Kā izvēlēties piemērotākās slidas bērniem?

bērnu slidas

Brāļa dēlam uz Ziemassvētkiem vēlējos sagādāt kāroto dāvanu ziemas sezonai – slidas. Taču slidu iegādi nevarēju veikt kopā ar mazo ķiparu, jo tad iztrūktu pārsteiguma, izsaiņojot dāvanu. Taču man uztrauca jautājums, kā gan varu būt droša, ka iegādātās slidas derēs, ja tās iegādāšos attālināti interneta veikalā.

Patiesībā izrādījās, ka tā nebūt nav tik liela problēma. Galvenais pārliecināties, ka tiek iegādātas uzticama zīmola slidas, kā arī pirms tam precīzi jānomēra mazās atvases pēdas, lai zinātu, kādu izmēru nepieciešams izvēlēties. Tāpat iepazinos ar preču atgriešanas nosacījumiem. Kā jau paredz vispārējās patērētāju tiesības, internetā iegādātu preci iespējams atgriezt 14 dienu laikā.

Turklāt, mēģinot atrast slidas bērniem, jāņem vērā tas, ka paši mazie nemaz nespēj tik objektīvi novērtēt, vai slida viņiem der vai nē. Bērniem parasti būtiskāks izskats nevis tas, cik labi slidas der. Tāpēc to droši varēju uzticēt interneta veikalam un paļauties mēru atbilstībai izmēram. Brāļa dēla viedokli dizaina izvēlē gan ņēmu vērā – viņš vēlējās melnas slidas kā hokejistiem.

Protams, noteikti būtu varējusi darīt arī tā – pirmajā reizē aiziet uz veikalu kopā ar bērnu, ļaut viņam apskatīt bērnu slidas, uzmērīt tās, kuras pašam patīk, bet nākamajā reizē tās nopirkt atnākt vienatnē. Šajā reizē gan iegādi izvēlējos veikt internetā – turklāt vienkopus iespējams aplūkot vairākus modeļus, kā arī ērti atrast cenas ziņā pieņemamāko variantu.

Slidas bērnam jāļauj ienēsāt pirms uzkāpšanas uz ledus

Kad slidu izsaiņošanas pirmais prieks bija pagājis, pēc Ziemassvētkiem beidzot devāmies uz ledus. Lai mazais ķipars justos ērtāk slidojot, sākumā atradām laiku, lai viņš varētu slidas uzvilkt un tajās pastaigāt kādu laiku. Pārliecinājos, ka zābaks stingri pieguļas pēdai, lai purngals nebīdītos uz priekšu un atpakaļ, bet papēdis neberzētos pret slidu iekšpusi.

Kā paskaidroja sieviete, kas slidu nomā pasniedza man slidas, ja purngals kustas un papēdis rīvējas, slidu izmērs acīmredzami ir neatbilstošs, jo ap pēdu ir pārāk daudz brīvas vietas. Tādos gadījumos noder interneta veikalu piedāvātā preču atgriešanas iespēja. Par laimi manam brāļa dēlam slidas derēja un šo iespēju izmantot nenācās.

Turklāt ne vienmēr arī klātienes veikalos iegādātie apavi vai slidas der – tā ka arī tad vērts paņemt čeku un saglabāt birku. Mēdz arī gadīties, ka mērot uz vietas, viss šķiet normāli, taču, atnākot mājās un kādu laiku pastaigājot jaunajos apavos, skaidrs, ka tie īstenībā neder, un tad tos nepieciešams atgriezt atpakaļ.

Slidošana kā māksla

Brāļa dēls jau ātri vien saprata, ka slidošana, kur nu vēl hokeja spēlēšana, ir sarežģīta un izaicinājumu pilna mākslas izpausme. Tāpēc kopīgi pārrunājām, ka slidošana kā hobijs nav tas pats, kas daiļslidošana vai hokeja spēlēšana, kur nepieciešams ieguldīt daudz darba, pacietības, spēka un izturības. 

Ar brāļa dēlu pārrunājām, ka slidošanā tāpat kā citos sporta veidotos, nepieciešams cītīgi trenēties, lai sasniegtu pietiekoši augstu līmeni. Mazais pat drusku pārdzīvoja pirmos kritienus – taču kā izrunājām, par labu slidotāju nav iespējams kļūt vienas laikā. Tā ka noteikti slidot dosimies vēl. Taču viņš noteikti sapratis, ka šis ir tikai ziemas vaļasprieks. Prasmes gan labprāt izkopj, taču nopietnāk viņš vēlas pievērsties futbolam.

Slidošana kā izklaide

Brīvā laika slidas izskatās kā daiļslidošanas slidas, taču to kvalitāte parasti ir zemāka. Šie modeļi ir ideāli piemēroti tiem, kas ar slidošanu nodarbojas pāris reizes gadā, piemēram, aizejot ar ģimeni vai draugiem un slidotavu ziemas laikā. Jāņem vērā, ka šīm slidām nav tik pamatīga polsterējuma un kājas atbalsta, kas ir nepieciešams tiem, kuri nodarbojas ar daiļslidošanu. 

Tā ka ja ir vēlme apgūt arī dažus trikus, tad tomēr labāk izvēlēties īstās daiļslidošanas slidas. Katrā ziņā, manuprāt, slidošanas process ir aizraujošāks, ja izdodas pamēģināt ko vairāk par klasisku slidošanu uz riņķi vienā virzienā.

Ar brāļa dēlu veiksmīgi jaunās slidas esam iemēģinājuši, esmu apmierināta gan ar dāvanas izvēli, gan priecājos par kopīgi pavadīto laiku. Noteikti vērts mazajiem uzdāvināt šo prieku. Turklāt ar savām slidām daudz ērtāk – arī laukos stiprā salā var paslidot pa dīķīti vai izmantot iespēju pabraukāt pa bezmaksas slidotavu. Svaigs gaiss un aktivitātes bērniem noteikti ir nozīmīgas, tā ka slidu iegādē noteikti vērts ieguldīt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *