Lai pabeigtu auto iegādi – neaizmirsti parūpēties par apdrošināšanu!

manapolise-lv-lets-kasko

Pirms sēsties mašīnā pie stūres, bet obligātais maksājums par OCTA nav veikts  – jāpadomā divreiz. Citādi arī vēlāk pārmaksāt sanāk dubulti.  Lai arī liekas – ko nu, es tikai līdz veikalam – arī ap stūri var gaidīt policija un izrakstīt sodu.

OCTA ir polise, par kuru noteikti dzirdēts visbiežāk, jo ar likumu tā noteikta kā obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Tas nozīmē – ja skāde tiek nodarīta 3. personai, par zaudējumiem nevis nāksies maksāt no sava maciņa, bet gan izdevumus par bojātās mašīnas remontu segs apdrošināšanas sabiedrība.

Tieši tāpēc tā ir obligātā apdrošināšana – lai katrs neiedomātos braukt kā ienāk prātā, neievērojot citu tiesības. Ja par OCTU maksājums nav veikts, kas tad segs izdevumus par cita mašīnai nodarīto skādi – neba nu no saviem iekrājumiem gribētos otram jaunu automobili iegādāties? Tamdēļ arī līdz blakus veikalam nevajadzētu braukt bez OCTA. Var sanākt dārgi!

Reizēm liekas, ka pietiek vien ar to, ka auto ir iegādāts. Taču tas nebūt nav vis. Pēcāk obligāti jāsakārto apdrošināšanas jautājums, lai nākotnē nesagādātu sev liekas galvassāpes un potenciāli astronomiskus izdevumus un tiesas prāvas. Turklāt der atcerēties, ka katrs pats ir atbildīgs, lai iestājoties apdrošināšanas gadījumam, saņemtu atlīdzību.

Ja iegādāts dārgāks un jaunāks mašīnas modelis, noteikti jāapdomā arī iespēja apdrošināt KASKO. Ja auto zādzības gadījumā viegli varētu iegādāties arī jaunu, tad bez šādas apdrošināšanas var iztikt. Taču tiem, kam tādā situācijā tomēr nokārtos galva, noteikti vērts mazliet ieguldīt, lai pasargātu sevi, piemēram, no šādas situācijas.

Tā kā bērnībā guvu skaudru pieredzi, redzot, kā acu priekšā tiek aizdzīta tēva iemīļotā mašīna, kura, starp citu, bija rets modelis un par tās nolaupīšanu pat tapa raksts avīzē, noteikti zinu, ka par savu automobili jāparūpējas un tas jāapdrošina. Nezinu, vai tajā laikā bija vai nebija KASKO, bet, ja mums tāds būtu bijis, tētis būtu ticis pie tādas pat mašīnas.

Lai arī OCTA polise ir labāk zināma, atkārtošana – zināšanu māte. OCTA ir vienīgā apdrošināšana, kas obligāti nepieciešama pilnīgi visiem. Dažādās apdrošināšanas kompānijās OCTA var iegūt par atšķirīgu cenu. Tāpēc vērts salīdzināt dažādus variantus un izvēlēties izdevīgāko. Ja kādā vietā izmaksas ir augstākas, jebkurā gadījumā apdrošināšana ir tā pati.

Vārdu sakot, par OCTA nav vērts pārmaksāt. Dārgāka polise neietver nekādus bonusus, bet lētāka polise nenozīmē sliktāku apdrošināšanu. Tā kā šāda polise jāiegādājas ša vai tā, noteikti vērts papētīt un atrast izdevīgāko un cenas ziņā draudzīgāko variantu.

Lai parūpētos ne vien par 3. personas automašīnu, kurai potenciāla ceļu satiksmes negadījuma rezultātā var tikt nodarīti bojājumi, bet arī nodrošinātu savas automašīnas aizsardzību – jāizvēlas arī KASKO polise. Tā nav obligāta, bet var garantēt atlīdzības izmaksu tādās situācijās kā auto zādzība vai kāda nejēdzīga neuzmanība, paša vainas dēļ ieskrienot kokā vai stabā, kā rezultātā tiek izsists lukturis vai iegūta kāda bukte.

Papildus polisē var iekļaut tādas ekstra apdrošināšanas kā auto evakuācija, viesnīcas apmaksa situācijā, ja auto tehnisku bojājumu dēļ nākas pārtraukt braucienu un sanāk iestrēgt citā pilsētā. Ja tuvumā nav benzīntanka, bet bākā beidzas benzīns – KASKO var nodrošināt, ka benzīns tiek piegādāts. Katrs var izvēlēties vēlamos bonusus.

KASKO cena atširas dažādiem auto modeļiem, ņemot vērā to vidējo tirgus vērtību, nolietojumu. Tāpat to ietekmē fakts, vai pie stūres sēž 18 gadus vecs vadītājs ar nelielu braukšanas stāžu vai pieredzējis autovadītājs. Šādas detaļas uzreiz polises ņēmēju iekļauj noteiktā riska zonā. Jo lielāks risks jāuzņemas apdrošināšanas kompānijai, jo polise izmaksā vairāk.

Tāpat laicīgi jāiepazīstas ar izņēmumiem vai obligātajām prasībām, kas jāievēro, lai, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, atlīdzība tiktu izmaksāta. Kompānija var pieprasīt noteiktu drošības sistēmu uzstādīšanu vai auto obligāti var būt nepieciešams novietot apsargātā stāvvietā.

Tēta sarkano mašīnīti aizdzina, kad apstājāmies pie veikala, lai nopirktu manu kāroto Kinderolu. Iespējams, pat atstājām auto neaizslēgtu. Jo mēs taču bijām drošā rajonā, kas gan tur – ieskriet, izskriet, veikals turpat blakus. Es paliku ārpusē pie veikala durvīm un gaidīju savu Kinderolu. Kad tētis iznāca no veikala, mašīna aizbrauca un viņš saķēra galvu.

Tāpēc noteikti jāievēro pamata piesardzības pasākumi, jāaizslēdz auto durvis, kā arī jāparūpējas par apdrošināšanu. Priecājos, ka tajā dienā nozaga tikai mašīnu, nevis, piemēram, mašīnu ar mani sēdeklīti. Kā toreiz aizkļuvām mājās bez mašīnas, vairs neatceros. Ja būtu bijis KASKO, līdz jauna auto iegādei mums būtu nodrošināts īrēts auto.

Vīrs apdrošināšanu izvēlas aprēķināt manapolise.lv. Tiesi tur arī viņš saņēma izdevīgāko piedāvājumu gan OCTA, gan KASKO. Katram noteikti vērts salīdzināt cenas arī starp citām kompānijām,tāpat jāpārliecinās, kādas KASKO apdrošināšanas ekstras iekļautas katrā piedāvājumā. Ja ekstru vairāk – varbūt arī dārgāks piedāvājums var būt labāks variants.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *