Brīvi stāvoša vanna – kas jāzina, tādu pērkot?

vannas

Brīvi stāvoša vanna, iespējams, filmu radītā iespaida dēļ, man vienmēr licies kā romantiskākais risinājums vannas istabas dizainam. Tai, liekas, piemīt senāku laiku smarža – sevišķi, ja izvēlas nepievienot dušas uzgali, bet vanna piepildās vienīgi pateicoties ūdens padevei no krāna.

Brīvi stāvoša vanna arī ir iespēja savu vannas istabu pārvērst relaksējošā SPA studijā un baudīt zemūdens masāžas. Tā kā nogurdinošas darbadienas noslēgumā ne vienmēr iespējams aiziet uz masāžu pie speciālista, kā arī ne vienmēr vīrs ir attiecīgajā noskaņojumā, tad šāda vanna noteikti ir labākais risinājums, kā tikt pie kārotās veldzes.

Ja vannas istabā ir pietiekami daudz vietas, brīvi stāvoša vanna ir elegants un praktisks risinājums. Taču, kā pārliecinājos, – arī ne tik plašā vannas istabā iespējams tai atrast vietu. Tikai rūpīgi jāveic mērīšanas darbi.

Par to, kas jāņem vērā, iegādājoties brīvi stāvošu vannu, pastāstīšu tālāk.

Vai brīvi stāvoša vanna ir ērta lietošanai?

Šo jautājumu par vannas ērtību noteikti uzdod ne mazums pircēju. Arī man tas likās aktuāls, jo veicot tik nozīmīgu pirkumu, noteikti vēlējos būt droša, ka tiešām saņemšu gaidīto komfortu. Katrā ziņā, izvēloties vannas modeli ar masāžas sistēmu, īstenas SPA procedūras sniegtais atslābums noteikti rada vajadzīgo efektu pēc garas darba dienas.

Šāda vanna noteikti ir ērta nesteidzīgākiem vakariem, kad tā vien gribas kādu brīdi miera un labsajūtas. Tā noteikti nav tik ērta, ja gribas noskaloties 5 minūtēs un skriet ikdienas gaitās.. Ātrākas mazgāšanās cienītājiem noteikti vajadzētu ierīkot blakus arī dušas kabīni.

Būtisks jautājums ir vannas istabas plašums. Tā kā šis vannas modelis parasti tiek novietots kā centrālais vannas istabas objekts, jāpārliecinās, ka vannas istabā ir pietiekoši vietas. Šāda vanna paredzēta ne vien higiēnas uzturēšanai, bet arī lai izbaudītu maksimālu komfortu – tādēļ šādas vannas var būt diezgan lielas un ietilpīgas.

Tādēļ noteikti jāpārliecinās, ka mazā vannas istabā nekļūs par šauru, ievietojot šādu vannu. Turklāt – tā kā šāda vanna ir estētiski pievilcīgs dizaina elements, noteikti vērts pārdomāt tās novietojumu vannas istabā, tādējādi panākot arī vizuāli vēlamo efektu, kas vannošanās procesu noteikti darīs vēl baudāmāku.

Droši varu apgalvot, ka brīvi stāvošās vannas ir ērtas lietošanai, taču jāņem vērā, ka tās aizņem vairāk vietas.

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties brīvi stāvošo vannu?

Lai arī šī tipa vannas ir paredzētas lielākoties plašām telpām, ražotāji mūsdienās veiksmīgi radījuši dažādus variantus, kas ietilpst arī nelielās vannasistabās. Izvēloties sev piemērotāko modeli, vispirms uzmanību vajadzētu pievērst tieši vannas izmēram. Tam ne tikai jābūt piemērotam telpai, bet arī Tavām vēlmēm un vajadzībām.

Šeit svarīgi atcerēties, ka nozīme ir ne tikai vannas garumam un platumam, bet arī dziļumam. Šajā gadījumā parametri var atšķirties, sākot no nieka 38 līdz pat 50 cm. Izvēloties vannu, jāņem vērā, ka dziļums un augstums ir divi dažādi lielumi, jo augstumā tiek ierēķināts arī rāmis un vannas kājiņas, ja tādas ir.

Nozīme ir arī vannas formai. Tai ir jābūt pielāgotai vannas istabas ergonomikai, Tavām individuālajām vajadzībām un arī telpas stilam. Populārākās vannu formas ir: ovāla, taisnstūra, stūra un asimetriskas formas.

Vai brīvi stāvoša vanna ir praktiska?

Šis jautājums par vannas ērtību un noteikti svarīgs tiem, kas vēlas izbaudīt ne vien relaksāciju, bet arī ātri noskaloties, kad tas nepieciešams. No praktiskās puses raugoties, arī šādā vannā iespējams ātri nomazgāties, ja vien pievienots dušas uzgalis. Taču tad noteikti ap vannu jāizvieto aizkari – tas savukārt var iznīcināt radīto estētisko noskaņu un dizaina pievilcību.

Mazgājoties bez aizkariņiem ar dušas uzgali, savukārt pastāv lielāka iespēja piešļakstīt vannas istabu. Tad cerētās īsās dušas vietā vēl var sanākt pamatīga grīdas susināšana un slaucīšana. Pirms iegādāties šādu vannu, noteikti vērts pārdomāt, kādam mērķim tā tiek uzstādīta – nesteidzīgai baudīšanai vai tikai kā līdzeklis, kas ļauj parūpēties par higiēnu.

Lai baudītu gan garas SPA kūres un atpūstos, gan varētu tikt pie ātras 5 minūšu rīta dušas, manā vannas istabā ir ne vien brīvi stāvoša vanna, bet arī dušas stūris. Tas jau ir pavisam praktiski un manam dzīves ritmam piemēroti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *