Svētki ir iepriecināšanas laiks

rotaļlietas

Tuvojas Ziemassvētki – laiks, ko bērni gaida visvairāk. Sniegs, pikošanās, sniegavīra celšana, ragaviņas, saldumi, eglīte un, protams, dāvanas no Ziemassvētku vecīša. Līdz noteiktam vecumam bērni mēdz rakstīt vēstules šim mistiskajam vīram Ziemeļpolā, stāstot, ko vēlētos visvairāk saņemt svētkos dāvanā. Es, kā mamma, iedrošinu savus bērnus šādas vēstules rakstīt. Kaut vai tā iemesla dēļ vien, lai varētu izvēlēties vispiemērotāko dāvanu svētkos, kas patiešām iepriecinātu atvasi.

Ne vienmēr, protams, varu sagādāt bērniem visu, ko viņi vēlas. Vēlmju reizēm ir ļoti daudz un reizēm tās ir vienkārši neiespējamas. Lai kā arī vēlētos ar savu 5 gadus veco meitu aizceļot uz Mēnesi, labākajā gadījumā varu piemeklēt griestu lampu Mēness rakstos vai uzdāvināt Mēness formas spilventiņu vai mīksto mantiņu.

Jā gan – rotaļlietas atrast un dāvināt bērnam varam. Un lielākoties vismaz viena no svētku dāvanu vēlmēm arī manām meitiņām ir kāda specifiska rotaļlieta, kas jo sevišķi iekārota. Ja tas vecums jau pagājis un vēstules vecītim vairs neraksta, bērni tāpat ir ļoti pašpietiekami, lai vecākiem skaidri un gaiši pateiktu, ko ļoti vēlas saņemt svētkos.

Ja nu bērns klusē, jāmēģina viņu pavērot – kas ir tas, kas pēdējā laikā visvairāk ieinteresējis? Mūzika, sports, mašīnas, kāda konkrēta lelle vai spēle?  Rotaļlietu klāsts bērniem mūsdienās ir ārkārtīgi plašs, ja no tā jāizvēlas svētku dāvana un ja nav nojausmas, ko bērns var vēlēties, varam apmaldīties – tad vienkārši skaidri jāpajautā, ko bērns cer saņemt.

Ne vienmēr bērnu iepriecina tikai spožas, dārgas un greznas dāvanas. Atkarībā no vecuma un bērna vēlmēm, dāvanas var būt pavisam vienkāršas un tomēr iepriecināt bērnu, ja iekšā ir tas, ko bērns patiešām vēlas saņemt.

Mazākiem bērniem ļoti patīk kaut kas, ar ko darboties – krāsas, grāmatas, LEGO klucīši, dažādas saliekamas un izjaucamas rotaļlietas, rotaļlietas, ar kurām spēlējoties var radīt savu fantāzijas pasauli. Arī manas meitiņas sajūsminātas liek vienu virs otra LEGO klučus un būvē pilis, to istabās izmitinot savas princeses – bārbijas.

Noderīgās dāvanas gan šādos svētkos, manuprāt, jāatliek malā – lai arī uzskatu, ka apģērbs, jaunas skolas lietas vai kāda cita praktiska lieta bērnam būtu noderīga, tā noteikti nav tā Ziemassvētku dāvana, kas bērnam sagādātu patiesu prieku. Ja vien, protams, dāvanā netiek pasniegts kāds sapņu princeses tērps vai nāriņas kostīms.

Arī rotaļlietas – jā, tās spēj radīt emociju vētru. Pat lielākajiem bērniem sagādā prieku dažādi konstruktori un modeļu lidmašīnas, ja tas viņus interesē, jo palauzīt prātu un padarbināt pirkstus reizēm var būt gan noderīgi, gan aizraujoši.

Tiesa, nav jēgas bērnam dāvināt puzles un citas konstruktoru tipa rotaļlietas, ja tas bērnu nebūt neinteresē – ja, piemēram, vairāk saista futbols vai hokejs. Tad īsti vietā ir aprīkojums. Brāļa dēls gan jau no agra vecuma mīl konstruktora tipa rotaļlietas – arvien viņu iepriecina iespēja salikt pašam jaunu atomašīnu.

Domāju, ka katram vecākam ir nojausma, ko viņa bērns visvairāk vēlas saņemt svētkos, kā arī katrs vecāks pēc labākajām iespējām cenšas piepildīt bērna vēlmes. Savukārt, ja jāizvēlas dāvanu draugu vai radu bērniem, vienmēr pajautāju vecākiem, kas ir tas, ko bērns labprāt saņemtu un ko dāvinās viņi paši – lai nesanāk 2 vienādas dāvanas.

Tāpat svētkos vienmēr atceros par saldumu maisiņu. Arī tad, ja bērns jau ir gana liels, lai saldumu paciņa nebūtu pati būtiskākā dāvanas sastāvdaļa, tas noteikti tiks novērtēts. Katram bērnam (un arī pieaugušajiem) garšo saldumi – tie noteikti būtu laba pievienotā vērtība rotaļlietai.

Saldumu maisiņā nav jābūt tikai konfektēm vien – to var veidot no piparkūkām, cepumiem, šokolādēm, žāvētiem augļiem šokolādē, kaltētiem āboliem – kas nu kuram garšo. Atceros, ka arī mani vecmamma bērnībā iepriecināja, dāvanu maisiņā pasniedzot iecienītākās šokolādes. Vienmēr gaidīju, kad atvēršu tieši omes dāvanu un varēšu našķoties!

Esmu droša, ka ne ar saldumiem, ne rotaļlietām nevar nošaut greizi. Tikai jānoskaidro, kādas spēļmantiņas bērns vislabprātāk saņemtu, kā arī jāpievērš uzmanība, kādi ir bērna iecienītākie saldumi. Ja izdodas šos sapņus piepildīt – tad noteikti svētki būs izdevušies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *