Kas jāņem vērā, izvēloties jaunu monitoru?

monitori

Pavisam nesen saskāros ar vajadzību iegādāties jaunu monitoru, kas ir neatņemama stacionārā datora sastāvdaļa. Aplūkojot piedāvājumu, secināju, ka izvēle ir patiešām daudzveidīga. Man radās jautājums, kā izvēlēties labāko un kam būtu jāpievērš uzmanība, iegādājoties jaunu monitoru. Turpinājumā vēlos piedāvāt savus pētījuma rezultātus. Ceru, ka piedāvātās vadlīnijas arī Tev var palīdzēt izdarīt gudrāku izvēli.

Svarīgākie kritēriji, kam pievērst uzmanību

Bieži vien, iegādājoties sadzīvē nepieciešamas preces, izmantoju portālu 220.lv. Arī šoreiz pēc palīdzības griezos pie pārbaudītām vērtībām, izvēloties piemērotāko šeit: https://220.lv/lv/datortehnika/monitori.

Monitori ir dažādi. Izdarot izvēli, uzmanība jāpievērš vairākiem kritērijiem:

  • Monitora ekrāna izmēram – tas parasti tiek norādīts collās;
  • Ekrāna izšķirtspējai – jo tā lielāka, jo labāka attēla kvalitāte;
  • Paneļa tipam – ikdienas darbam piemērots ir TN vai VA matricu panelis, savukārt specifiskākiem grafiskajiem darbiem var izvēlēties IPS paneli;
  • Savienojamībai ar USB;
  • Malu attiecībai – tā nosaka, kādā formātā tiks parādīts attēls. Standarta attiecība ir 16:9, taču pieejami arī citi varianti

Protams, arī monitora cena jāņem vērā. Skaidrs – jo labāka monitora kvalitāte, jo vairāk tas izmaksā. Taču dažādās tirdzniecības vietās atšķiras gan piedāvājums, gan monitoru cenas. Šī iemesla dēļ vērts salīdzināt vairākas opcijas un tikai tad izdarīt izvēli.

Es izšķīros par monitora iegādi interneta veikalā 220.lv, jo klātienē apskatāmo monitoru cenas izrādījās augstākas man interesējošajam modelim, kā arī veicot salīdzinājumu ar citu tiešsaistes veikalu piedāvājumu, draudzīgākais piedāvājums manā gadījumā tomēr nāca no 220.lv. Lai vai kā, kā jau minēju, cenu salīdzinājums jebkurā gadījumā ir prātīga monitora izvēles procesa sastāvdaļa, kas var palīdzēt ietaupīt.

Interneta veikalu piedāvājums neliek vilties

Interneta veikali ir ne vien ērts un ātrs variants, kā aplūkot plašo monitoru piedāvājumu un savstarpēji salīdzināt vairākas iespējas, bet arī iespēja pasūtījumu veikt sev ērtā laikā. Īpaši to novērtē tie, kas nevēlas ilgu laiku pavadīt, staigājot pa veikaliem. Es gan esmu no tiem cilvēkiem, kas labprāt apskata lietas arī klātienē, taču pirmajam uzmetienam noteikti e-vide arī man liekas daudz ērtāka.

Vienlaikus teju visi interneta veikali dod iespēju monitorus un citas interesējošās preces atlasīt pēc konkrētiem parametriem. Arī tas ir labs veids, kā ietaupīt laiku un atvieglot meklēšanas procesu.

Vērts arī paturēt prātā kādu likumpantu, kas aizsargā patērētāja tiesības – iepērkoties tiešsaistē, spēkā ir distances līgums, kas nosaka, ka 14 dienu laikā iegādāto preci var atdot pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ neatbilst prasībām. Pirms tam gan svarīgi iepazīties ar preču atgriešanas nosacījumiem.

Un – neatkarīgi no tā, kur tiek iegādāts jaunais datora monitors, pirms tam laicīgi vajadzētu iepazīsties arī ar garantijas nosacījumiem, lai zinātu, kā rīkoties, ja datora monitors tomēr nestrādā pilnvērtīgi. Tas, protams, būtu jāpatur prātā, veicot jebkuru nozīmīgāku un lielāku pirkumu.

Monitors ir būtisks elements, kas ietekmē datora lietošanas pieredzi. Man nozīmīga ir attēla kvalitāte, tāpēc tam piešķīru sevišķu vērību, izvēloties savu monitoru. Aicinu ikvienu izdarīt izvēli rūpīgi, pievēršot uzmanību svarīgākajiem parametriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *