Batuti visām paaudzēm – bērniem un pieaugušajiem

Batuti visām paaudzēm - Bērniem un pieaugušajiem

Batuts ir viena no tām izpriecām, par kurām bērni jo sevišķi sajūsminās. Lai arī manas meitiņas ir vēl mazas, arī viņas ļoti lūdzās pēc batuta, uz kura izlēkāties un izpriecāties. Nenoliegšu  – arī man pašai tā liekas visai jautra nodarbe. Savukārt mans akrobātiskais vīrs labprāt uz tā nodemonstrētu dažus bekflipus (nenoliedzami – to viņš var izdarīt arī uz sauszemes, bet uz batuta varbūt tas ir foršāk). Tāpēc sākām apsvērt batuta iegādi.

Tā kā ikviens ģimenes loceklis bija par batuta iegādi, aplūkojām dažādus piedāvājumus interneta veikalu katalogos. Meitenes gan teica, ka tētis būs par smagu un viņu uz batuta nelaidīšot. Kā izrādās, bieži vien lēkātāja svars nudien nevar pārsniegt 100 kg – šajā kategorijā gan ietilpst arī mans vīrs, tā ka šo prieku meitenes viņam tomēr nevar liegt.

Tāpēc, izvēloties īsto batutu, pievērsām uzmanību svara ierobežojumiem, lai būtu pārlecināti, ka arī vīrs tiešām varēs parādīt savus trikus un gūt kādu labumu no batuta (papildus atelpai no bērnu pieskatīšanas). Par to, kam vēl būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties īsto batutu, pastāstīšu tālāk.

Kā lēkāt droši?

Tas man bija svarīgākais jautājums, izvēloties batutu, jo bieži vien, neapdomīgi to izmantojot vai uzstādot, no tā rodas vairāk problēmu kā prieka. Arī radio pavasara vidū jau ziņoja, ka aptuveni 10 bērni guvuši traumas lēkājot uz batuta. Noteikti nevēlējos, lai tas būtu mūsu stāsts un gribēju pārliecināties, ka ievērojam visas drošības prasības.

Kā noskaidroju, noteikti batutam jābūt ar sietu ap tā malām, kas pasargā no izkrišanas lēkāšanas laikā. Tāpat vienlaicīgi uz batuta var atrasties tikai 1 lēkātājs, lai mazinātu savstarpēju sadursmju risku un tam sekojošu traumu iegūšanu. Ja batutam nav apmaļu, iespējams pat salauzt roku vai kāju krišanas momentā.

Tāpat jāpārliecinās, ka batuts novietots drošā vietā – lai tam blakus nebūtu asu akmeņu vai citu objektu, pret kuriem atsitoties, varētu gūt nopietnas traumas. Tāpēc batutu izvēlējāmies novietot tādā vietā pagalmā, kur apkārt tikai zāle, nekādu koku un noteikti ne lapenes tuvumā.

Kā iegādāties labāko un izdevīgāko batutu?

Ja batuta vēl pagalmā nav, tad, kā secinājām, vispraktiskāk iegādāties tādu, kas paredzēts visām paaudzēm – gan lieliem, gan maziem aktīvas atpūtas cienītājiem. Arī uz mūsu izvēlētā batuta iespējams lēkāt visiem ģimenes locekļiem. Tā ir laba iespēja izvēdināt galvu ikvienam. Tāpēc, kā jau minēju sākumā, jāpievērš uzmanība maksimālajam svaram, ko spēj noturēt batuts.

Protams, svarīgākā ir drošība. Galvenais – lai batutam klāt nāktu aizsargtīkls ar rāvējslēdzēju (kurš noteikti jāaizvelk lēkāšanas laikā). Papildus ērtībām batutā var būt ierīkots maisiņš apaviem, kurus tajā novietot tā vietā, lai atstātu kurpes uz zemes.

Tāpat jāpievērš uzmanība batuta izmēram – lai tam būtu pietiekami vietas piemājas pagalmā. Jāpārliecinās, lai tam blakus nebūtu citu objektu, dārza mēbeļu vai koku. Tāpat var paturēt prātā, ka lēciena augstums atkarīgs no tā diametra. Jo lielāks diametrs – jo augstāka lēkāšana.

Lai iegādātos cenas ziņā draudzīgāko piedāvājumu, vērts batutu pasūtīt interneta veiklā, kā arī veikt cenu salīdzinājumu interesējošajam modelim starp dažādām mājaslapām. Sporta preču veikalos cenas vienmēr ir nedaudz augstākas kā interneta veikalos, lai arī firma un kvalitāte ir tā pati. Piemēram, var ieskatīties 220.lv veikala katalogā šeit.

Kā nodarbināt bērnus vasarā?

Par labu batuta iegādei izšķīrāmies, lai bērniem būtu par vēl vienu aktivitāti vairāk. Lai arī tad, kad tētis un mamma dodas uz darbu, bērniem auklītes uzraudzībā būtu iespēja aktīvi pavadīt laiku mūsu piemājas dārzā.

Lai vasaras sezonu izbaudītu pēc iespējas vairāk, pasūtījām arī piepūšamo baseinu, tenisu un badmintonu. Ja nesanāk aizbraukt uz jūru vai ezeru, patīkami, ja var atveldzēties piemājas baseinā. Arī šādas preces var pasūtīt interneta veikalos un netērēt laiku klātienes veikala apmeklējumam.

Turklāt – visas šīs aktivitātes sagādā neaizmirstamus mirkļus bērniem, kuriem tik būtiski ir spēlēties. Turklāt, nav jau tā, ka pieaugušie būtu izauguši no spēlēšanās – arī mums tas ir vajadzīgs.

Vasara ir viens no skaistākajiem gadalaikiem, tāpēc svarīgi pēc iespējas vairāk laika pavadīt svaigā gaisā, uzņemt Saules starus. Batuts ir lieliska iespēja izvingrināties. Taču tāpat tajā var ērti iegulties, lai palasītu kādu grāmatu un pasauļotos. Meitenes, piemēram, vienkārši tajā mīl pavadīt laiku runājoties un stāstot viena otrai dažādus stāstus.

Batuta priekšrocības

Lēkāšana uz batuta nesagādā lielu fizisku piepūli, taču tajā pat laikā tā ir iespēja nodarbināt ķermeni, uzlabot garastāvokli un tas rada samērā daudz prieka. Tā nav tikai spēļmanta, bet tas sniedz iespēju aktīvi darboties, kā arī lēkāšana par batutu rada dažādas emocijas, tas ir piedzīvojums.

Ja ir dārzs un pagalms, noteikti tajā var atrast batutam vietu un sagādāt neaizmirstamus mirkļus bērniem, sev pašiem un ciemiņiem. Labi, ja bērniem iespējams iziet pagalmā, kurā var izmantot vasaras atpūtas inventāru.

Liekas, ka manām meitenēm batuts nekad neapnīk, arvien var mēģināt uzlēkt augstāk, iemācīties apmest kādu kūleni. Arī pieaugušajos tas atmodina iekšējo bērnu un vēlmi iztrakoties, izmēģinot batuta iespējas.

Batuts ir investīcija, kas atmaksājas ilgākā laikā – tā ir lieliska izklaides iespēja vasarā bērniem, vecākiem, viesiem un draugiem. Pateicoties tam, iespējams sarīkot jautras dzimšanas dienas ballītes. Izklaide nodrošināta!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *