Kā izvēlēties kafijas automātu?

espresso kafijas automāts

Kafijas baudīšana ļauj justies kā svētkos, un no rītiem labprāt sev sarīkoju šādu mazo svētbrīdi, kura laikā mierīgi pie brokastu galda iemalkoju šo silto dzērienu. Mani gan nomāc garšas atšķirība starp eleganto latti, ko iespējams nomalkot Illy kafejnīcās, un mājas apstākļos vienkārši ar ūdeni aplieto kafiju. Galu galā arī savā virtuvē gribas pagatavot tik pat gardu kafiju, kādu to piedāvā tādās vietās kā Illy vai Costa.

Kad mana draudzene iegādājās kafijas automātu un uzaicināja ciemos uz pusdienām – beidzot saņēmu meklēto atbildi, kā mājās apstākļos īstenot šo nelielo sapni par garšīgu kafiju turpat manā virtuvē.. Turklāt – tik patīkami tērzēt pie kvalitatīvi un gardi pagatavotas kafijas tases ar draudzeni, neatstājot silto mājas dīvāniņu un skatoties televizoru. Jāteic, ka āķis noteikti bija lūpā – arī es gribēju šādu automātu!

Atzīmējot draudzenes veiksmīgo pirkumu, arī uzzināju par esmilukafiju.lv, kas piedāvā iegādāties gan dažādu ražotāju un veidu kafijas automātus, gan kafiju. Vēlējos, lai pati mājas apstākļos varētu iegūt gan maigo latti, gan spēcīgo espresso, gan klasiski melnu kafiju. Kā uzzināju, šo mērķi īstenot iespējams ar kafijas kapsulu automātu – un vēlamā tasīte gatava vien dažās sekundēs!

Turpinājumā pastāstīšu vairāk par to, kas jāņem vērā, izvēloties kafijas automātu un kā zināt, kurš no kafijas automātiem ir labāks.

Lietošana.

Iespējams izvēlēties 2 veida kafijas aparātus atšķirībā pēc to lietošanas veida: automātisku un manuālu modeli. Aizņemtiem cilvēkiem, kas nevēlas kafijas gatavošanai veltīt vairāk kā 5 minūtes, labākā izvēle ir automātiskais kafijas aparāts – kas nozīmē, ka aparāts visu paveiks kafijas baudītāja vietā. 

Savukārt tiem, kas vēlas vairāk eksperimentēt un iesaistīties gatavošanas procesā – manuālais espresso kafijas aparāts ir piemērotākā izvēle. Tas sniedz iespēju meklēt jaunas garšu variācijas, kā arī noteikti iepriecinās visus kafijas entuziastus, kuriem kafijas gatavošana jau kļuvusi par hobiju.

Ņemot vērā manu vēlmi izpausties un pārsteigt ciemiņus, starp kafijas kapsulu automātiem izvēlējos modeli illy x1 Anniversary – man mīļajā, bēšajā krāsā. Piespiežot podziņu, iespējams pagatavot espresso vai melno kafiju. Savukārt pašai iespējams iesaistīties piena putošanas procesā. Izmantojot dažādas piena putošanas tehnikas, iespējams pagatavot gan latti, gan cappuccino – voila! 

  • Tīrīšana. 

Noteikti vērts uzmanību pievērst tam, lai izvēlētais kafijas automāts būtu gan viegli lietojams, gan viegli tīrāms. Slinkāks lietotājs grūti tīrāma kafijas automāta izvēli noteikti nožēlotu – ja to drīz pārtrauc tīrīt, aparātu var ātri vien sabojāt, kā arī tā ejas ar laiku aizkaļķojas. 

Ne tik naskiem mājsaimniekiem labāk izvēlēties uzreiz kafijas automātu, kuram nav daudz tīrāmo daļu. Tas var nozīmēt arī, ka labāk izvēlēties automātu, kuram nav tik daudz funkciju. Jo lielāks pieejamo funkciju skaits var nozīmēt arī proporcionāli ilgāku tīrīšanas procesu.

Jāņem vērā, ka standartā kafijas automātiem nepieciešama atkaļķošana reizi 2 vai 3 mēnešos. Tā tas arī ir manis izvēlētajam illy x1 modelim. Tīrīšanas procesam paredzēta speciāla poga, kā arī nepieciešams atkaļķošanas pulveris. Ar laiku mākslu iztīrīt automātu iespējams apgūt un arī tas kļūst par zināmu kafijas baudīšanas rituāla sastāvdaļu. Putojot pienu – pēc katras lietošanas reizes arī jāatceras noslaucīt putotāja snīpītis, lai klāt nepiekalstu piens.

  • Cena

Noteikti esmu par taupīšanu. Taču kad laiks izvēlēties preci, kas paredzēta ilgtermiņa lietošanai, vienmēr priekšroku dodu kvalitātei – kas nereti, protams, nozīmē arī attiecīgi augstāku cenu. Arī starp kafijas automātiem nevēlējos izvēlēties gluži zemākās cenu kategorijas modeli, jo tad, piemēram, nebūtu iespēja tikt pie piena putotāja. Augstākas klases modeļos vairāk jāmaksā arī par materiālu izturību.

Lai vai kā, tiem, kas meklē vienkāršāku kafijas automāta modeli un papildus funkcijas nav tik būtiskas, noteikti arī zemu vai vidēju cenu diapazonā būs iespējams atrast piemērotu kafijas aparātu. 

Manis izvēlētais modelis izmaksāja 399 EUR Tā ir vidēja cenu kategorija, bet iespējams kafijas automātus iegādāties arī 1000 EUR vērtībā. Illy x1 ir unikāls dizains un tā autors ir itālis – vizuālā pievilcība un elegance noteikti man arī būtisks faktors, par ko esmu gatava piemaksāt, lai vienmēr būtu patīkami uz kafijas automātu paskatīties, lai patīkami būtu tam pieskarties. Turklāt vēl tas ir no Itālijas – līdzi nāk siltās zemes aura.

  • Kapsulu kafijas automātu priekšrocības

Izlēmu par labu tieši šī veida kafijas automātam tādēļ, ka aparātā ievietotā kapsula ļauj kafiju saglabāt svaigu – kafija tajā jau pareizi samalta un saspiesta. Saskarē ar gaisu kafija zaudē vairāk kā 40% sava aromāta – pateicoties kapsulai, kafija vienmēr ir aromātiska un pasargāta. Šāda modeļa automāts pat visai neatšķiras no to līdziniekiem Illy vai Costa – arī manam aparātam galu galā ir pat piena putotājs.

Turklāt esmilukafiju.lv iespējams iegādāties manas iecienītās Illy kafijas kapsulas – tā savā krūzītē varu uzburt brīnišķīgu garšas kokteili. Turklāt Illy nemainīgi izceļas ar tieši tai raksturīgu, unikālu garšu. Tik patīkami to malkot mājās, savos rīta svētbrīžos pie brokastu galda. 

Tik pat patīkami arī ciemiņiem pasniegt ar sevišķām rūpēm pagatavotu kafiju. Arī es esmu iemācījusies mājas apstākļos uztaisīt cappuccino un ar piena putiņām uzliet sirsniņu. Varbūt tāpēc pie manis draudzenes tagad ienāk biežāk – mīlestību iespējams gan sagaršot, gan ieraudzīt tās tradicionālajā atveidojumā.

Pieejamo kafijas aparātu klāsts esmilukafiju.lv veikalā ir plašs. Labāko un sev piemērotāko izvēli noteikti palīdzēs izdarīt atsaucīgā veikala komanda. Lapas augšējā stūrī pieejams gan e-pasts, gan telefona numurs. 

Mājaslapā iespējams aplūkot arī tieši manis izvēlēto kafijas aparātu. Varbūt arī kādu citu uzrunā tieši tas: https://www.esmilukafiju.lv/products/kafijas-aparats-illy-x1-anniversary-besa. Manuprāt, arī ļoti noderīga video instrukcija šī kafijas tipa automāta lietošanai apskatāma mājaslapā, turklāt skatītājam noteikti labi parādīts, ka nebūt šādu automātu lietot nav sarežģīti. Skaties video instrukciju te: https://www.esmilukafiju.lv/blogs/jaunumi/illy-x7-1-kafijas-automata-lietosana-video.

Novēlu katram atrast savu kafijas automātu un piešķirt kafijas baudīšanas reizēm īpašu burvību, kā arī sarunas ar ciemiņiem padarīt vēl mājīgākas, siltākas un patīkamākas ar tasi kvalitatīvi pagatavotas mājas kafijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *