Kā mājas apstākļos iegūt baltākus zobus

zobu balināšana

Balti un veseli zobi ir nozīmīgs faktors, kas rada pozitīvu priekšstatu par vizuālo tēlu. Arī man skaisti, sakopti zobi ir būtisks priekšnosacījums, lai justos apmierināta ar savu ārējo izskatu. Apmēram reizi gadā apmeklēju higiēnistu, taču papildus tam – arī mājās veicu zobu balināšanu.

Ja paskaties spogulī, vai tevi apmierina tas, kādā tonī ir tavi zobi? Diemžēl lielākā daļa sabiedrības uz šo jautājumu neatbildētu “Jā”, jo dažādu iemeslu dēļ zobi vairs nav balti, bet kļuvuši dzeltenīgi vai pelēcīgi. To var veicināt smēķēšana, pastiprināta kafijas un tējas lietošana, kā arī augsts cukura patēriņš uzturā.

Par laimi, nedzīvojam alu laikmetā, un nopietnākos gadījumos mums ir pieejama tāda procedūra kā zobu balināšana. Taču, lai to varētu veikt profesionālā zobārstniecības klīnikā, ir ne tikai jāiekrāj nauda, bet arī jāpārbauda, vai mutes dobuma stāvoklis ir piemērots šādai procedūrai.

Ievērojot pārdomātu diētu, iespējams saglabāt zobu veselību un mazināt kaitīgu uzturvielu ietekmi, tomēr ir arī daži paņēmieni, kā ikviens no mums mājas apstākļos var parūpēties par to, lai zobi kļūtu baltāki un mazāk bojātos. Par to – turpinājumā.

Pirmā lieta, ar kuru var sākt ikviens, ir regulāra zobu tīrīšana un diegošana. Ideālā gadījumā zobus būtu jātīra pēc katras ēdienreizes, jo barības paliekas, kas sakrājas starp zobiem, bojā tos. Ja tik bieža tīrīšana nav iespējama, vismaz var lietot košļājamo gumiju bez cukura, kura rosinās siekalu izdalīšanos, lai tās noskalotu zobus.

Dienās, kad strādāju no mājām, zobus patiešām tīru pēc katras maltītes. Turklāt tā arī jūtos daudz patīkamāk. Lai vai kā, patiesībā jau arī nemaz nebūtu tik neērti zobu birsti paķert līdzi uz darbu. Kādu laiku atpakaļ zobu diegu vispār neizmantoju, taču esmu to iemācījusies. Arī zobu spraudziņās mēdz saķerties visādi ēdiena pārpalikumi un labāk tos iztīrīt.

Iespējams, tu to nezināji, taču arī zemenes var palīdzēt notīrīt zobus. Balinātāju pagatavo, zemenes sastampājot kopā ar dzeramo sodu viendabīgā masā. Tad šo masu klāj uz zobiem un kādu brītiņu patur. Ar zobu birsti jāpaberzē zobi. Beigās, protams, nepieciešams izskalot muti ar ūdeni. Darot to divreiz nedēļā, jau pēc mēneša var redzēt rezultātus!

Vēl viens efektīvs veids, kā padarīt zobus baltākus, ir aktīvās ogles pulvera uzklāšana uz zobiem. Jāsasmalcina vairākas ogles tabletes, pēc tīrīšanas jāuzklāj uz zobiem un kādu brīdi jāpamasē. Rezultāts acīmredzams jau pēc pirmās reizes.

Tāpat zobu krāsas uzlabošanai var izmantot arī citrona sulas un dzeramās sodas maisījumu. To iemasē zobos un pēc tam izskalo. Taču šajā gadījumā jāņem vērā, ka citronu sula var pastiprināt zobu jutīgumu.

Zobu baltināšanai var izmantot arī ābolu etiķi, taču arī tas, tāpat kā citronu sula, var bojāt zobu emalju, izraisot jutīgumu. Tajā pašā laikā, ja gribas ātri gūt redzamus rezultātu, šis ir efektīvs līdzeklis.

Lai arī tas var likties dīvaini, kā izrādās, arī šokolādes ēšana var palīdzēt stiprināt emalju un padarīt zobus gaišākus. Tomēr šeit jāņem vērā, ka tādu rezultātu var sniegt tikai un vienīgi tumšā šokolāde. Piena šokolāde rada pretēju efektu, proti, bojā zobus. Turklāt jāņem vērā, ka šokolāde satur daudz cukura, kas savukārt zobiem nenāk par labu.

Jau no mūsu vecmāmiņu laikiem zināms, ka piena produkti labvēlīgi ietekmē kaulu un zobu attīstību, kā arī veselību. Piemēram, čedaras siers spēj padarīt zobus gaišākus un tos arī attīrīt.

Ikviens no iepriekš minētajiem zobu krāsas uzlabošanas veidiem ir pieejams ikvienam, taču ne vienmēr visiem tie sniedz gaidīto rezultātu. Lai uzzinātu, kas vislabāk der katra individuālajā situācijā, noteikti nepieciešama konsultācija ar zobārstu vai zobu higiēnistu.

Es apmeklēju klīniku “Adenta” un droši varu apgalvot, ka tur strādā zinoši speciālisti. Ja nu zobi patiesi kļuvuši manāmi tumšāki vai uz tiem parādījušies plankumi, tad noteikti var apsvērt profesionālas zobu balināšanas iespēju, pierakstoties pie speciālista zobārstniecības iestādē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *