Kravu pārvadājumi un loģistikas darbība

Sonora.lv loģistika Latvijā

Nemaz tik daudzi nezina, ar ko nodarbojas loģistika, savukārt šo vārdu gan būs kaut kur dzirdējuši. Definīcijā teikts, ka tas ir procesu kopums, kas pēc iespējas ērtākā veidā veicina preces nonākšanu no ražotnes līdz tās lietotājam.

Nemaz nav tik viegli nogādāt veikalos saražoto produkciju, jo ir nepieciešams analizēt to, kā tas izdarāms visērtāk katrai no iesaistītajām pusēm. Kravu pārvadājumi, transportēšanas pakalpojumi, konteineru pārvaldīšana, noliktavas pakalpojumi un vairāki citi tamlīdzīgi procesi, visi ir saistīti ar loģistiku.

Saprotams, ka nevar iztikt bez cilvēkresursiem pat loģistikā, un šos cilvēkus dēvē par loģistikas speciālistiem, kuri izveido piemērotāko ceļu, kā ražošanas galaprodukts nonāk līdz savam pircējam. Loģistika ir viens no tiem līdzekļiem, ar kuriem mūsdienu ekonomikā ražotājs nodrošina augstu konkurētspēju tirgū, kā arī sekmīgi virza savu biznesu.

Loģistika mūsdienās ietver neskaitāmas sfēras, kurās ir būtisks preces ceļš pie patērētāja. Kā gan es par to tik daudz zinu? Arī mans vīrs ir loģistikas speciālists. Šo nodaļu veltu viņam un šīs profesijas pārstāvjiem, pateicoties kuru darba, veikalā iespējams iegādāties produkciju no visdažādākajām valstīm. Smalkāk par šo nozari pastāstīšu turpinājumā.

Loģistika, tās virzieni un speciālisti

Lai vienkāršāk būtu izprast, kas īsti ir loģistika, to īsumā var paskaidrot šādi – loģistikas lietpratējam ir jānodrošina tas, lai daudzas nepieciešamās lietas ir uz vietas īstajā vietā un laikā, īstajā daudzumā un arī par vislabāko cenu. Tas nozīmē, ka šis eksperts atbild par kravas automašīnām, noliktavām un transporta pakalpojumiem gan sauszemes, gan jūras ceļos.

Loģistikai vienmēr ir vairāki darbošanās virzieni, kas nodrošina nepieciešamo darbību norisi, lai beigu iznākums varētu būt ieraugāms ar plus zīmi:
• Iepirkšanas loģistika – uzrauga visu noteikto izejvielu aizgādāšanu pie ražotāja produkta izveidei;
• Ražošanas loģistika – uzrauga visu to, kas saistās ar ražošanu – plāno tehnoloģisko virzību, organizēšanu, koordinē un regulē dažādas darbības, tā, lai tiktu apmierinātas patērētāja iegribas un izpildītu kompānijas plānus;
• Sadales loģistika – virza izstrādāto preci līdz patērētājam;
• Servisa loģistika – rūpējas par un ap pakalpojumiem, kas apmierina patērētāja vajadzības pirms un pēc produkta iegādes. 

Kas veicina sekmīgu preces loģistiku?

Loģiski, ka loģistikas eksperts ir viens no tiem uzņēmuma darbiniekiem, kas nodrošina visu notikumu kustību, bet tas ir tikai viens no ķēdes posmiem. Lai veicinātu ērtu preces nonākšanu pie lietotāja, jāizmanto arī dažādi citi servisi un pakalpojumi.

Tie r pārvadājumi, pasūtījumu apstrāde un to izpildīšana, uzkrāto produktu daudzuma vadība, kas padara mazāku to skaitu, bet gādā par un ap nemitīgu ražošanas norisi, turklāt arī noliktavas pakalpojumi ir būtiska loģistikas procesa daļa.

Kā piemēram, ja nepieciešama mantu transportēšana uz Angliju un tiks lietots ūdens transports, tad loģistikas speciālistam ir jāsameklē visi atbilstošie resursi, tā, lai šis process varēt būt ātrs, lēts, izdevīgs, kā arī kvalitatīvs. Bet kravu pārvadājumi Latvijā un tuvākajās Eiropas valstīs bieži tiek nodrošināti ar kravas mašīnu pa zemes ceļiem.

Loģistikas pakalpojumi var būt pieejami arī atsevišķās firmās, taču tas novērojams salīdzinoši lielos uzņēmumos un koncernos, kas ražo lielu daudzumu dažādu produktu, kas sekmīgi jānogādā līdz pircējam.

Kā saņemt individuālu loģistikas risinājumu?

Loģistikas aģentūras vienmēr ir ļoti aktuāli servisi un kravu pārvadājumi Latvijā vienmēr ir vajadzīgi, tāpat kā pārvadājumi uz Angliju vai kādu citu Eiropas vai pasaules vietu, jo tādā veidā attīstītās uzņēmējdarbība ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā.

Plašāk ar šo nozari var iepazīties Sonora mājaslapā – tas ir viens no atpazīstamākajiem loģistikas uzņēmumiem Baltijas valstīs. Arī mans vīrs ir daļa no šī uzņēmuma komandas.

Ja nepieciešams uzzināt, kā ātri un efektīvi transportēt kravas uz vēlamo gala mērķi, kā arī noskaidrot visu par muitu un nepieciešamo dokumentu noformēšanu, var vērsties tieši šajā uzņēmumā, kas palīdzēs piemeklēt izdevīgāko un labāko risinājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *