Meklē skrituļslidas – ko derētu zināt?

skitulslidas - kā izvēlēties

Par spīti tam, ka pavasaris un ziema vēl cīnās par varas pozīcijām, laiks kļūst arvien siltāks. Atkal esmu atsākusi skriet un braukt ar velosipēdu. Priecājos, ka vasara tuvojas. Sagatavojoties jaunajai sezonai, esmu nolēmusi piepildīt vienu mazo sapnīti – iegādāties skrituļslidas un iemācīties ar tām braukt. Kā jau ikviens iesācējs, arī es sākumā nezināju, kur šādas skrituļslidas atrast un kā izvēlēties labākās.

Ērtākais variants mūsdienās – meklēt informāciju interneta veikalos. Šajā reizē izvēlējos veikala 220.lv plašā piedāvājuma klāstu. Iepazinos ar pieejamo preces aprakstu un pamazām arī sāku iegūt apskaidrību par to, kādas skrituļslidas būtu jāizvēlas. Balstoties savā pieredzē, par to, kā izdarīt labāko izvēli, nolēmu pastāstīt arī blogā.

Kāpēc skrituļslidas?

Nezinu, kāpēc, bet esmu iztēlojusies, ka tā ir ļoti romantiska nodarbība un noteikti vēlos izbraukt pa Mežaparku līdz ar citiem skrituļotājiem, sadoties rokās ar vīru un veselīgi un aktīvi kopā pavadīt dienu. Protams, šāda jautra aktivitāte arī draudzeņu kompānijā noteikti ir saliedējoša nodarbošanās, daudz interesantāk kā vienkārši pastaigāties.

Turklāt, pavisam drīz šo sapni varēšu arī izdzīvot un pārliecināties, cik romantiski un aizraujoši tas ir.

Kādas skrituļslidas izvēlēties?

Meklējot informāciju internetā, nākas secināt – firma nav pats galvenais. Taču, ja vēlos kvalitāti, ilgu mūžu savam jaunajam skrituļošanas inventāram, jāmeklē tomēr labs un cenās saprātīgs inventārs.

Aplūkojot skrituļslidu piedāvājumu, secināju, ka tās iespējams iedalīt 3 galvenajās kategorijās — vienas ir iesācējiem, citas sportistiem, vēl citas — ekstrēmistiem.

Ja zābaks izskatās tāds liels un milzīgs, no cietas plastmasas un aprīkots ar maziem ritenīšiem — skrituļslidas, kā izrādās, būs piemērotas triku taisīšanai – tātad pieredzējušiem skrituļotājiem, kas jau zina, kā pareizi noturēties uz slidām. Tādiem iesācējiem kā man tādas slidas būtu pārāk smagas un neērtas.

Lai sasniegtu lielu ātrumu, vislabāk izvēlēties slidas ar 5 ritenīšiem. Tomēr – tās esot daudz grūtāk vadāmas nepieredzējušam skrituļotājam, tātad tās noteikti nav domātas iesācējiem. Turklāt, šādi modeļi ir ievērojami dārgāki.

Ir arī vizuāli parasti modeļi jeb tā saucamie treniņa modeļi – šķiet, kā reiz iesācējam, tomēr arī tie vairāk domāti izbijušiem sportistiem jeb tiem, kam labi attīstīta muskulatūra un kuri pārvalda slidošanas tehniku.

Vēl viens aspekts, ko ņemt vērā, ir skrituļslidu rāmis. Tas var būt no kompozītmateriāla, metāla vai plastmasas. Kompozītmateriāla rāmis ir elastīgāks, tāpēc šādu slidu lietošana ir ērtāka un amortizācija – labāka. Taču tās ir smagākas nekā no metālu sakausējuma. Metāla rāmis, savukārt, efektīvāk vada spiedienu, ko kāja rada uz ritenīšiem, to vieglāk vadīt.

Bet galvenais – galvenais, mīļie draugi, skrituļslidām ir riteņi. Tāpēc tiem noteikti jāpievērš uzmanība. Sākumā skatījos un brīnījos – nu, kas tie par cipariem, kas uzķēpāti ritentiņiem? Kā izrādās, šie skaitļi norāda riteņa diametru milimetros un riteņa cietību – jo lielāks skaitlis, jo cietāks materiāls.

Lai paskaidrotu saprotamākā valodā, vienkāršai braukāšanai un iesācējam, der riteņu izmērs no 70 līdz 88 milimetriem, savukārt ātrai braukšanai un jau pieredzējušiem skrituļotājiem — no 53 līdz 64 milimetriem. Jo mazāki ritenīši, jo vieglāk uzņemt ātrumu īsā laikā – taču tas, kā jau minēju iepriekš, ir drīzāk pieredzējušu skrituļotāju variants.

Iesācējiem piemērotāki esot lieli riteņi. Savukārt, jo cietāks un mazāks ritenis, jo vairāk jūtams ceļa reljefs. Skrituļslidu riteņi tiek pamatīgi noslogoti. Jo intensīvāk tie tiek lietoti, jo ātrāk nodilst. Jo lielāks otrais cipars, jo izturīgāki riteņi.

Ja arī Tu vēlies šajā vasarā beidzot iegādāties skrituļslidas, to ērti iespējams izdarīt interneta veikalā 220.lv šeit!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *