Efektīva zobu balināšana – Adenta zobārstniecibas klīnikā

zobu balināšana

Zobu veselība ir nozīmīgs labas pašsajūtas priekšnoteikums. Ne mazāk svarīga ir to vizuālā pievilcība. Tāpēc arvien lielāku lomu zobārstniecībā ieņem arī estētika. Lai arī nekad neesmu veikusi zobu balināšanas procedūru, vēlējos par to noskaidrot vairāk, jo ko tur liegties – mani zobi nebūt nav tik mirdzoši kā to vēlētos.

Zobu balināšana nenoliedzami ir viena no efektīvākajām metodēm, kas var sniegt vienreizēju rezultātu. Pirms pierakstīties uz vizīti pie zobārsta, vēlējos atrast, kur Rīgā pieejama vislabākā klīnika šīs procedūras veikšanai, kāda ir tās norise un vai tam var būt negatīvas sekas. Par to, ko uzzināju, nolēmu pastāstīt arī blogā.

Kas ir labākā zobu balināšanas sistēma?

Kā izrādās, izmantotajai zobu balināšanas sistēmai ir būtiska nozīme, lai sasniegtu labāko rezultātu. Viena no modernākajām sistēmām tirgū ir Philips piedāvātā gēla un UV lampas sistēma ar nosaukumu Zoom. Ar šo sistēmu zobu balināšana notiek gandrīz tikpat rotaļīgi, kā minēts nosaukumā – zumm un gatavs!

Philips Zoom ir modernāko un efektīvāko zobu balināšanas metožu topa augšgalā. Šīs tehnoloģijas ar profesionālu, kvalificētu estētiskās zobārstniecības darbinieku palīdzību noteikti ir īstā kombinācija lieliskam iznākumam.

Kā tiek veikta zobu balināšanas procedūra ar Zoom?

Zobu balināšanas procedūra sastāv no 2 daļām. Pirmajā daļā uz zobiem tiek uzklāts gēls, kura sastāvā ir bioķīmiski aktīvās vielas, dažādi joni un barības vielas zobu emaljas stiprināšanai. Otrajā daļā tiek izmantota UV staru lampa, kuras  stari tiek raidīti uz ar gēlu apklātajiem zobiem. Tas aktivizē vielas gēla sastāvā un sākas zobu balināšana.

Profesionālai zobu balināšanai netiek izmantoti nekādi citi palīglīdzekļi. Piemēram, netiek veikta kāda veida manuāla zobu emaljas slīpēšana.

Kura klīnika izmanto Philips Zoom?

Kad noskaidroju labāko tehnoloģiju, sāku meklēt, kura klīnika man varētu to piedāvāt. Atlasot visas zobārstniecības iestādes, kas nodarbojas ar estētisko zobārstniecību, nav nemaz tik daudz vietu, kas var lepoties ar atbilstošiem sertifikātiem un šīs jaunās metodes izmantošanu.

Viena no tādām, kura arī klientu acīs izpelnījusies uzticību, ir zobārstniecības klīnika Adenta, kas jau vairākus gadus veiksmīgi savā darbā pielieto tieši Philips Zoom sistēmas zobu balināšanas tehnoloģijas.

Vai zobu balināšana var radīt mutes veselības problēmas?

Nav jābaidās, ka zobu balināšana varētu nodarīt kādas nopietnas traumas vai radīt mutes veselības problēmas. Pirms zobu balināšanas tiek veikta rūpīga mutes veselības stāvokļa pārbaude, kuras laikā speciālisti pārliecinās, ka mutē nav kādas mikrotraumas vai kādu zobu nav piemeklējis kāds caurums. Balināšanu var veikt tikai veseliem zobiem.

Ja pārbaude tiek veiksmīgi izieta vai visas mazās nepilnības tiek novērstas, nav par ko baidīties – zobu balināšana tam sagatavotajiem ir drošs pasākums! Ļaunākais, kas var piemeklēt, ir paaugstināta zobu jutība un sāpes, kas būs izjūtamas vien uz pāris dienām. Lai vai kā, ar to saskaras neliela daļa pacientu, bet rezultāts jebkurā gadījumā ir tā vērts!

Kā iegūt baltus zobus?

Galu galā – tieši tas ir tas, ko vēlas sasniegt pacients, kas pieteicies uz zobu balināšanu. Kā noskaidroju, pirms ķerties pie profesionālas balināšanas zobārstniecības klīnikā, vispirms der izmēģināt saudzīgākas pamatmetodes, ar kuru palīdzību iegūt baltus zobus.

Būtisks priekšnoteikums, lai saglabātu zobu balto toni, ir higiēnas ievērošana – zobus jātīra vismaz 2 reizes dienā. Vēlams – pēc katras maltītes. Turklāt – zobus jātīra arī ar zobu diegu, lai atbrīvotos no ēdiena atlikuma, kas sakrājies zobu spraugās.

Vismaz reizi gadā nepieciešams apmeklēt higiēnistu, kas noņem no zobiem aplikumu, no kura nav iespējams atbrīvoties mājas apstākļos. Konsultējoties ar zobārstu, var piemeklēt arī baltinošu vai balinošu zobu pastu. Taču jāņem vērā, ka ar to iespējams iegūt tikai tik baltu toni, cik dabiski zobs to atļauj.

Tāpat var izmēģināt paša veidotus balinošos līdzekļus, izmantot speciālas plāksnītes balināšanai vai tehniķa izgatavotas kapes.

Lai saglabātu zobus baltus un veselus, ir vērts atmest kaitīgos ieradumus – smēķētājiem grūtāk saglabāt balto zobu toni. Arī tiem, kas ikdienā lieto daudz tējas un kafijas, zobi var iegūt dzeltenīgāku nokrāsu. Tāpat to ietekmē dažādu citu krāsvielu patēriņš, piemēram, lietojot uzturā ogas.

Lai vai kā, ja arī higiēnista apmeklējums nesniedz cerēto rezultātu, nedz pietiekamu efektu sniedz balinošie līdzekļi, kurus iespējams pagatavot un lietot mājās, var vērsties pie profesionāla zobu balināšanas speciālista klīnikā.

Pieteikties konsultācijai un uzzināt vairāk par zobu balināšanas iespējām var šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *