Diēta, kas palīdzēs ietaupīt.
Veselīgas ēdienkartes plānošana – tas ir mans ieradums jau vairākus gadus. Pēc pirmās grūtniecības ievērojami pieņēmos svarā. Lai atgūtu slaido formu un spētu pārliecināti atkal doties uz pludmali, pievērsos gan aktīvākai sportošanai un trenažieru zāles apmeklēšanai, gan ņēmu vērā uztura speciālista iezīmētās vadlīnijas skaista auguma iegūšanai.
Šodien vēlos dalīties ar visiem tiem, kas grib zaudēt svaru, un iedrošināt nepadoties šajā cīņā. No pieredzes varu teikt, ka jau pāris mēnešu laikā iespējams iegūt skaisti veidotu augumu. Viss, kas jādara – jāēd pārdomātāk un mazāk, kā arī papildus jātrenējas.
Lai uzturētu ķermeni labā formā, protams, jārēķinās, ka tas ir ilgstošs process, tādēļ sabalansēta diēta un aktīvs dzīvesveids jāpārvērš ieradumā. Tas pats attiecas uz naudu. Ja ir vēlme ietaupīt, viss, kas jādara – jāpārdomā savs budžets, jātērē mazāk un jātrenējas finanšu pārvaldībā.
Vēlos iedrošināt arī visus, kas vēlas iemācīties prātīgāk rīkoties ar naudu. Bija laiks, kad dzīvoju no algas līdz algai, nemācēju veidot uzkrājumus, bet tad, kad tie bija izveidoti – pēc iespējas ātrāk steidzos uz apģērba veikalu. Ar laiku apguvu arī mākslu taupīt. Spēt lieki netērēties ar naudu, kā secināju, galu galā ir tik pat patīkami kā nepārēsties.
Runājot līdzībās – samaziniet savu apetīti pēc tēriņiem, lai nomestu parādu nastu un iegūtu savu sapņu augumu! Parāds, tāpat kā liekais svars, neļauj pilnvērtīgi baudīt dzīvi, lepoties ar sevi un kā tas bija manā situācijā – pat doties uz pludmali.
Esmu droša, ka mēs visi kaunāmies par finanšu problēmām tik pat ļoti, cik par lieko svaru. Lai atrastu risinājumu, vispirms jāatzīst, ka ir problēma – tikai tā iespējams palīdzēt. Arī es spēju apgūt gudru finanšu plānošanu un dzīvot veselīgāku dzīvesveidu tikai tad, kad atzinu, ka šīs sfēras ir nesakārtotas. Kad tās savedu kārtībā, patiku sev daudz vairāk.
Jebkuras diētas pamatā ir savas ēdienkartes pārskatīšana, lai saprastu, kas tajā ir labs un no kā būtu jāatbrīvojas, jo tas rada negatīvas sekas. Līdzīgi ir ar parādu cīņu – jāsāk ar savu ienākumu un tēriņu jeb budžeta pārskatīšanu, lai atrastu tās pozīcijas, no kurām turpmāk var atteikties.
Būtiski, lai diēta būtu sabalansēta – nevis, piemēram, ik dienas pusdienās tiktu baudīts viens un tas pats. Taupīšanas režīmā tas nozīmē, ka jāsabalansē budžets, ieviešot par paradumu netērēt vairāk kā tiek nopelnīts. Savukārt diētu norādījumi ēst veselīgi pielīdzināmi ar “veselīgu” jeb “gudru” finanšu izvēli.
Piemēram, patēriņa kredīti salīdzinājumā ar ātrajiem kredītiem tiek uzskatīti par “veselīgo” finanšu avotu, jo tiem ir mazāk kalorijas jeb zemāki procentu maksājumi, kā arī atdošanas termiņš ir garāks jeb, salīdzinot ar diētu nosacījumiem, tie būtu ogļhidrāti, kas ilgstoši dod spēku un enerģiju. Būtībā patēriņa kredīti ir mūsu iemīļotie makaroni.
Tāpat ikviens uztura speciālists norādīs, ka efektīvus rezultātus var sasniegt tikai tad, ja stingri tiks ievērota diēta, pieturēsies pie režīma un rūpīgi trenēsies. Atkārtošu vēlreiz – veselīgai ēšanai ir jākļūst par dzīves veidu. To pašu var teikt par finansēm. Ir ne tikai jāpārskata savi tēriņi, bet stingri jāturas pie plāna, kurš tika izstrādāts uzsākot taupības režīmu.
Atzīstu – taupīšana nav viegls darbs, ikviens no mums var ik pa laikam “noiet no ceļa”. Tāpēc arī taupīšana ir jāpārvērš par dzīves veidu un nepārtraukti jātrenējas, lai kļūtu par vēl labāku finanšu pārvaldītāju un spētu ietaupīt arvien vairāk.
Salīdzinot taupīšanu ar diētu, esmu secinājusi, ka tām ir vairāk kopīgā nekā sākumā var šķist. Diētas ieturēšana standarta izpratnē nozīmē pārtikas patēriņa samazināšanu – tas attiecīgi var palīdzēt arī ietaupīt naudu uz ēdiena iegādes rēķina. Gan ievērojot diētu, gan mēģinot ietaipīt, jāpārskata savi paradumi – ēdienkartes vai budžeta plānošana.
Aicinu atteikties no sliktajiem ieradumiem, turēties pie režīma un trenēties! Ilgstoši pieturoties pie šādas apņemšanās, rezultāti būs redzami gan vēdera apkārtmērā, gan maciņa biezumā!