RGJ iesaka – kā montējami skursteņi?

rgj.lv dūmvadi

Kā ierīkot skursteni? – Tas bija viens no būtiskākajiem jautājumiem, uz kuriem vajadzēja atrast atbildi, iekārtojot vecmāmiņas jauno mājokli. Kad tika nolemts, ka viņa vēlas savu vietu, mieru un klusumu, iegādājāmies šim nolūkam nelielu mājiņu. Omīte vēlējās, lai krāsns sasildītu mājokli. Lai to īstenotu, vispirms vajadzēja atrast kādu, kas uztaisa dūmvadu.

Bet kur gan meklēt šādus amata meistarus? Jāteic, ka pie īstajiem ekspertiem nonācām caur paziņu paziņām, diezgan garā iztaujāšanas un izpētes procesā. Tā kā pati saskāros ar to, ka internetā par to nevar atrast tik daudz informācijas, cik gribētos, nolēmu par to pastāstīt blogā.

Turpinājumā iepazīstināšu ar darba gaitu skursteņa būvniecībā un kompāniju rgj.lv, kas piedāvā šādu pakalpojumu. Tieši šī kompānija arī parūpējās par manas omītes mājas aprīkošanu ar dūmvadu, tāpēc varēju smalki uzzināt visu par šo procesu.

Kāda nozīme ir pareizi izbūvētam skurstenim?

Kā izrādās, ir vairāki faktori, kas jānoskaidro un lietas, kas jāizdara pirms montēšanas darbu uzsākšanas, izbūvējot jaunu skursteni no nulles. Tam ir svarīga nozīme ne tikai apkures sistēmas un konkrētās iekārtas normālā funkcionēšanā, bet skurstenim arī jābūt piemērotam izvēlētajai apkures sistēmai.

Nepiemērots skurstenis ir viens no galvenajiem iemesliem kāpēc apkures sistēma nedarbojas ar pilnu atdevi vai tā nefunkcionē vispār. Tāpēc kļūdas nedrīkst pieļaut – par cik apkures sistēma saistīta ar uguni, kas var izraisīt neprognozējamas sekas.

Visi uzņēmuma izgatavotie skursteņi atbilst Eiropas Savienības standartiem un kvalitātei, kas norāda uz to, ka ražotājs ir korekts un godīgs pret saviem klientiem, jo dūmvadu ražotne strādā precīzi, dūmvadus izolējot no apkārtējās vides un telpas.

Ar ko jāsāk?

RGJ iesaka vispirms noteikt un novērtēt skursteņa vilkmi un dūmgāzu temperatūru. Vislabākais variants ir optimāls dūmvada diametrs un augstums, kā arī pietiekoši liela  termoizolācija, lai neveidotos situācijas, kad viss siltums, kas rodas no apkures sistēmas darbināšanas, nonāk skurstenī un tiek izvadīts atmosfērā, nevis apsilda konkrēto telpu.

Ja ēkā ir ķieģeļu vai betona skursteņi, kuriem ir vēlme pievienot cietā vai šķidrā kurināmā apkures katlus, tad ieteikums būtu dūmvadu aprīkot ar nerūsējoša tērauda oderi, bet daudzi nemaz nezina, ka gāzes apkures sistēmām tērauda odere skurstenī ir obligāta nepieciešamība.

Kondensācija

Skurstenī, kurā tiek iemontēta nerūsējoša tērauda odere, kondensācija tiek vienmērīgi un viegli novadīta, līdz ar to neveidojas situācijas, kad dūmvada virsma netiek pietiekami uzsildīta, it īpaši ziemas mēnešos, kad siltums telpās ir viens no svarīgākajiem rādītājiem komfortam, jo neviens nevēlas ilgstoši uzturēties aukstās telpās pat savās mājās.

Ja esošais skurstenis  neatbilst prasībām, tad uzņēmuma piedāvājumā ir ērti montējami skursteņi, ko var montēt gan telpas iekšpusē, gan pa ēkas ārsienu. Dūmvads, kurā regulāri uzglabājas kondensāts, var sabrukt 1 – 3 gadu laikā, un jauna dūmvada izveide jau būs daudz dārgāka.

Lai parūpētos par komfortu mājoklī, labu siltuma noturību un pārvadīšanu, kā arī savu ugunsdrošību, ļoti svarīgi piesaistīt sertificētus meistarus, kas var parūpēties par dūmvada izbūvi. Plašāk par to var lasīt RGJ mājaslapā šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *