Izcils arhitektu birojs

Izcils-arhitektu-birojs

Arhitektu birojs ir nozīmīgs lēmums, kad pienācis laiks būvēt māju – bet kā lai izvēlas īsto? Kā secināju, tas nemaz nav tik vienkārši, jo piedāvājums ir gana plašs. Turklāt – katrs sevi pozicionē kā vienīgo un labāko. Par to, kā izvēlēties piemērotāko, lai parūpētos par būvniecības procesu, pastāstīšu turpinājumā.

Tāpat iezīmēšu noteiktas vadlīnijas, kurām būtu vērts pievērst uzmanību, kad jāizvēlas savs arhitektu birojs. Būtiskākais, kā secināju, ir iegūt visu nepieciešamo informāciju un atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem pirms projektu nodot tieši konkrētā biroja rokās.

Kā es nonācu līdz arhitektu birojam?

Arhitektu birojs kā jautājums aktualizējās, iegādājoties īpašumu Saulkrastos. Tā ir skaista vieta pie jūras – vienīgi esošā, teju simtgadīgā māja, nebija tikusi kopta pēdējo gadu laikā. Iekšējā apdarē izmantotie koka dēļi – ķirmju sacaurumoti. Dažas sienas – tā sašķiebušās, ka likās, tūlīt, tūlīt izgāzīsies. Jumts – tekošs. Māja – neapdzīvojama. Domāju, ko darīt.

Spriežot par to, vai atjaunot, vai celt jaunu māju, lai īstenotu ideju līdz galam par lauku īpašuma sakopšanu, arhitektu biroja piesaistīšana noteikti bija kā prātīgākais no lēmumiem. Ne vīram laika māju uzcelt savām rokām, ne man pašai vajadzīgo prasmju. Tikai sekojoši vajadzēja izveidot atlases kritērijus, kā izvēlētos pašu labāko biroju.

Uz kādiem jautājumiem spēj atbildēt izcils arhitektu birojs?

Izskatot dažādu arhitektu biroju variantus, izkristalizējās 4 būtiskākie aspekti, kuros pieredzējis arhitektu birojs topošajam klientam spēj nodrošināt nepieciešamo informāciju. Izcilam arhitektu birojam, pēc manām domām, būtu jāspēj sniegt atbildes uz sekojošajiem jautājumiem:

  • Sasniegumi. Vai birojam ir piešķirtas godalgotas vietas konkursos?
  • Komanda. Kādus sertifikātus ir ieguvuši arhitekti un cik ilga ir to pieredze? Vai komandā ir arī ainavu arhitekti, inženieri, interjera dizaineri?
  • Aktualitātes. Cik bieži birojs var lepoties ar aktuāliem projektiem?
  • Projekti. Kāds ir projektu stils, apjoms un vēstījums?

Arhitektu birojs: kam pievērst uzmanību, izvēloties savējo?

Noteikti ir jāiepazīstas ar iepriekšējiem biroja projektiem. Tas palīdz izvērtēt, vai šis arhitektu birojs spētu izpildīt iecerētās ēkas izveidi no A līdz Z. Tāpat jāpārliecinās, kāds ir arhitektu vēstījums, lai nesanāk, ka mūsdienīgas ēkas vietā tiek uzprojektēts vēsturisks nams. Tas, protams, ir pārspīlēti teikts, bet der kā atgādinājums, kas liek apdomāt savu izvēli.

Vēl kāds būtisks aspekts, izvēloties piemērotāko biroju, ir tas, vai arhitektu birojs savā komandā piepulcējis arī ainavu arhitektus, interjera dizainerus un inženierus. Jo arhitektam un inženierim no vienas komandas ir vieglāk sadarboties, turklāt tad nav jāuztraucas par citu firmu pakalpojumu izmantošanu.

Tāpēc mana izvēle par labu G. Vīksnas arhitektu birojam bija tik trāpīga – šis arhitektu birojs vienkopus apvieno plašu speciālistu loku, kas kopā veido vīziju, pievēršot uzmanību atšķirīgām dizaina un būvniecības niansēm. Sākotnēji nemaz neapzinājos, cik būtisks ir ainavu arhitekta darbs – taču tieši pateicoties tam, tiek izveidota patīkama un sakopta vide ap māju.

Arhitektu birojs un sadarbība

Izvēloties arhitektu biroju, tāpat kā izraugoties jebkuru citu pakalpojumu sniedzēju, nozīmīgs ir cilvēciskais faktors. Lai rezultāts izvērstos kā iecerēts, ir ļoti būtiska savstarpējā sapratne un komunikācija. Lai īstenotu manu ieceri, bija nepieciešams detalizēti ar to iepazīstināt. Ne mazāk būtiski – lai izvēlētais arhitekts mani saprastu un uztvertu visas nianses.

Mēs vēlējāmies Saulkrastos izveidot vasaras atpūtas māju ģimenei. Lai izveidotu projektu, ne vien bija jāizstāsta, kādi cilvēki tajā uzturēsies, jāiepazīstina ar katra ģimenes locekļa vēlmēm un paradumiem, bet arī jāsaņem atgriezenisko saiti – apziņu, ka atrastais arhitektu birojs patiešām ieklausās un projektu virzīs vēlamajā virzienā tā, lai visi būtu apmierināti.

Būvniecības process nav vienkāršs. Tādēļ pirms mājas būvniecības es vēlējos sagatavoties – ievākt pamatinformāciju par projekta izstrādes un būvniecības gaitu. Ar to visu manis izraudzītais arhitektu birojs nodrošināja. Tāpēc guvu sirdsmieru un pacietīgi varēju gaidīt rezultātus.

Arhitektu birojs nodrošina:

  • Būvprojekta sadaļu izstrādi;
  • Licencētu speciālistu piesaisti;
  • Inženieru biroju piesaisti;
  • Būvdarbu autoruzraudzību;
  • Plānoto izmaksu atbilstību reālajām izmaksām.

Kā realizēt mājas projektu?

Saulkrastu vasarnīcas projekta gadījumā galvenais jautājums bija par to, vai atjaunot jau esošo māju, vai būvēt visu pilnīgi no nulles un iepriekšējo nojaukt. Lai pieņemtu lēmumu, tika veikta īpašuma apsekošana bojājumu novērtēšanai. Mūsu gadījumā tika pieņemts lēmums restaurēt jau esošo, būvniecībā par pamatu izmantojot visu to, kas saglabājies labi.

Viss augstākminētais ir ļoti vienkāršots būvniecības procesa atainojums, jo ir nepieciešams iziet daudz un dažādas procedūras, lai nonāktu līdz projekta realizācijai. Tādēļ ir vēlams griezties izvēlētajā arhitektu birojā, kur iespējams uzzināt visu nepieciešamo informāciju par mājas projekta realizēšanas iespējām.

Katra situācija ir atšķirīga un nepieciešama individuāla pieeja. Arhitektu birojs piedāvā konsultācijas, var sazināties e-pastā un vienoties par klātienes tikšanos. Ja arī tu meklē savējo, izcils arhitektu birojs ir G. Vīksnas arhitektu birojs, ko noteikti varu rekomendēt un pateicoties kuru pūlēm un darbam šobrīd mūsu ģimene vasarās var atpūsties savā sapņu mājā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *