Datoru remonts pie speciālista – svarīgs faktors, izvēloties datoru

datoru remonts pie speciālista

Tikai, kad vien pirms gada iegādātais dators sāka niķoties, sāku prātot, kas gan jādara brīdī, kad tehnika vairs nefunkcionē kā nākas un kā nu tiks risināts datora remonta jautājums. Tas ļāva novērtēt, ka veikalā, kurā biju iegādājusies savu datoru, tika piedāvāta garantija, un datoru remonts pie speciālista bija nodrošināts garantijas darbības laikā.

Tas man ietaupīja gan liekus izdevumus, gan laiku – garantijas darbības laikā labošana bija bez maksas, bet pašai nenācās google meklēt atsauksmes par servisiem. Manam vīram gan situācija bija citādāka – garantijas darbības laiks bija beidzies un bija vajadzīgs datoru remonts pie speciālista. Tad nu ķērāmies pie servisa meklēšanas.

Noteikti vēlos likt aiz auss visiem, kas plāno iegādāties jaunu datoru, ka remonts pie speciālista ir nozīmīgs kritērijs, kam noteikti jābūt iekļautam garantijā, un tam būtu vērts pievērst uzmanību, iegādājoties datoru. Lai situācijā, kad iekārta vairs nestrādā kā agrāk, būtu skaidrs, kurš pasniegs palīdzīgu roku. 

Tā kā tehnika tik strauji attīstās, noteikti jāpārliecinās, ka datoru remonts konkrētajam modelim vienmēr būs pieejams un ir augstā līmenī. Lai nesanāk kā manai māsīcai, kura iegādājās datoru, kuram detaļas vēlāk nomainīt nevar.

Jauns dators galu galā ir gana nopietns lēmums. Pirmkārt, tā ir liela investīcija izmaksu ziņā. Otrkārt, jāpatērē laiks un enerģija, lai sapratu, kas īsti nepieciešams, kur to nopirkt un kā izmēģināt. Manuprāt, datora iegāde atkarīga no 2 galvenajiem kritērijiem: jāsaprot, kādam mērķim tas tiek iegādāts, un kāda ir pieļaujamā cena.

Pirmajā posmā jāsaprot, vai ir vēlme izmantot stacionāro vai klēpjdatoru. Ja tas vajadzīgs videospēlēm, tad iekārtai jābūt krietni jaudīgākai un portatīvais dators diez vai derēs. Es gan neesmu tāda video spēļu cienītāja, izmantoju datoru, lai rakstītu un skatītos filmas – šādā gadījumā liela jauda nav būtiska, taču noteikti man būtisks faktors ir attēla izšķirtspēja.

Kā es izvēlos datoru?

Man (kā praktiskai sievietei) datora izmērs un pielāgojamība ikdienā lietojamām somām ir būtisks aspekts. Iespējams, tas pat ir pirmais, kam pievēršu uzmanību, jo ērtība un komforts noteikti ir man būtiskas vērtības. Tā var pasargāt sevi gan no vicināšanās ar vairākām somām vienlaikus, kas, vējā plīvojot, rauj katra uz savu pusi, gan lieki sevi neapkraut.

Portatīvo datoru esmu izvēlējusies salīdzinoši nelielu, tas ietilpst manā mugursomā, un ceļojot tādā veidā ērtāk to pārvadāt. Būtiski, lai datora izmēra dēļ nenāktos iegādāties atsevišķu somu, kas ievērojami apgrūtinātu pārvietošanās ērtību ceļojuma laikā. Arī dienā, kad bija vajadzīgs datoru remonts, novērtēju, ka ērti un viegli o varu aizgādāt līdz servisam.

Tirgū pieejami ļoti dažādi portatīvie datori. Acīmredzamākais rādītājs, kas tos atšķir, ir ekrāna lielums, un noteikti nav vajadzīgas IT lietpratēja zināšanas, lai vizuāli spētu atšķirt lielāku ekrānu no mazāka. Smalkāks faktors, kuru gan iepriekš nezināju, bet ko paskaidroja pārdevējs – tieši ekrāna izmērs arī nosaka kopējo datora izmēru.

To noteikti vērts ņemt vērā, ja, piemēram, dators tiek iegādāts interneta veikalā un klātienē nav iespējams pārbaudīt, vai tas ietilpst rokassomā. Viens no izplatītākajiem ir 15.6 collu ekrāns, kas šķiet parocīgākais lielākajai daļai datoru lietotāju, tomēr šis rādītājs ir ļoti individuāls un ekrānu izmēri var atšķirties par vairākām collām. 

Jāpievērš uzmanība arī datora ekrāna virsmai, jo ir pieejami matēti un glancēti ekrāni. Spīdīgs ekrāns ir spilgtāks un krāsas tajā būs izteiktākas, savukārt, matētais ekrāns būs krietni efektīvāks spilgta apgaismojuma un saules apstākļos.

Tā kā vasarās man patīk strādāt ārā, zem dārza nojumes, tad noteikti tas ir būtisks faktors, kam pievēršu uzmanību – lai nenāktos visu saulaino dienu pavadīt istabā tikai tāpēc, ka neesmu izvēlējusies matētu ekrānu.

Lai vai kā, datora lielums un ekrāna spilgtums noteikti ir vieni no vieglāk atrisināmajiem jautājumiem. Daudz sarežģītāk ir izšķirties par operētājsistēmu. Populārākās ir Windows un iOS. Esmu paradusi strādāt ar Apple produktiem un iOS sistēmu, tādēļ salīdzinoši grūti būtu pierast pie Windows vai Linux sistēmām, tāpat noteikti ir arī otrādi.

Pirms pirkuma veikšanas ļoti noderīgi ir pašam pamēģināt un saprast, kura no sistēmām ir ērtāka un parocīgāka, jo priekšrocības ir katrai no tām. Var iegādāties arī portatīvo datoru, kurā nav instalēta neviena operētājsistēma- šajā gadījumā pie produkta veikalā atradīsies atzīme DOS.

Lai vai kā, tas noteikti ir ērtības un gaumes jautājums, gluži tāpat kā izvēloties datoru pēc izmēra vai ekrāna virsmas. Taču, lai kāds modelis arī tiktu izvēlēts, datoru remonts ir faktors, kam jāpievērš uzmanība jebkura gadījumā.

Akumulatora nepārvērtējamā nozīme

Man patīk domāt, ka akumulators – tā ir kā datora dvēsele. Par to pārliecinājos, kad sabojājās datora baterija. Sākumā bez uzlādēšanas iztiku 2 stundas, bet pamazām enerģijas līmenis tuvojās 0 atzīmei un bez lādētāja pievienošanas dators vairs nedarbojās. Turklāt datora lietošana ar tam nemitīgi piespraustu vadu nebija no parocīgākajiem veidiem, kā strādāt.

Tas savukārt man ļāva pārliecināties, ka datoru remonts ir nozīmīgs servisa kvalitātes aspekts. Lai arī iegādājoties datoru, noteikti šo jautājumu nebiju laicīgi noskaidrojusi, paredzot iespējamos sarežģījumus, šobrīd esmu pārliecinājusies, ka tas ir būtisks faktors, kas būtu jāņem vērā ikvienam, izdarot izvēli par labu kādam noteiktam datora modelim.

Kā vēlāk man skaidroja speciālists no veikala – noteikti jāpārliecinās, ka izvēlētā datora baterija kalpos pietiekoši ilgi. Jārēķinās, ka vidējais tās kalpošanas laiks ir 6 stundas.  Ja portatīvajā datorā skatās tikai filmas, tad baterija kalpo ilgāk, savukārt, ja tiek darbinātas citas programmas, tās kalpošanas laiks ievērojami samazinās. 

Izrādās – tieši akumulators jeb baterija ir biežākais iemesls, kāpēc jāmeklē datoru remonts. Tā tas bija arī manā gadījumā. Katrā ziņā tas ir nozīmīgs aspekts, kam jāpievērš uzmanība – lai akumulators būtu jauns un jaudīgs. Ironiskā kārtā arī vīra salūzušajam datoram, kas nebija ne slēgtin ieslēdzams, problēma slēpās akumulatorā.

Datoru remonts

Kā jau minēju sākumā, vīra salūzušajam datoram garantijas laiks bija beidzies, tāpēc uzmeklējām servisus, kas piedāvā šo pakalpojumu. Tas nebūt nav tik viegls uzdevums – atrast īsto. Kā noskaidrojām, pavisam ērti to var izdarīt dalder.lv mājaslapā, kurā vienkopus atrodami dažādu pakalpojumu sniedzēju sludinājumi.

Dalder.lv mājaslapā ērti var izmantot filtrēšanas sistēmu – kas ir viena no smalkākajām starp sludinājumu portāliem. Iedalījumā atrodami visi Latvijas novadi. Tāpēc, meklējot datoru remonta speciālistus, vienkārši var izvēlēties servisu sev vēlamajā reģionā.

Novērtēju, ka šajā sludinājumu portālā ne vien var atrast pašu sludinājumu, bet papildus tam uzņēmumam izveidota arī sava mājaslapa. Tāpēc dalder.lv uzreiz var iepazīties arī ar uzņēmuma aprakstu “Par mani sadaļā”, kā arī izlasīt citu klientu atsauksmes. Citos sludinājumu portālos šāda funkcija netiek piedāvāta, tāpēc ļoti novērtēju šo inovatīvo pieeju.

Ja arī tev vajadzīgs datoru remonts, vispirms jāieskatās, vai iegādājoties datoru, tikusi izsniegta garantija ar iekļautu servisu. Ja nu tomēr garantijas nav vai arī tās darbības laiks beidzies, var ieskatīties dalder.lv sludinājumos un uzmeklēt, kāds uzņēmums piedāvā veikt datoru remontu pie speciālista. Šeit vienkopus var atrast vairākus servisus un izvēlēties sev tuvāko.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *