Ātrais kredīts vasaras riepu maiņai

Mainoties sezonai, jānomaina riepas – drošība jebkurā gadījumā ir pirmajā vietā arī tad, ja tam siltajā sezonā pietrūkst līdzekļu. Kā jau esmu minējusi, mans vīrs ir liels automašīnu cienītājs un zina par to visu, tāpēc arī mūsu mašīnai sezonas riepas tika laicīgi nomainītas. Mans jaunākais brālis gan tielējās, jo kā students nevēlējās papildus izdevumus.

Aizņemties no ģimenes locekļiem arī viņš negribēja – kā nekā jau pieaudzis cilvēks tomēr, 22 gadi, strādājošs students. Par to, kāpēc noteikti riepas jānomaina, pastāstīšu tālāk (jebšu – pārstāstīšu vīra atklātās gudrības). Arī brālis galu galā nevarēja nepiekrist, ka tas tiešām ir jādara. Savukārt par to, kā viņš paņēma ātro kredītu, pastāstīšu vispirms.

Kā jau jūtams uz ielas, skatoties reklāmu izkārtnēs un klausoties radio, kredītu sniedzēju firmu skaits pieaug strauji – visas gatavas sniegt klientam tieši to, ko tas vēlas. Turklāt, ātro kredītu iestādes nejautā, kādam mērķim kredīts nepieciešams. Tā noteikti ir priekšrocība – iespēja paturēt noslēpumā naudas izlietošanas mērķi. Tas nav jānorāda pieteikumā.

Kā izrādās, saņemot pozitīvu atbildi par kredīta izsniegšanu, nauda kontā tiek ieskaitīta pat ātrāk kā stundas laikā. Bez tam – bieži vien pirmo aizdevumu var saņemt bez procentu maksājuma. Tā teikt, visur skanošais sauklis:”Atdod tik, cik aizņēmies!”. Sacīts darīts – šādi brālis izdomāja izbraukt, lai nomainītu vissezonas riepas uz vasaras riepām.

Man sirds mierīga, jo brālis brauc droši, ar sezonai atbilstošām riepām. Kredītu jau viņš zina, ka atdos nākamajā mēnesī – tā teikt, “aizņemies atbildīgi” princips ir ievērots.

Tālāk gan – par vasaras riepām un to, kāpēc vissezonas riepas nav labākais risinājums.

Kāpēc vajadzīgas vasaras riepas?

Ziemas riepas nav piemērotas braukšanai pa sausu asfalta ceļa segumu. Tik vienkārši to man paskaidroja vīrs. Vārdu sakot, pat tad, ja izvēlētas vissezonas riepas un tādā veidā gribējies ietaupīt naudu uz ziemas un vasaras riepu montāžu un balansēšanu, tad diemžēl tā nav laba ideja, jo tas, kad der visam, patiesībā neder nekam.

Izrādās, ka ar vissezonas riepām ir tā, ka ziemā tās slīd vairāk sniegā, braucot pa nenokaisītu ceļu, uz kura ir izveidojies ledus slānis. Vissezonas riepas var zaudēt saķeri ar brauktuves segumu pilnībā, kā rezultātā automašīna var nonākt ceļu satiksmes negadījumā. Mans vīrs to zina labi teikt, jo arī viņš reiz, jauns un zaļš būdams, izvēlējās vissezonas riepas.

Savukārt vasarā, vissezonas riepas slīd ilgāk uz sausa un slapja ceļa seguma. Pretēji tam – vasaras riepām ir speciāli izveidots reljefs, lai varētu kontrolēt un izvadīt ūdeni uz riepas malām un vasaras riepu protektors pasargā autovadītājus no pēkšņas akvaplanēšanas, kas var izraisīt nopietnus negadījumus, pārvietojoties lielā ātrumā.

Tā visa kopsaucējs ir sekojošais: jāiegādājas sezonai atbilstošas riepas, jo tas ir drošākais risinājums. Vissezonas riepām ir noteikti trūkumi, kas var būt par iemeslu ceļu satiksmes negadījumiem. Tāpēc vasaras sezonā vērts ieguldīt labās vasaras riepās un braukt bez raizēm – tā lai psiholoģiska pārliecība gan pašam, gan citiem nav jāuztraucas.

Tāpat jāpatur prāta, ka nav ieteicams izvēlēties riepas, kuras ir restaurētas vai citādi uzlabotas, jo tās nav pietiekoši kvalitatīvas, un pastāv iespēja, ka uz ceļa var pārsprāgt.

Bet tiem, kuriem nav pietiekoši līdzekļu kvalitatīvām riepām, iespējams izmantot ātro kredītu risinājumu gluži kā manam jaunākajam brālim! (Protams, aizņemoties atbildīgi un izvērtējot savas spējas atmaksāt)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *