Skaistums un sejas procedūras
Antīkajā pasaulē valdīja ķermeņa kults – tas nozīmē, ka ārējais izskats tika īpaši slavināts un celts godā, tam tika piedēvētas pat dievišķas īpašības. Nenoliedzami – arī šodien skaistums turpina iedvesmot un katra sieviete vēlas būt skaista. Arī es savā ikdienā meklēju un cenšos radīt skaistumu – jo vairāk, jo labāk.
Sportisks un veselīgs augums, mirdzoša āda, kopti mati un nagi, kā arī dažādu kosmētisko līdzekļu lietošana bija Senās Grieķijas laika skaistuma ideāls. Tāpat kā toreiz, arī šodien tas liecina par rūpēm par savu augumu un mīlestību pret sevi. Tas liecina arī par gara iekšējo spēku un spēju disciplinēt sevi – lai iegūtu skaisti veidotu augumu, nepieciešami regulāri treniņi.
Antīkā laika mākslas darbi, sevišķi jau tādas statujas kā Mikelandželo Dāvids, ļauj labāk izprast, ar kādu apbrīnu toreiz raudzījās uz cilvēka ķermeni un ārējo skaistumu. Pateicoties šiem mākslas darbiem, var ieskatīties tā laika domāšanā un apjaust, cik būtisks skaistuma elements bija, piemēram, simetrija. Arī šodien tas tā ir.
Kā rūpēties par skaistumu?
Jau gadsimtiem ilgi cilvēku prātus ir nodarbinājušas rūpes par skaistumu. Tāpat arī mani. Piedāvāto procedūru klāsts ir tik plašs – kā gan izvēlēties piemērotāko? Lai skaistumu izkoptu, uzlabotu un vēl vairāk izceltu, mūsdienās tiek izmantotas dažādas metodes, piemēram, masāžas, ķermeņa un sejas procedūras, dekoratīvā kosmētika.
Šo līdzekļu izmantošanas saknes meklējamas jau sensenā pagātnē. Palūkojoties vēsturē, iespējams ieraudzīt vairākus skaistumkopšanas uzplaukuma un norieta brīžus, taču tā vienmēr bijusi svarīga cilvēku dzīves sastāvdaļa. Arī sejas procedūras sievietes izmanto jau gadsimtiem ilgi, lai iegūtu gludu un līdzenu ādu.
Kā pret skaistumkopšanu attiecās antīkajā pasaulē?
Pateicoties valdošajam uzskatam, skaistumkopšanas nozare piedzīvoja savu uzplaukumu – īpaša uzmanība tika vērsta uz jaunu kosmētisko līdzekļu iegūšanu un skaistumkopšanas procedūru attīstību. Kā piemēru var minēt Kleopatru, kas tiek uzskatīta par skaistuma ikonu – viņas noslēpums, lai saglabātu jauneklīgu un maigu ādu, bija medus un piena vannas.
Īpašas rūpes tika pievērstas tieši sejas ādai, un daudzas sejas procedūras, kuras tika pielietotas vairākus gadu tūkstošus atpakaļ, nav zaudējušas savu aktualitāti līdz pat mūsdienām.
Tolaik izmantotā kosmētika sastāvēja tikai no dabiskām izejvielām, un arī šodien aizvien vairāk ir iecienītas tādas ķermeņa un sejas procedūras, kurās tiek izmantoti naturāli un ekoloģiski produkti, piemēram, dabīgas eļļas vai augu maisījumi.
Kā skaistumu vērtēja viduslaikos?
Pretēji antīkajam laikam, kad ķermenis bija vērtība, tumšajā viduslaiku periodā skaistums un rūpes par to tika uzskatīti par grēku un netiklu rīcību, par kuru pienācās sods. Tādējādi skaistumkopšanas attīstība vairākus gadu simtus noritēja salīdzinoši lēni.
Šajā laikā sievietēm bija bīstami izskatīties labi, kopt izskatu vai apmeklēt sejas procedūras, jo īpašs skaistums tika piedēvēts tikai raganām. Maldīgo priekšstatu dēļ viduslaikos nepamatoti tika nogalinātas daudzas sievietes, taču jaunu dzīvību drūmajā laikā iedvesa renesanse, sev līdzi nesot skaistuma un ārējā izskata vērtības atdzimšanu, kas turpinās vēl joprojām.
Skaistuma atdzimšana, Renesanse
No renesanses līdz pat mūsdienām skaistumkopšana ir piedzīvojusi savu uzvaras gājienu, un ar katru gadu desmitu tā kļūst aizvien aizraujošāka un dažādām inovācijām bagātāka.
Lai arī līdz pat 20. gadsimta sākumam kosmētisko līdzekļu lietošana, kā arī kopjošas ķermeņa un sejas procedūras bija ierobežota un ekskluzīva lieta, par kuru nebija pieņemts apspriesties publiski, šobrīd tā ir viena no ienesīgākajām industrijām visā pasaulē.
Teju vai katrā veikalā brīvi iespējams iegādāties dažādu zīmolu kosmētiku, kā arī iespēja izbaudīt dažādas ķermeņa un sejas procedūras un iespēja priecāties par to patīkamo iedarbību ir pieejama ikvienam, kas to vēlas.
Kādas sejas procedūras pieejamas mūsdienās?
Sakopta sejas āda rada patīkamu priekšstatu. Turklāt, kā liecina pētījumi, cilvēkiem ar gludu ādu ir augstāks pašvērtējums. Savukārt problemātiskas ādas gadījumā arī pašvērtības apziņa proporcionāli krītas. Tāpēc būtiski jo sevišķu vērību pievērst sejas ādas kopšanai. Kā viena no iedarbīgākajām metodēm ir sejas procedūras profesionālā skaistumkopšanas salonā.
Lai piemeklētu atbilstošus sejas tīrīšanas līdzekļus, kā arī uzzinātu, kādus vitamīnus lietot ādas uzlabošanai, ieteicams konsultēties arī pie dermatologa. Uz konsultāciju pierakstīties var, piemēram, dermatologs.com mājaslapā.
Arī es šādā veidā nonācu ne vien pie manam ādas tipam piemērotas kosmētikas, bet arī uzzināju no kādiem produktiem vajadzētu izvairīties, lai ādas virsmu neklātu izsitumi. Manā gadījumā izrādījās, ka alerģisku reakciju veicina piena produktu lietošana, tāpēc pēc konsultācijas no tiem pilnībā atteicos. Pēc dažām nedēļām ievēroju, ka pumpas vairs nemetas.
Papildus tam, ne vien rūpīgi ievērojot dermatologa nozīmētos sejas kopšanas paradumus, lietojot atbilstošu uzturu un tīrīšanas līdzekļus, vērts arī apmeklēt laiku pa laikam skaistumkopšanas salonus. Tur piedāvāto pakalpojumu klāsts būtiski var uzlabot sejas ādas stāvokli, kā arī palīdzēt izcelt skaistumu.
Jo sevišķi problemātiskas ādas gadījumā ieteicamas sejas procedūras vai pīlings pie kosmetologa. Tāpat arī palīdz dažādu sejas masku lietošana. Savukārt, kad āda ir sakopta, papildus var veikt uzacu korekciju, pieaudzēt skropstas vai uzklāt permanento meikapu – tās ir metodes, kas vēl jo vairāk palīdz izcelt sejas pantus un dabisko skaistumu.
Plašāk ar skaistumkopšanas salonos pieejamo sejas procedūru klāstu un to aprakstu var iepazīties Nofrete mājaslapā – tas ir salons, kuru es apmeklēju, lai parūpētos par savu ādu un noteikti varu rekomendēt. Katrā situācijā nepieciešams atrast individuālu pieeju un izvēlēties atbilstošāko procedūru, kas sakārtotu konkrētu sejas ādas problēmu vai uzlabotu vēlamo aspektu.
Mīļās dāmas un kungi, rūpēsimies par sevi! Skaistumkopšana un sejas procedūras ir mirklis sev – laiks, lai relaksētos un nomierinātos! Tas, manuprāt, ir tikpat būtiski, cik produktīvas darba stundas. Bet dažkārt, lai koncentrētos darbam, vispirms jāvelta laiks atpūtai. Balansētam dzīvesritmam jālīdzsvaro gan klusuma brīži, gan aktīva projektu izstrāde.
Lai vai kā, darbs vienmēr mūs gaidīs. Taču ķermenis ir tikai viens. Ne par kādu pasaules naudu nav iespējams iegādāties citu. Tāpēc pret to jāattiecas kā pret vērtīgāko dimantu. Lutināsim un mīlēsim to!