Aizdevums fiziskai personai jeb ātrie kredīti – jā vai nē?

ātrie kredīti internetā

Ātrie kredīti kļūst arvien populārāki. Tā ir iespēja tikt pie nepieciešamās summas ātri. Kredīta pieprasījums tiek izskatīts parasti īsā laikā un jau pēc aptuveni 30 minūtēm pozitīva lēmuma gadījumā nauda pieejama kontā.

Nereti arī man rodas vajadzība pēc papildus naudas līdzekļiem, ja gribas īstenot kādu lielāku ieceri. Taču uzreiz to nav iespējams piepildīt – ja, piemēram, vēl līdz algas dienai zināms laiks jāgaida. Arī pati nesen saskāros ar vajadzību pēc nelielas naudas summas, kas pietrūka, lai iegādātos savu sapņu automašīnu.

Tā kā man nepieciešamā summa bija salīdzinoši neliela – 1000 EUR – izlēmu, ka šajā gadījumā arī man varētu palīdzēt šāda veida ātrais aizdevums. Lai vai kā, kredīts – tas ir nopietns solis. Lai tam pieteiktos, gan aizdevējam, gan pašam rūpīgi jāpārdomā sava atbilstība kredīta piešķiršanas kritērijiem, kā arī jāizvērtē spējas to atmaksāt.

Šoreiz vēlos sniegt dažus noderīgus padomus par aizdevumu saņemšanu fiziskām personām.

Kā var saņemt kredītu bez ķīlas un galvojumiem?

Naudas aizdevums fiziskai personai (bez ķīlas, galvojumiem u.c. nosacījumiem) pieejams Latvijas Republikā dzimušajiem pilngadīgajiem iedzīvotājiem. Dažās kompānijās to iespējams saņemt tikai sākot no 21 gada vecuma. Lai veiksmīgi aizņemtos, nepieciešami atbilstoši ienākumi, jo tā ir galvenā garantija, ka aizdevumu būs iespējams atmaksāt paredzētajā termiņā un pilnā apmērā.

Galvojums vai ķīla parasti nepieciešama apjomīgākiem kredītiem, tādiem kā hipotekārais vai patēriņa kredīts mājoklim, summās virs 5 000 EUR. Arī studiju kredītu ņemot, vajadzīgs galvotājs, ja aizņēmējam nav atbilstošu ienākumu. Savukārt, ja gribas aizņemties nelielāku summu un iztikt bez ķīlām – palīdzēt var patēriņa kredīts.

Jāuzsver, ka fiziskai personai pieteikšanās aizdevumam visbiežāk pieejama bez papildus komisijas maksas, taču reizēm var tikt prasīta reģistrācijas maksa (piemēram, 0,01 centa apmērā).

Kas jāņem vērā, piesakoties ātrajam kredītam?

Izvēloties ātro kredītu, noteikti der paturēt prātā vairākas atziņas, par kurām pastāstīšu tālāk. Lai aizņemtos atbildīgi, vispirms jau nepieciešams pārzināt visus aizņemšanās nosacījumus.

  • Rūpīgi nepieciešams aprēķināt, kādi būs zaudējumi, aizņemoties noteiktu summu. Paņemot ātrajā kredītā pārāk lielu summu un maksājot nesamērīgi augstās procentu likmes, šāds kredīta veids var izrādīties visai dārgs. Daudzi aizdevēji jaunajiem klientiem pirmo aizdevumu izsniedz bez papildus maksas, bet tā ir neliela viltība, jo tas var veicināt nesaprātīgu aizņemšanos. Pirms parakstīt līgumu, vērts pievērst uzmanību, cik tad rezultātā augsta ir pārmaksājamā summa.
  • Pirmajā aizņemšanās reizē bieži vien, pateicoties kreditoru politikai, debitors neko nezaudē, bet ar katru nākamo veidojas nelietderīgi iztērētas naudas summa, kas veido aizdevēju ienākumus;

Tāpēc pirms kredīta ņemšanas rūpīgi sāku apdomāt, vai gan par procentu maksājumos atdoto naudu es nevarētu iegādāties sev ko lietderīgāku. Šajā reizē nospriedu, ka jaunam auto papildus nepieciešamos līdzekļus sakrāšu pati. Vēl neesmu pat nolikusi tiesības. Tā ka patiesībā jāsāk ar to. Taču kādā citā reizē, ja apstākļi būtu spiedīgāki, šo iespēju noteikti es apsvērtu.

Vārdu sakot, kā secināju, pirmajā reizē šāds aizdevums ir drošs un bez riska – sevišķi, ja pirmajā aizdevuma reizē nav jāmaksā papildus procenti. Ja tomēr procentu maksājums tiek piemērots, noteikti jāpārliecinās, kāda ir procentu likme un jāizskaitļo, cik tad rezultātā liela plānojas būt pārmaksa.

Nekad gan nevajadzētu aizņemties, lai varētu veikt maksājumu par kādu citu kredītu. Tādā veidā var iekļūt nebeidzamā kredītu lokā, no kura izkļūt var būt ļoti grūti. Visgudrāk ir investēt, nevis naudu iztērēt lietās. Ja kredīts nepieciešams, lai pateicoties iegādātajai precei apgrozītu vēl vairāk naudas un gūtu peļņu, tad, iespējams, arī ātrais kredīts nav slikta izvēle!

Aizņemies internetā atbildīgi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *