5 motivējošas grāmatas, kuras iesaku izlasīt ikvienam

tālmācībā mācībasDažkārt dzīve atgādina amerikāņu kalniņus – ir gan kāpumi, gan kritumi. Turklāt esmu pārliecināta, ka tieši krituma brīži ir tie, kuri palīdz pēcāk pacelties augstāk un saskatīt jaunas iespējas. Tādās reizēs jo sevišķi meklēju iedvesmas avotus, kas ļautu ieraudzīt zelta mākoņa maliņu.

Motivējošas grāmatas noteikti nenāk par sliktu. Viena grāmatā izlasīta doma bez tam var pilnībā izmainīt dzīvi.

Turpinājumā 5 motivējošas grāmatas, kuras iesaku izlasīt ikvienam.

Paulu Koelju ‘’Alķīmiķis’’

Tas ir brīnišķīgs stāsts par iedvesmojošu sevis atklāšanas ceļojumu. Šajā romānā apvienojas misticisms un dziļa gudrība, tas mudina ieklausīties savā sirdī un apzināties mūsu unikālās iespējas.

Napolenons Hills ‘’Domā un kļūsti bagāts’’

Šī grāmata sākotnēji tika izdota 1937. gadā – Lielās Depresijas laikā. Tajā sniegti vērtīgi padomi ikvienam, kurš vēlas kļūt turīgs. Vēl vairāk – tajā pastāstīts arī par to, no kā šajā procesā izvairīties. Turklāt šī grāmata ir arī par daudz ko citu, ne tikai par bagātības gūšanu – tā palīdz saprast, kā no dzīves gūt to, ko vēlies.

Mela Robinsa ‘’5 sekunžu likums’’

Grāmatā atklāti pārsteidzoši fakti par ieradumu maiņu un sniegta vienkārši izmantojama metode, kas palīdz no dzīves iegūt vairāk. Lieliska lasāmviela ikvienam, kurš vēlas ātri gūt nepieciešamo stimulu pārmaiņām savā ikdienas dzīvē.

Normens Vinsents Pīls ‘’Pozitīvās domāšanas spēks’’

Grāmata, kas palīdz pilnveidot dzīvi. Tajā aprakstītās metodes palīdz gūt mērķu sasniegšanai nepieciešamo enerģiju, iegūt jaunu pārliecību, uzlabot attiecības ar sevi un citiem.

Pols Ardēns ‘’Kā būt izcilam, nevis vienkārši labam’’

Iedvesmojoša grāmata, kas sniedz neparastas atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem, piemēram, kā risināt problēmas, komunicēt ar klientiem, pareizi kļūdīties un būt radošiem. Tajā paustās atziņas noder ikvienam – gan studentiem, gan uzņēmējiem.

Kā grāmatas palīdz piepildīt sapņus?

Iedvesmojoša literatūra, manuprāt, ir lieliska tieši tāpēc, ka tā mudina rīkoties. Vienalga, kāds nu kuram būtu mērķis – uzsākt savu biznesu vai iegūt labāku izglītību, īstajā brīdī izlasīta grāmata var būt pirmais solis ceļā uz šo virsotni.  

Grāmatas man palīdz atcerēties, cik daudz iespēju paveras priekšā, ka nekas vēl nav nokavēts un iespējams pārmaiņas piedzīvot jau šodien. Grāmatas ir kā instruments, kas palīdz veidot tādu dzīvi, pēc kādas ilgojos. Tās ierosina mainīt domāšanu. Turklāt mūsdienās pieejamo grāmatu klāsts ir plašs – katrs var atrast sev piemērotāko. Vēlos novēlēt ikvienam atrast iedvesmas avotu grāmatās un piedzīvot pozitīvas pārmaiņas.

Grāmatas un motivācijas stāsts

Tas man atgādina par kādu draudzeni, kas pēc 18. dzimšanas dienas nolēma pamest vidusskolu un doties darba gaitās uz ārzemēm. Vidusskolas diploms palika neiegūts, taču tā nozīmīgumu viņa sāka apzināties tikai vēlāk, saprotot, ka bez tā nav iespējams iestāties augstskolā un izvēlēties kādu drošāku nākotnes profesionālo karjeru kā dzērienu jaucēja darbu bārā aiz letes. 

Ilgi viņa dzīvoja ar zināmu kauna sajūtu par neiegūto vidusskolas izglītību. Taču 24 gadu vecumā atgriezties skolas solā starp nepilngadīgajiem likās pavisam neērti. Viņa izlasīja vienu motivējošu grāmatu, kurā lasītājs tika aicināts pieņemt esošo situāciju un tādā veidā atrast izejas punktu.

Pateicoties šim grūdienam, mana draudzene saņēmās, meta kaunu pie malas un uzsāka mācības 1. Tālmācības vidusskolā. Lūk, viens piemērs no dzīves, kā grāmatā izlasīta doma var izmainīt situāciju. Kas tā bija par grāmatu, vairs neatceros. Taču tā noteikti sniedza draudzenei vajadzīgo iedvesmu.

Ja arī Tavos nākotnes plānos ietilpst pamatizglītības vai vidējās izglītības iegūšana, taču vienmēr šķitis, ka tam nepietiek laika, ir par vēlu vai tam ceļā nostājušies citi šķēršļi, iespējams, arī Tevi uzrunās Rīgas 1. Tālmācības vidusskolas piedāvājums gluži tāpat kā manu draudzeni.

Vairāk par mācībām attālināti ieskaties: https://www.r1tv.lv/lv/skola.

Šī skola piedāvā iegūt izglītību tālmācībā – sev ērtā laikā un tempā. Skolā turklāt var iegūt arī pamatskolas (7. līdz 9. klase), ne vien vidusskolas (10. – 12. klase) izglītību. Plašāku informāciju par mācībām atradīsi šeit: https://www.r1tv.lv/lv/macibas.

Ceru, ka arī šis bloga ieraksts kādam var kalpot kā iedvesmojoša motivācija, vai nu ķerties pie kādas no minēto grāmatu izlasīšanas, izveidot pašam savu 5 motivējošo grāmatu sarakstu vai iegūt pamatskolas vai vidusskolas izglītību attālinātā veidā, ja kādu iemeslu dēļ to nav izdevies izdarīt klātienē. Varbūt kāds vienkārši dod priekšroku iespējai mācīties no mājām, tā vietā lai mērotu ceļu līdz skolai. Citam varbūt tas ir pirmais nepieciešamais solis, lai varētu uzsākt mācības augstskolā.

Motivējošs sveiciens visiem lasītājiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *