iegādāties kvalitatīvas un labas ziemas riepas. Tomēr viens no būtiskākajiem faktoriem, kas jāņem vērā, un ko šoferi bieži vien aizmirst, ir pašu braukšanas stils – arī no tā, kā mēdzam pārvietoties ar auto ikdienā, ir atkarīgs tas, kādas ziemas riepas vajadzētu izvēlēties, lai braukšana būtu droša!

Ērti riepu piedāvājumu iespējams aplūkot interneta veikalos, kā arī tiešsaistē viegli salīdzināt dažādas cenu kategorijas. Arī mūsu auto ziemas riepu meklējumus un to iegādi veicām attālināti. Piedāvājumu iespējams aplūkot šeit un izvēlēties savam auto piemērotāko ziemas riepu komplektu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *