Kā sarīkot skaistus dārza svētkus?

dārza nojumes

Dārza svētki man ir vieni no mīļākajiem gada notikumiem. Tie iezīmē vasaras atnākšanu, kad beidzot atgriezusies siltā saulīte un tuvojas iespēja vairāk laika pavadīt tuvāk pie dabas. Uzaicinot ciemiņus, galvenais, lai būtu izdevies radīt patīkamu brīvības un atpūtas atmosfēras noskaņu.

Lai dārza ballīte būtu godam nosvinēta, protams, būtiska sastāvdaļa ir kopā pasēdēšana un kopīgas pirmās grilētās maltītes baudīšana. Parasti kopīgais galds tiek klāts tieši dārza nojumē un bez tā savus skaistos svētkus nevaru ne iztēloties. 

Noskaņas radīšanai un dekorāciju iegādei izmantoju 220.lv sniegtos pakalpojumus. Piedāvātajā preču klāstā iespējams atrast arī daudzveidīgas dārza nojumes. Iesaku ieskatīties un atrast arī savējo pirms ielūgumu izsūtīšanas viesiem. Nojumes apskatīt var šeit: https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/darza-mebeles/darza-nojumes-un-lapenes 

Dārza ballīte: soli pa solim

Kā ikviens svinīgs pasākums, arī dārza svētki sākas ar ielūgumu izsūtīšanu. Parasti izveidoju radu un draugu sarakstu un tad izlemju, kādā formātā visus uzaicināt. Pēdējos gados esmu iepazinusies ar dizaina programmām, pateicoties kurām iespējams sagatavot skaistus elektroniskos ielūgumus. Daudz un dažādus paraugus un ielūgumu sagataves, turklāt bez maksas, iespējams atrast internetā. 

Pēdējos gados izmantoju arī iespēju sociālajos tīklos izveidot pasākuma aprakstu un izsūtīt ielūgumus facebook. Pateicoties tam, jau laicīgi varu redzēt, kas ieradīsies un kas ne. Tāpat iespējams ar viesiem diskusijas veidot grupā un kopīgi plānot svētku maltīti – lai nebūtu tā, ka viss galds jāklāj vienai. Tāpat var kopīgi izrunāt citus svarīgus jautājumus par iespējamām kopīgām spēlēm un aktivitātēm.

Savus dārza svētkus parasti rīkoju tuvāko draugu un ģimenes locekļu lokā. Protams, ka rīkojot vērienīgus dārza svētkus, palīdzēt ar padomiem un organizēšanu noteikti var arī kāda pasākumu aģentūra. Tas gan nozīmē, ka izmaksas nebūs mazas, taču visi pienākumi un darbi tādējādi no namamātes pleciem tiek novelti un arī namamāte var brīvāk izbaudīt svētkus kopā ar pārējiem.

Šo iespēju gan neesmu izmantojusi, jo organizējot svētkus mazā draugu kompānijā, pašiem savstarpēji iespējams par visu vienoties un sadalīt organizatorisko darbu. Noteikti, rīkojot dārza svētkus, der atcerēties, ka tie ir visiem kopīgi svētki – tāpēc visu atbildību nevajag uzņemties vienpersoniski, bet iesaistīt arī viesus.

Noskaņas radīšanai dekorācijas dārza svētkiem man ir būtiskas. Mana pieredze rāda, ka tās ir ļoti viegli arī uztaisīt pašai – turklāt var iesaistīt bērnus. Ja pašam sagatavot visu nav laika, dekorācijas var arī iegādāties, jo izvēle mūsdienās ir patiešām plaša. Izmantot var gan karodziņu virtenes, gan laternas. Protams, vajadzīgs arī pieskaņots galda noformējums. Noteikti nepieciešams izdekorēt arī dārza nojumes statīvu un moskītu tīklu, kur tiek klāts kopīgais galds.

Visvairāk laika un izdomas parasti man prasa tieši cienasts. Cik esmu pārliecinājusies, dārza svētkos nav vajadzības veidot ļoti izsmalcinātu ēdienkarti. Taču tāpat laicīgi jāpiedomā, lai apmierināti un paēduši būtu gan bērni, gan pieaugušie. Dārza svētkos parasti izvēlos kopīgu grilēšanu, vieglas uzkodas un dažādus našķus. Tāpēc, ja vien tā nav vegānu ballīte, tad ēdienkartē var iekļaut gaļu un kādus sātīgākus salātus, piemēram, tradicionālo rasolu.

Būtiska sastāvdaļa, protams, arī ir izklaides. Bērnus vienmēr sajūsmina iespēja pūst burbuļus. Var iegādāties lielas paplātes, kurās sajaukt ziepjūdeni un sniegt iespēju izveidot milzīgus burbuļus kā cirka māksliniekiem. Tā kā dārza svētki iezīmē sen gaidīto iespēju vairāk nodoties āra aktivitātēm un sporta spēlēm, parasti sarūpētas tiek badmintona raketes un atvesta volejbola bumba. Dažkārt var ieplānot kopīgas stafetes vai izvēlēts kādas citas jautras aktivitātes. Jo kas gan tā būtu par ballīti bez jautrības un spēlēm!

 Lai tava dārza ballīte būtu izdevusies, vēlreiz atgādinu par iespēju ieskatīties interneta veikala 220.lv piedāvātajā daudzveidīgajā preču klāstā, kur iespējams atrast visu ballītei nepieciešamo: gan grilus, gan spēles, gan visu citu, pēc kā kāro sirds. Dārza nojumes iespējams pasūtīt sekojošajā saitē: https://220.lv/lv/mebeles-un-interjers/darza-mebeles/darza-nojumes-un-lapenes).

Novēlu visiem izdevušos dārza ballīti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *