Portatīvie datori: spēlēm, darbam, mācībām

asus portotīvais dators

Iegādājoties datoru, vispirms jāuzstāda iegādes mērķis – kādam nolūkam tas tiks izmantots? Tas ir būtiskākais jautājums, ko uzdot, izvēloties atbilstošu klēpjdatoru. Arī es nesen saskāros ar vajadzību nomainīt esošo klēpjdatoru pret jaunu, jo vecais nesniedza iespēju pildīt tās funkcijas un uzdevumus, kādiem tas ikdienā man nepieciešams.

Ja, piemēram, tas vajadzīgs kvalitatīvu fotogrāfiju vai video rediģēšanai, noteikti nozīmīgs faktors ir izšķirtspēja un atmiņas ietilpība. Savukārt, ja tas nav būtiski, nav vērts investēt papildus funkcijā, kas netiks pilnībā izmantota. Par aspektiem, kurus ņemt vērā, izvēloties atbilstošu portatīvo datoru, pastāstīšu turpinājumā.

Kā izvēlēties mērķim atbilstošu klēpjdatoru?

Šobrīd pieejamās tehnoloģijas kļuvušas daudz jaudīgākas, ērtākas un cenās draudzīgākas, lai, izdarot savu izvēli, nebūtu jāuztraucas par cenu vien, bet varētu iegūt kvalitātes ziņā apmierinošu datora modeli, ko būtu iespējams izmantot tam paredzētajam mērķim, jāpievērš uzmanība konkrētā modeļa kategorijai, kā arī funkcijām.

Ļoti ērti atšķirīgam mērķim atbilstošu klēpjdatoru var atrast interneta veikalā 220.lv. Lapas kreisajā stūrī pieejamie datori jau sagrupēti kategorijās – mājām un mācībām, biznesam un darbam, spēlēm un multimedijiem. Tas uzreiz ļauj saprast, kam klēpjdators paredzēts vislabāk. Ar tiešsaistes katalogu var iepazīties šeit.

Tā kā klēpjdators spēj pildīt dažādas sarežģītas funkcijas un uzdevumus, tad vienu un to pašu portatīvo datoru var, protams, izmantot gan darbam, gan mācībām, gan spēlēm. Es noteikti neizvēlētos klēpjdatoru tikai vienam mērķim, piemēram, spēlēm. Man būtiski bija atrast datoru, ar kura palīdzību varētu veikt dažādas darbības.

Tā teikt – savs laiks un iespējas darbam, savs – spēlēm. Tiesa, spēļu laiks pie datora jāparedz ģimenē tikai mazajām meitiņām – katra var dienā maksimums pie ekrāna pavadīt ne vairāk kā 30 minūtes. Tomēr iegādāties katrai darbībai savu ierīci – nav ne vajadzības, ne tas ir izdevīgi.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties klēpjdatoru?

Šobrīd pieejami dažādi datoru modeļi, sākot ar visiem zināmajiem un populārajiem Apple portatīvajiem datoriem, un turpinot ar Acer, Samsung, Dell, Asus, Lenovo un citiem zināmākiem un mazāk zināmākiem portatīvajiem datoriem.

Lai arī kādam nolūkam portatīvais dators nebūtu paredzēts, jāpievērš uzmanība dažādām detaļām. Piemēram – kāds ir klēpjdatora ekrāns. Ja gribas vieglu un ērti pārnēsājamu portatīvo datoru, jāizvēlas tādu, kam mazāka izmēra ekrāns. Tomēr, šādu datoru nebūtu ērti izmantot filmām un spēļu spēlēšanai.

Tā kā es, piemēram, plānoju portatīvo izmantot vairākiem mērķiem, izvēlējos svarā vieglu, tomēr ekrāna ziņā nedaudz lielāku portatīvo – to ir viegli gan pārnēsāt, gan iespējams to izmatot datorspēlēm.

Nozīmīgs kritērijs, kam noteikti jāpievērš uzmanība, ir atmiņas ietilpība. Parasti vērā ņemami rādītāji ir operatīvā un cietā diska ietilpība. Izdevīgi ir iegādāties portatīvo ar pēc iespējas apjomīgāku cietā diska atmiņu (HDD), savukārt tā papildināšanai tiek izmantoti ārējie cietie diski.

Svarīgs ir arī baterijas darbības ilgums. Tā kā portatīvo datoru tomēr iegādājas ar domu, ka tas tiks pārvietots un, iespējams, lietots vietās, kur ne vienmēr var piekļūt elektrības padevei, izdevīgi, ja baterijas darbības ilgums ir vismaz 3-6 stundas. Tas ļauj strādāt ar izvēlēto portatīvo datoru jebkurā vietā.

Lai izvēlētos cenas ziņā izdevīgāko variantu, vērts savstarpēji salīdzināt piedāvājumus dažādos interneta veikalos. Ja vēlamais modelis tiek atrasts kādā klātienes veikalā, var ieskatīties tiešsaistes katalogā šeit un pārbaudīt, vai attālināti to pašu modeli nav iespējams iegūt par zemāku cenu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *