Compensa OCTA apdrošināšana

Pašsaprotami, ka ikdiena ir daudz mierīgāka, cenšoties nepārkāpt likumus un izvairorities no iekulšanās nepatikšanās, kā arī visādi citādi esot likumpaklausīgiem un godīgiem cilvēkiem. Kuram gan ir tāda ļoti spēcīga vēlēšanās maksāt sodus un tikt pie ieraksta dokumentos?

Pat karstgalvīgākajam rebel dūša var saskriet papēžos, apzinoties gaidāmos izdevumus par pieļauto likumpārkāpumu vai neapdomību. No naudas šķirties nepatīk nevienam – īpaši, ja no tā var izvairīties.

Šoreiz gan runāšu par tiem sodiem, ko maksājam, ja pārsniedzam ātrumu, pārbraucam pie sarkanās gaismas vai nokavējam obligātās apdrošināšanas pagarināšanas termiņu un braucam bez tās. Tad pastāv iespēja ne vien iegūt naudas sodu, bet arī palikt bez autovadītāja tiesībām – kas ir vēl bargāks sods par izrakstītu kvīti.

Zinot, cik liels finansiāls ieguldījums nepieciešams, lai atjaunotu autovadītāja apliecību vai mācītos no jauna – labāk der atjaunot vai iegādāties obligāto polisi laicīgi, pieskatīt spidometru un pie sarkanajām gaismām neriskēt.

Šī tēma aktualizējās, kad vīru apturēja policija – bet izrādījās, ka polise nebija pagarināta. Tas gan bija noticis negribot. Tomēr lika aizdomāties par to, cik būtiski tam sekot līdzi. Šoreiz tika cauri sveikā ar naudas sodu un brīdinājumu, taču var nākties arī nopietnāk maksāt par tādu neuzmanību.

Vēlos pastāstīt vairāk par to, kāpēc vispār nepieciešams noformēt OCTA polisi, kā arī par uzņēmumu, kurā to iespējams izdarīt. Compensa apdrošināšanu vīrs izmanto jau vairākus gadus – tieši te viņš atradis draudzīgāko piedāvājumu. Arī lasītājus aicinu aprēķināt polises izmaksas tieši pie šī apdrošinātāja – varbūt sanāk tik pat izdevīgi kā manam vīram.

Kāpēc vajadzīga OCTA?

Un nav jau stāsts tikai par sodiem un pārkāpumu vien, OCTA apdrošināšanas polisei ir jābūt katram transportlīdzeklim tāpēc vien, lai rūpētos par savu un apkārtējo drošību. Piemēram, Compensa apdrošinātājs norāda, ka katram transportlīdzeklim ir jābūt pasargātam no dažādiem riskiem, kas var atgadīties. Un nevar nepiekrist!

Neatkarīgi no tā, cik droši braucam, cik ilga autovadītāja pieredze ir un cik rūpīgi ievērojam likumu un visus ātruma ierobežojumus, nelaimes var gadīties ar jebkuru situācijās, kad paredzam vismazāk. Tāpēc arī Compensa – apdrošinātājs ar ilgu pieredzi savā jomā – aicina visus autovadītājus pasargāt sevi no neparedzētiem izdevumiem un apdrošināt auto.

Kā atcerēties pagarināt OCTA polisi?

Der vienmēr paturēt prātā vai pierakstīt uz lapiņas pie ledusskapja savas OCTA polises termiņu, kad tam jābeidzas. Tā nesanāks iekulties nepatikšanās, atrodoties uz ceļa bez polises. Var arī izmantot apdrošinātāja piedāvājumu saņemt atgādinājuma īsziņu, kad tuvojas polises beigu laiks.

Tāpat arī ar OCTA termiņiem – polisi var iegādāties uz 3, 6, 9 vai 12 mēnešiem. Protams, ilgākā laika posmā sanāk gan ērtāk, vienkāršāk un lētāk – nav jāatjauno polise pēc pāris mēnešiem un jāsatraucas par termiņiem.

OCTA nodrošinātā aizsardzība

Tā kā OCTA ir obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana, tad likuma kārtībā tiek paredzēts, ka OCTA aizsargā ceļu satiksmes negadījumos cietušo trešo personu un tai nodarīto zaudējumu.

Tomēr jāpiebilst, ka tā pasargā arī pašu autovadītāju, kam gadījies izraisīt negadījumu un kas skaitās vainīgais. Pasargā no pēkšņiem finansiāliem izdevumiem, kas jāizmaksā cietušajam.

Ko sedz OCTA apdrošināšana?

Compensa OCTA polise sedz zaudējumus par transportlīdzekļa remontu, pilnīgu bojāeju, evakuāciju, ceļu, būvju, ēkas bojājumiem un vides kaitējumu. Kā arī par kaitējumu, kas nodarīts personai fiziski – slimnīcu rēķini, ārstu pārbaudes, ārstēšanās, rehabilitācijas process un ārstniecības līdzekļu iegāde.

Ja vēl neesi parūpējies par OCTA apdrošināšanu, noteikti laiks to izdarīt. Nebrauc bez polises – gluži tāpat kā nebrauc dzēris!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *