Kā atrast brīvas vakances internetā?

brīvas vakances

Internets ir ievērojami mainījis veidu, kādā mēs meklējam darbu, padarot darba meklēšanas procesu ātrāku, ērtāku un bieži vien ar daudz plašākām iespējām. Taču arī es esmu saskārusies ar situāciju, kad plašajā piedāvājumā orientēties ir pagrūti vai arī nav iespējams atrast tieši mani interesējošo vakanci noteiktā jomā.

Kur nu vēl, ja darbs tiek meklēts kādā ciematā nevis Rīgā – konkrēta novada sludinājumu dēli pavisam grūti atrast. Kā uzzināju, vairs tā nav problēma. Lai pēc iespējas atvieglotu atbilstošas vakances meklēšanas procesu, portāls dalder.lv izveidojis pārredzamāko filtrēšanas sistēmu.

Tajā ērti izdalītas un pārskatāmi sagrupētas ne vien atšķirīgu amatu kategorijas, bet arī iespējams vēlamā amata vakanci meklēt noteiktā Latvijas novadā vai pilsētā. Tas ievērojami saīsina meklēšanas procesu! Lai arī iedalījums pilsētās arī ir citos sludinājumu portālos, šeit tas ir daudz smalkāks – pārskatīti visi Latvijas novadi.

Pateicoties inovatīvajai pieejai sludinājumu izvietošanā, paredzams, ka drīzumā šī kļūs par vadošo sludinājumu platformu Latvijā. Tāpēc – uzsākot savas sapņu vietas darba meklējumus, aicinu ieskatīties arī dalder.lv publicētajos darba sludinājumos un meklēt brīvas vakances šajā portālā. Iespējams, ka tieši tur izdosies atrast meklēto.

Kāpēc tas ir izdevīgi? Turpinājumā pastāstīšu smalkāk, kā darba meklēšanas procesu padarīt pēc iespējas mērķtiecīgāku un veiksmīgāku. Vakances izskatot, noteikti var novērtēt dalder.lv sniegtās priekšrocības. Tāpat arī darba devējiem, kas vakances izvieto, šajā reklāmas platformā to iespējams darīt daudz izdevīgāk – sludinājumi ir bez maksas.

Pirmkārt, lai nevajadzētu izskatīt simtiem vakances, ir būtiski apdomāties par potenciālo darbu un padarīt darba meklēšanas procesu pēc iespējas koncentrētāku. Viens variants ir izskatīt darba sludinājumus konkrētas specialitātes ietvaros, cita opcija – aplūkot noteikta Latvijas novada pieejamo sludinājumu klāstu, ja būtiskākā ir lokācijas vieta.

Viens no svarīgākajiem uzdevumiem, meklējot vakances internetā – pārbaudīt cik laika atlicis līdz pieteikšanās termiņa beigām. Lai arī vairums sludinājumu portālu sludinājumus, kuriem beidzies pieteikšanās termiņš, izdzēš, ideja pārbaudīt pēdējo iespējamo pieteikšanās datumu nav zemē metama. Tādā veidā netiks lieki tērēts laiks.

Ja gadījumā sludinājumā nav norādīts pieteikšanās termiņš, vienmēr var sazināties ar konkrēto darba devēju piezvanot vai nosūtot e-pastu, lai uzzinātu, vai piedāvājums vēl ir aktuāls.

Raugies uz lietām plašāk

Iespējas var parādīties vietās, kur tās vismazāk gaida. Arī es vienmēr esmu atvērta jaunām iespējām un esmu gatava tās izmantot. Tāpēc, ja esi izskatījis visus interesējošos darba sludinājumus tev vēlamajā kategorijā, tomēr neatrodi to, ko vēlies, mēģini meklēt plašākā griezumā – pārlūkojot brīvas vakances arī citās kategorijās, kas saistītas ar nozari, pēc alternatīviem amata nosaukumiem u.tml.

Arī sociālie tīkli ir laba platforma darba meklētājiem. Uzņēmumi aizvien vairāk izvēlas publicēt aktuālos darba piedāvājumus un meklēt potenciālos darbiniekus sociālajos tīklos, it īpaši Facebook, tāpēc vienmēr ir vērts sekot interesējošo uzņēmumu sociālajiem kontiem.

Kāpēc meklēt vakances interneta vidē?

  • Tādējādi paveras iespēja piekļūt darba piedāvājumiem visās iespējamajās nozarēs, ar dažādiem atalgojuma līmeņiem, jebkurā vietā pasaulē.
  • Internetā darba piedāvājumus var apskatīt jebkurā diennakts stundā, jebkurā nedēļas dienā, kad vien ir laiks.
  • Darba meklējumi internetā rada mazāku spiedienu nekā tikšanās klātienē aci pret aci, tāpēc ar nosvērtu prātu var pieteikties darbam un vēlāk, pēc pamatīgākas uzņēmuma izpētes, sagatavoties arī darba intervijai.
  • Atsauksmes un visa veida pieejamā informācija internetā var palīdzēt atklāt arī tādas karjeras lomas, kas iepriekš varbūt pat nemaz nav ienākušas prātā.

Tomēr spēcīgākais arguments par labu darba meklējumiem internetā ir fakts, ka process kā tāds ir ārkārtīgi ērts un vienkāršs. Viss, ko nepieciešams izdarīt – sludinājumu lapas meklētāja lodziņā jāieraksta atslēgvārdus, kas saistīti ar interesējošajām vakancēm.

Kā vairot iespējas atrast darbu?

Speciālos portālos (tādos kā dalder.lv), kur tiek publicētas vakances, ikviens darba meklētājs var izveidot arī savu kontu, kur var atlasīt un saglabāt sev interesējošos darba sludinājumus vienuviet, kā arī kopīgot savu darba gājuma aprakstu jeb CV.

Tādā veidā to var redzēt ikviens darba devējs, kas meklē darbinieku pēc konkrētām zināšanām vai pieredzes. Tas, savukārt, ir vēl viens solis tuvāk darba atrašanai. Lai uztaisītu savu darba meklētāja profilu, bez maksas sludinājumu var ievietot dalder.lv.

Tāpat arī uzņēmumam, kas vēlas ievietot savas vakances dalder.lv portālā, to iespējams izdarīt bez maksas. Nepieciešams vien reģistrēties. Papildus sludinājumam vēl tiek automātiski izveidota uzņēmuma mājaslapa, kas iebūvēta sludinājumā. Tur lietotāji var rakstīt atsauksmes, kā arī jaunie darbinieki var uzzināt vairāk par uzņēmumu.

Tā ir vēl viena no dalder.lv sniegtajām priekšrocībām lietotājiem – visa veida sludinājumus iespējams ievietot ne vien bez maksas, bet arī tiek izveidota personalizēta mājaslapa. Šeit sava CV ievietošana neprasa papildus izdevumus, bet, iespējams, var kļūt par nepieciešamo soli ceļā pretim jaunai darba vietai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *