Dūmvadi un kurināmās iekārtas uzstādīšana

rgj.lv dumvadi, dumvadu montaza

Apkures sistēmas nekad nav bijis un nekad nebūs lēts prieks, tādēļ vēl jo vairāk nepieciešams pārliecināties par to, ka apkures iekārtas maiņas vai uzstādīšanas laikā viss notiek korekti un to dara zinoši cilvēki, tādā veidā novēršot risku, ka kaut kas varētu noiet greizi. Turpinājumā pastāstīšu par savu pieredzi, uzstādot dūmvadu vecmāmiņas jaunajā dzīvesvietā.

Jāteic, ka skursteņa ierīkošana bija darbs Nr. 1, ar ko jātiek galā, lai omīte varētu pārvākties uz dzīvi jaunajās mājās – atsevišķi no mums ar vīru un mazbērnu burzmas. Ko lai saka – ja vecmamma vēlējās vairāk personīgās telpas, to liegt jau nu nevarējām. Protams, patīkami, ja pēc darba dienas sagaida mammas karbonādes. Bet arī vecumdienu miers ir svēta lieta.

Uzsākot atbilstošu speciālistu meklējumus, kas varētu paveikt vajadzīgos remontdarbus, vēlējos būt droša, ka jaunā apkures iekārta un dūmvads izgatavoti no kvalitatīviem materiāliem un atbilst apkures iekārtai un otrādi. Rezultātā caur paziņu paziņām nonācu pie rgj.lv meistariem, kas par šo sfēru var pastāstīt visu un lepojas ar vairāku gadu pieredzi.

Kā izrādās, apkures sistēmai neatbilstošs dūmvads var nodarīt ne tikai kaitējumu mājoklim, bet arī samazināt apkures efektivitāti. Rezultātā ziemas aukstajos mēnešos var nākties salt – un tas ir tikai labākajā gadījumā. Tā kā dūmvada izvēle nudien ir ļoti atbildīgs darbs, nolēmu par to pastāstīt arī blogā.

Dūmvadi, velkme un dūmgāzes.

Mainot apkures sistēmu, obligāti nepieciešams pievērst uzmanību dūmvada velkmei un dūmgāžu temperatūrai. Velkmei ir jābūt gana pietiekamai, lai tā spētu pārvarēt pretestību. Ja dūmgāžu temperatūra ir pārāk maza, tas nozīmē, ka dūmvadā nav pietiekoša velkme, kas, savukārt,  noved pie tā, ka esošā apkures iekārta nefunkcionē.

Lai velkme būtu pietiekami liela arī pie mazs dūmgāžu temperatūras, vajadzīgs pārliecināties vai dūmvada termoizolācija ir pietiekami laba un skursteņa augstums un platums optimāls. Dūmvadi kuriem ir pievienotas cietā kurināmā vai šķidrā kurināmā apkures sistēma, nepieciešams aprīkot ar tērauda oderi.

Kā novērst kondensāta veidošanos?

Vienmēr – gan podiņu krāsnīm un plītīm, gan čuguna krāsniņām un modernākiem telpu apsildes elementiem, galvenais mērķis ir bijis nodrošināt patīkamu siltumu un komfortu telpā, lai gada aukstākie mēneši nebūtu jāpavada vēsā mājoklī.

Mūsdienās veidotās apkures iekārtas ir gatavotas,  lai telpā novadītu pēc iespējas vairāk siltuma un pēc iespējas mazāk siltuma nonāktu dūmvadā un tiktu izvadīts no telpas. Tādā veidā samazinās dūmgāžu temperatūra, kas nonāk skurstenī un tas netiek pietiekami piesildīts.

Šādos gadījumos veidojas kondensācija, kas paliek uz skursteņa sienām. Lai no tā izvairītos, vajadzīgs uzstādīt nerūsējošā tērauda oderi, kas nodrošina to, ka skurstenis uzsilst vienmērīgi un pa gludo virsmu kondensāts tiek veiksmīgi novadīts.

Dažādus dūmvadu piedāvājumus var aplūkot RGJ mājaslapā šeit, kā arī pieteikties konsultācijai par atbilstoša risinājuma piemeklēšanu individuālajā situācijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *