Kā iekārtot saldētavas atvilktnes?

saldētavas ar atvilknēm

Pirmo reizi, kad pārvācāmies uz jauno mājokli, viens no lielākajiem pirkumiem bija ledusskapis ar lielu, iebūvētu saldētavu. Iepriekš mitinājāmies neliela izmēra dzīvoklītī. Virtuvē bija vidēja izmēra ledusskapis ar pavisam neietilpīgu saldētavu pašā augšpusē. Vienmēr mocījāmies ar to, ka nezinājām, kur salikt visu nepieciešamo, jo saldētavā nepietika vietas.

Izskatot piedāvājumus internetā, mūs ieinteresēja saldētavas ar atvilktnēm. Zinājām, ka vēlamies ko pietiekami lielu, lai visu beidzot varētu ērti salikt. Un tādu arī iegādājāmies. Ja arī tevi interesē šāda ledusskapja iegāde, vari ieskatīties mājaslapas izveidotajā katalogā, kurā pieejama plaša izvēle: https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/ledusskapji-un-saldetavas/saldetavas.

Taču tad nāca nākamā problēma – sākām domāt par to, kā visu salikt tā, lai saldētavā valdītu kārtība, Tieši tāpēc arī tapa šis raksts –  ja arī tu esi lauzījis galvu, kā veiksmīgāk iekārtot saldētavas nodalījumu, iesaku lasīt turpinājumu.

Pirmais – veic šķirošanu

Pieņemu, ka tava saldētava ar atvilktnēm ir tikusi lietota kādu laiku, tādēļ, ja vēlies tajā ieviest kārtību, ir īstais laiks veikt “pavasara tīrīšanu”. Izvāc un izmet no turienes visu veco ēdienu, kuram ir beidzies termiņš vai arī acīmredzami nav vairs izmantošanas iespēju.

Iztīri

Nākamais solis ir saldētavas tīrīšana. Ja nepieciešams, vari izmantot speciālo tīrīšanas līdzekli, taču der arī ūdens, kas sajaukts ar nelielu daudzumu trauku mazgājamā šķīduma. Tev būs nepieciešama arī lupatiņa vai švammīte. Rūpīgi izslauki visu saldētavu. Pārliecinies, ka visas atvilktnes, to malas, stūri un apakšas ir tīras.

Izmanto kastes

Lai palielinātu vietu saldētavā, kā arī izmantotu to lietderīgi un atdalītu dažādas ēdienu zonas, kastes un kastītes ir ļoti noderīga un laba lieta. Veikalos iespējams nopirkt dažāda lieluma plastmasas un citu materiālu kastītes ar vāciņiem. 

Tu vari pārlikt produktus no to oriģinālajiem iepakojumiem kastītēs, kas ne tikai ietaupīs vietu, bet arī izskatīsies krietni pievilcīgāk. Ja tev ir nepieciešama pagatavošanas instrukcija, izgriez to no produkta iepakojuma un ieliec kastītē. Šāda kastīšu sistēma mūsu saldētavas atvilktnes noteikti padarījusi daudz labāk organizētas.

Sašķiro produktus pa to veidiem

Visbeidzot, ir pienācis laiks likt visus produktus atpakaļ saldētavā. Lai pēc tam visu būtu iespējams vieglāk atrast, centies tos sašķirot pa veidiem, piemēram, gaļa, dārzeņi, augļi, zaļumi utt. Pašā saldētavas apakšējā atvilktnē es ievietoju saldēto gaļu. Vidējā atvilktne mums ir seklāka nekā citas, tādēļ tajā nolēmu salikt saldētos dārzeņus. Savukārt augšējā atvilktnē es ievietoju nelielos iepakojumus un saldētos augļus. Tāpat tur var likt arī saldētās vakariņas, picas, saldējumus utt.

Savu saldētavu izmantojam nu jau vairāk nekā gadu. Esam iemācījušies to izmantot efektīvi, kā arī sakārtot visus produktus tā, lai pēc tam visu būtu vienkāršāk atrast un pārskatīt. Ir labi izstrādāt sistēmu, kas padara dzīvi vienkāršāku!

Vai tev mājās ir saldētava ar atvilktnēm? Kā tu tajā ievies kārtību? Varbūt tev ir kāda cita metode, kuru vari ieteikt?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *